reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stěhování PC... jak a na co být opatrný?

fidorka (213)|7.11.2016 17:39
Budu stěhovat svoje věci a především desktop PC pomocí stěhováka (auto menší dodávka nebo jen škoda combi ještě neví). Na vzdálenost cca 30 Km, asi přes dálnici. Část úseku je blbá a celkem to "drnká". Jde o celkem Normal PC, midi tower, cca 6 let starž, athlon XP 1055T (šestijádro) s normálním vzduchovým chladičem (žádné velké a těžké monstrum). Pc hodlám stěhovat naležato. Case (s PC) hodlám hodit do krabice ve které přišel (jestli ji ještě mám) a tohle hodlám naležato hodit do takových pevných průhledných pytlů na stavební suť (doufám že se to tam vleze...) a hodlám to maximálně obalit/vystlat mým oblečením). Toto potom naležato hodit do stěhovacího auta... (škoda combi nebo menší dodávka)...?

Stačí to myslíte? V PC mám 3 normal (mechanické ne SSD) disky (a jeden SSD :-) ). Mám trochu strach především o ne)... Nehrozí nějak poškození? Zálohu dat budu dělat před stěhováním ale i tak...

Je to v pohodě myslíte?

(BTW ještě jinak budu stěhovat monitor 22 palcu LCD a laserovou tiskárnu combi se skennerem, ale to je tuším bezproblémů).
durib (1141)|7.11.2016 19:43
Ještě bych přidal antistatický obal a další bublinkovou fólii. Počítač je také dobré před položením naležato třikrát otočit okolo vertikální a pak horizontální osy, aby se mu srovnaly elektrony. Po vybalení nechat odstát ve správné poloze po dobu 2 hodin, aby se vše opět usadilo.
Fox_25 (613)|7.11.2016 21:48
Aby se mu srovnaly elektrony?
fidorka (213)|8.11.2016 08:50
Ne já to myslel vážně... nějaké rady a tipy na stěhování (a ne ironii)?
Fox_25 (613)|8.11.2016 11:39
Když jsem stěhovak PC tak jsem vždy vytáhl disky, ty šli do původních obalu a pak ještě do molitanu, cesty u nás nejsou pěkné. Pak je v podstatě jedno jak se PC, zvlášť v původním obalu převáží. A pokud stěhováci nejsou prasata a nebudou s tím mlátit, bude to ok.
fidorka (213)|8.11.2016 12:18
Ou... Aha... já se právě chtěl vytahování disků z PC vyvarovat... Opravdu to bude nutné...?

Já to kupoval jen v antistatických sáčcích, takže to budu muset ty disky asi obalit do oblečení... Ach jo...

Ostatní taky vytahovali disky při stěhování?
fidorka (213)|8.11.2016 12:25
A můžu disk v antistatickém sáčku obalitu vrstvami různého oblečení ( i z umělého vlákna asi)? Nestane se tomu nic (hlavně skrz antistatický náboj)?
Fox_25 (613)|8.11.2016 12:33
Bohatě postačí antistatický sáček, vhodná krabička, vystlat ji novinami a do toho vložit disk. Ono by se těm diskům nejspíš nestalo nic ani kdyby zůstali v PC, dokonce mi jednou spadl starý 120GB western na asfalt z výšky asi jednoho metru, no a přežil(spadl na roh).
Ale co se tohoto týká, jsem až přehnaně opatrný.
zsdx (2098)|8.11.2016 13:49
Myslis, ze se k tomu prepravni sluzby (o CP nemluve) chovaji v rukavickach? A ze toho prevezou...
Vypnuty disk ma zaparkovane hlavicky a tedy velkou fyzickou odolnost.
Krabice od case staci, poloha lezmo je vyhovujici ;)
Michal56 (1)|8.11.2016 22:13
Asi tak 2x rocne stehuji PC uz přes deset let. Nikdy jsem nic nevybiral, nezabezpecoval, case hodil do kufru, monitor do original krabice a jelo se. A po D1 usek Praha-Brno. V PC mam jak klasicke, tak SSD disky.