reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Automaticky nový název PC?

MartyDzeksons (48)|7.11.2016 18:29
Čaute, mám takový "problém", nedávno jsem si všiml, že místo názvu počítače co jsem si nastavoval DESKTOP/PC-"jméno" se automaticky, netuším jak, nastavilo jméno DESKTOP-G3KB4JL. PC mám plně zabezpečen a nemám zde téměř žádné přebytkové a nežádoucí programy.Netušíte jak je to možné?


Jediné co mě napadá je, že když jsem byl asi před 2 roky u bratrance tak jsem se přihlásil u něj na PC, který měl zavirovaný, takže mi krááááásně ukradli účet na Origin (Naštěstí jen Origin, koho zajímá:D) a postupem času se dostali i na Microsoft účet a asi týden na zpět i na můj eBay učet. (To že se dostali na eBay chápu protože jsem si dal z nějakýho nepochopitelnýho důvodu stejný heslo jak kdysi na Originu) A když se přihlásím na ten Microsoftí Game účet již tam mam nějakou přezdívku, kterou jsem tam v životě nezadával. Momentálně si dávám hesla o 30 znacích s číslicemi a náhodně poskládanými slovy. (Už mě z toho hrabe když to všude píšu) Ale to, že se dostali na Microsoft účet asi rok zpět, nemůže mít snad vliv na součastnost.

Edit: http://imgway.cz/v/5D7.jpg
Ventero (1280)|8.11.2016 12:41
Tipnu si, ze mas Windows 10, a je to uplne normalni, protoze velke aktualizace tohito monstra jsou v podstate nove instalace OS ...
j.albi (476)|8.11.2016 20:26
Windows 10 Cumulative update nepřejmenovává počítač!
Ventero (1280)|9.11.2016 17:38
To ne, ale AU, ktere ted diky zpozdovani stale probiha, tak by klidne mohlo a z pleziru bych si i drobne vsadil :)
zsdx (2098)|9.11.2016 20:49
To mi je muzes rovnou poslat! Vis, co by to prejmenovani delalo za neplechu treba v domene?
Ventero (1280)|10.11.2016 23:01
Podivejte. Presne takto pojmenovava W10 PC. Pri me prvni instalaci kdysi se me ani snad na jmeno pc neptal a rovnou mi ho takto podobne pojmenoval. Kratce na to vylezla prvni vetsi aktualizace a jednalo se o novy build, ktery mam pocit presne toto udelal - znova si pojmenoval pc a nejen to. Po nejake fobe vylezl TH2 a v prvnich kolech distribuce delal presne totez - nastavil vse v PC, co se tykalo OS do puvodnich hodnot. Pak to stahli a po par dnech pustili opravenou TH2.

Takze si dokazu predstavit, ze toto mohla zpusobit AU. Nemusim si predstavovat, jaky bordel by to mohlo nadelat - W10 nic jineho nez potize a bordel nedela diky polodementni politice Nadelly.

Stejne tak si dokazu predstavit, ze tazatel sve zmeny neulozil ci se jedna o dalsi z tisice bugu tohoto monstra. Avsak ohledne jadra jeho dotazu vsadim i vic, nez drobne, ze muze byt v klidu. Leda by jsme tu rozvinuli velmi divoke teorie o tom, proc a k cemu by mu nejaky virus prejmenovaval kompa a jeste k tomu stejnym zpusobem, jako instalator W10.

Ale na tokove teorie bychom meli zalozit nove vlakno, rozvasnit se a poprosit pak moderatora, aby nam to vlakno radeji uzamkl :D
kevin00 (10238)|11.11.2016 10:19
Při instalaci Anniversary Update dochází k upgradu operačního systému, nikoliv k čisté instalaci. Veškerá tato nastavení by měla být zachována. Známými neduhy jsou reset připnutých programů v taskbaru a nabídce start, nastavení výchozích aplikací do defaultního nastavení či deaktivace aktivovaného systému.
VencaX (3686)|12.11.2016 11:26
[QUOTE=kevin00;585865]Veškerá tato nastavení by měla být zachována.[/QUOTE]

Důležitý výraz "by měla". V rámci Windows 10 (ačkoli je mám na dvou osobních a jednom pracovním PC) už nevěřím ničemu. Aktuálně na jednom z osobních a pracovním PC mám vypnutý Windows Update a jedu na buildu 1511 vzhledem k tomu, že build 1607 mi s těmito staršími počítači způsobuje jedině problémy a nic více.
Neříkám, že problém s přejmenováním počítače je způsoben Anniversary Updatem, ale je to jedna z jasných možností.