Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: GTX 1080 jaký typ

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2009

Ahoj, máte někdo zkušenosti? jsou nějaké varianty GTX 1080 vyloženě lepší a naopak nějaké hroší? Počítá se u některých s výměnou chlazení? Já osobně teď uvažuji nad touhle https://www.mironet.cz/asus-strixgtx...w-86+dp292956/ protože je k ní rovnou i myš jako dárek Nebo jsou lepší ty z Founders edice? Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Dle mých informací jsou nejlepší verze EVGA FTW a MSI Gaming X z nichž by pro výměnu chladiče měla být vhodnější MSI. Pokud však hodláš vyměňovat chlazení, raději se optej ještě někoho, kdo se v tomhle pohybuje, abys třeba nemusel připlácet za lepší chladič, který stejně vyměníš. (např. MSI Armor)

Founders edici bych nebral kvůli ořezanému napájení a jen jednomu ventilátoru, který zvyšuje hluk. Ty mnou zmiňované verze jsou považovány za dobré proto, že mají kvalitní PCB, dobře vyřešené a celkem tiché chlazení. No a na levnějších kartách bývá ušetřeno právě v některé z těchto oblastí.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

A to chlazení chceš měnit za vodní blok? Protože mi není jasné co lepšího jiného bys tam chtěl dát.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2009

Mno jinde mi jeden takový rádce, který chtěl 8000 Kč za sestavení,odhlučnění a nevím co všechno doporučoval ještě něco takového na karty https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000002IPI

Starousedlík SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Jo s tím jsem trochu obeznámen. To záleží hodně na tobě, zda jsi ochotný do toho dát tolik peněz a je pro tebe tichá sestava opravdu důležitá. HC-ULN a ULN sestavu si běžný člověk nepostaví. Je to složité na nastavování (buď to nastavíš hlučné nebo se ti to usmaží) i na výměnu chlazení na grafice, čímž ji můžeš také snadno zničit v případě neopatrnosti nebo nedostatku praxe.

Pokud ale nejsi zase tolik náročný a vystačíš si se semi-LN sestavou, tak stačí koupit jen odhlučněnou case, vyměnit v ní ventilátory, pořídit tišší verzi GPU, tichý chladič na CPU, vzít semipasivní zdroj a disk s 5400ot. a měl bys být spokojený. Jestliže ale požaduješ čistokrevné LN nebo něco tiššího, asi je vhodnější to raději přenechat odborníkům.
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 26-10-2016 v 16:25

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2009

Aha, a já si myslel, že to chlazení v základu, co je na kartách nestačí nenapadlo mě, že je to čistě jen kvůli hluku .. Já nevím, já mám stejně většinu času zapnutou hudbu nebo nějaké zvuky, takže hlučnost PC někdy nějak neřeším.. navíc bydlím hned u ulice, takže tiché PC by mi klidu moc nepřidalo. Díky ale za odpovědi

Podobná témata

1. Geforce GTX 1070/1080 obecně
    Od flanker v sekci Grafické karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-06-2016, 22:27