Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
+ Odpověď na téma
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 110

Téma: Vodni chlazeni GTX 1070

Michal56

Dobry den. Vlastním Asus GTX 1070 FE. Pred mesicem jsem se dostal k chlazeni Accelero Twin Turbo III a tak jsem jej osadil na kartu. Chladi to dobře, jadro neprekroci teplotu 62 C při taktech 2050/9400 TDP 112% a pridanem napeti. Je to verze chlazeni s zebrovanym zadnim backplate. Premyslim nad vodnim blokem pro tuto kartu, ale mam několik otazek, jestli to ma cenu. Chci chladit pouze grafiku, s procesorem není nejmensi problém (NOCTUA NH-D15 ). Accelero Twin Turbo III není spatne, ale nevim, jestli a jak dlouho se da důvěřovat tomu chlazeni přes zadni backplate pro pameti a hlavne napajeci kaskadu. Chladic na dotek zrejme funguje, po hodinovem hrani ma asi 65 C, tudíž teplo zrejme odvadi (zepředu jej ofukuje 120mm vetrak přes HDD v 5.25 pozicich), ale kdoví, jak dlouho polštářky budou fungovat. A prave o tyhle casti grafiky mam docela obavu. Predpokladam, ze u vodniho bloku je chlazeni jak jadra, tak pameti a kaskady chlazeni také kapalinou nebo se pletu? Udrzi mi vodni blok teploty na karte 55-60 C? V mem pripade jedina moznost, 120mm radiator. Kam ale pripadne umistnit? Mam moznost bud místo předního "nasávacího" vetraku (spodni část skrine), nebo zadniho "odsávacího" vetraku. Muzete mi poradit prip. rovnou nejjednodusi, nejlevnejsi reseni, prip. rovnou jake komponenty na chlazeni pouze GK? Hybridni chlazeni jsem zavrhnul rovnou, tam mne také prijde, ze kaskáda a pameti nejsou optimalne chlazeny. Dekuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

při použití vodního chlazení jsou teploty VGA v plné zátěži mezi 45 - 55 stupňů v závislosti na použitých blocích, celém chlazení, kvalitě daného čipu atd. Pokud máte možnost jen 1x 120 mm radiátor tak bych ho zcela určitě dal dozadu jako výfuk z case. A ano, full cover bloky samozřejmě chladí vodou vše na kartě, ne jen jádro.

Nejlevnější kvalitní chlazení podle Vašich požadavků vypadá takto http://www.jscomputers.cz/Nakupni-ko...oyfDU0OTg3OjZ8

V seznamu chybí jeden 120 mm ventilátor, předpokládám, že už nějaký máte. A jeden litr kapaliny, doporučujeme http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?a...uble%2bprotect

Michal56

Vetrak mam NOCTUA NF-P12 PWM, to asi nebude problem. Koukal jsem na tu pumpu. Chapu spravne, ze pumpu nejde nijak regulovat? Nebude to mit vliv na zivotnost, prip. hlucnost? Je potreba objednat i backplate na kartu? Puvodni z ref. chlazeni tam asi sedet nebude. Asi moc otazek, ale nechci nic uspechat, na "vode" jsem zacatecnik.

Registrace
    Mar 2008

To je jeden z nejlepších ventilátorů, co na radiátor můžete pořídit. Pumpa se nijak nereguluje, ale je naprosto tichá. Backplate originální na blok nepasuje, lze koupit backplate od EKWB jako příslušenství http://www.jscomputers.cz/produkt/EK...e_-_Black.html ale není to nutnost.

Michal56

Promeril jsem vse ve skrini a narazail jsem na mensi problém. Radiator + vetrak mi tam sice vejdou, ale koliduje to s chladicem napajeci kaskady a chipsetu na desce-pulka chladice by byla zakryta. Jedno reseni mne napadlo, ale nevim, nakolik je ok. Je mozne radiator připevnit na zadni stenu skrine a vetrak nechat vevnitř? Skrin ma nad vetracim otvorem dokonce diry s prechodkami, coz dle obrazku vypada, ze to je presne na pripojeni hadic. Nepovedlo se mi dohledat nejaky nakres s rozmery, můžete mne prosim na nejaky navest?

Michal56

Nasel jsem ještě tenhle radiator Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper Single 80mm. Vesel by se krasne do prostoru mezi zdroj a GK. Navíc, tam by nebyl ofukovan teplym vzduchem od procesoru, ale vzduchem od předního nasávacího vetraku (mam tam prazdnej prostor predek-zdroj). Otázkou je, jestli tenhle radiator tu GK uchladi. Jestli ano, pro mne nejlepší reseni jak prostorove, tak esteticke. Vetrak bych pouzil NOCTUA NF-A8 PWM . A jestli by sel napojit primo na piny GK, tak by to bylo primo idelani.

Registrace
    Mar 2008

80mm radiátor určitě ne. To by to musel být pořádný fučák, aby Vám to GTX 1070 rozumně uchladilo. Dát 120 mm radiátor zvenku a ventilátor zevnitř není žádný problém, klidně to tak můžete udělat. Jaký nákres s rozměry máte na mysli ?

Michal56

Potrebuji vedet, jake jsou osove vzdalenosti sroubeni na radiatoru od sebe + jejich osova vzdalenost od der na uchyceni.

Registrace
    Mar 2008

Závity na fitinky střed - střed 58 milimetrů.

Závit na fitinky - závit na šroubky opět střed - střed 23 milimetrů.

Michal56

Dekuji, sedi to s rozmery, co mam otvory ve skrini. Koukal jsem ještě po Coolgate G2 Radiator - 120mm. Je to 65mm tloustka, je vykonnejsi vuci tomu 45mm? Ma smysl za nej priplacet? Tam ale zrejme nejsou rozmery der identicke. Je to spis jen takova úvaha. Snad poslední dotaz, v pripade objednávky je tam dostupnost u toho bloku tyden. Bude to do tydne, nebo dele? Abych si vedel naplánovat termin, Dekuji.

Registrace
    Mar 2008

Pokud za nějaký radiátor připlácet tak http://www.jscomputers.cz/produkt/Al...per_120mm.html nebo http://www.jscomputers.cz/produkt/EK..._-Single-.html

Přesně týden neumím slíbit, jsou Vánoce, EKWB nestíhá jako obvykle. Více než 10 dnů by to ale být nemělo.

Michal56

Tak snad uz naposled Koukal jsem ještě na vodni bloky. Jak je to s dostupnosti a hlavne kvalitou http://www.jscomputers.cz/produkt/Wa...01053007000014 http://www.jscomputers.cz/produkt/Aq...01053007000014 Nerad bych koupil blok, kterej je hezkej, ale třeba hur chladi, nebo praska a pod. Dekuji.

Registrace
    Mar 2008

Všechny full cover bloky chladí přibližně stejně a nemáme v nabídce žádný blok, který by nebyl kvalitní. Takže můžete vybírat čistě podle toho, který blok se Vám líbí atd.

Michal56

Tak jeste V pripade, ze si to koupim na ICO, mam záruku dva roky, nebo jeden rok?

Registrace
    Mar 2008

Záruka je standardní dva roky.

+ Odpověď na téma
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. GeForce: Potřebuji poradit s GTX 1070.
    Od Limeth v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-09-2016, 21:28
  2. Vodní chlazení: Vodní chlazení i7 2600k a zotac gtx 680 amp
    Od MrMichy v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-07-2013, 17:25
  3. Vodní chlazení pro GTX 570
    Od Raymond v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-03-2013, 17:33
  4. Q9650 + GTX 295 (single PCB) - první vodní chlazení