reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Esxi 6.0 a VMware Client

diablo311 (10)|5.11.2016 20:45
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli mohu provozovat Esxi 6.0 a Windows na jednom PC? Doma mám stolní PC, v PC jsou 3 disky. Chtěl bych nainstalovat na jeden disk Esxi 6.0. Na druhém disku mám nainstalovaný Windows, k němu bych chtěl nainstalovat VMware Client a připojit se na Esxi 6.0. Mohu takhle provozovat virtualizaci nebo je potřeba mít 2 PC nebo jeden server a jeden PC? Díky všem za jakoukoliv radu.
DrZelenka (2491)|5.11.2016 22:51
Na jednom PC může běžet pouze jeden "hlavní" operační systém. Nelze zapnout 2 systémy (esxi a windows) na stejné úrovni. Musí být jeden hlavní (např. windows) a v rámci windows pak můžeš pomocí virtualizace něco spustit.

Pokud chceš virtualizaci na běžném PC, tak ideální je podle mě windows + příslušný SW (např. virtualbox - pro "zkoušení"), který spustíš a v něm si nainstaluješ libovolný virtuál. V případě potřeby stability, nebo běhu 24/7 je pak samozřejmostí oddělený server na virtualizaci a pořádný SW založený na linuxu (dobré zkušenosti mám s proxmoxem, který je zdarma).
Salamander (6177)|6.11.2016 08:43
Tak slo by to, ale musel bys nainstalovat KVM, a do toho az pak ESXi a Windows, tak trosku Inception :D
To reseni co posilal DrZelenka je samozrejme 1000x lepsi :D