reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

neobvyklá aktivita procesu schvost.exe !!

XTe (2)|10.11.2016 01:15
Zdravim,

mam zde potiz s Windows 7 resp. s procesem "svchost.exe".

Dnes jsem totiz zapnul notebook (resp. ho probudil z rezimu spanku) a po jeho obnoveni jsem zaznamenal neobvyklou aktivitu procesoru.
Okamzite jsem ntb restartoval v domneni, ze problem pomine, nestalo se tak.

Proto jsem sahnul po programu Process Explorer a zjistil jsem, ze jeden z procesu "schvost.exe" ma nadmernou spotrebu procesoroveho casu, coz je patrne par minut po nabehnuti systemu. Na zacatku vse funguje vesmes normalne, nactou se vsechny moduly, prednastavene programy. Nicmene, pote dojde ke zmene a tento "schvost.exe" zacne nabirat na velikost az k aktivnim cca 130-150MB a co vis, zatizitelnost CPU dosahne az na 30 i vice procent!

Predesilam, ze se jedna o situaci, ktera nasleduje po cistem spusetni, kdy jeste zadny dalsi program nespoustim. Samozrejme predtim tento problem neexistoval a CPU si bral cca jen 1-5% procesoroveho casu..

Na onon procesu "schvost.exe" visi dalsi podprocesy - viz. printscreen, vcetne procesu firewallu Comodo, procesu ohledne trackpointu/klavesnice a procesu pro smartphone Lenovo (opet viz. printscreen). Vsechny tyto jsem restartoval, ale na vyreseni problemu to vliv nemelo. Vliv melo az kompletni vypnuti/restatrovani procesu "schvost.exe". Ten se vsak opet za chvili spustil. Do te doby procesor jel na zatizitelnosti kolem 2%, tedy spravne.

Musim rict, ze obcas se mi stalo, ze proces "schvost.exe" si po spusetni bral vice z CPU, ale vzdy pak zmizel. Nyni tam visi porad! Bere mi vykon pocitace a take vetrak bezi na plne obratky!

PROSIM? JAK TENTO PROBLEM VYRESIT?
UVITAM JAKOUKOLI RADU, PROSIM!

Dekuji
XTe

p.s.: na tomto procesu, jak je vidno v jednom z mych printscreenu, je soupis programu, ktere jsou na tento konkretni proces navazany.

pozn.: je mozne, ze tato aktivita muze souviset s dnesni aktualizaci Windows 7?! Mam tu totiz otevreny Windows Update a okno tu stale stoji a nic se nechce ztahnout...... Nicmene aktualizace mi naskocila az nyni, problem trva uz par hodin. Kazdopadne dnes jsem byl na jinam PC s Windows 7 a tam ono okno aktualizaci viselo uz od odpoledne a nic se nedelo.. Ma to nejakou souvislost??
CPU_Process_Explorer_002.jpg CPU_Process_Explorer_001.jpg CPU_Process_Explorer_003.jpg
johny__g (6387)|10.11.2016 08:47
Je to chyba update win 7.
XTe (2)|10.11.2016 09:23
Potvrzuji, jedna se skutecne o problem s Windows Update. Nyni se WU "chytl" a aktualizaci po dlouhem cekani a ztahnul a nainstaloval. Po restartu problem zmizel.

Jinak je to uz druhy mesic co jsou aktualizace pro W7 vydavany formou baliku, ktery obsahuje nekolik jednotlivych aktualizaci. Proc tomu tak je? (mma tuseni, ale toto tema jsem zatim hloubeji nezkoumal). Je nejakym zpusobem mozno kontrolovat obsah techto mesicnich "balikovych" aktualizaci a prip. je odsinstalovat?

XTe
Ventero (1280)|10.11.2016 23:11
Je to nova politika pod vedenim pana Nadelly pro Windows 10, kterou se rozhodl aplikovat i pro starsi podporovane verze. Jeste jsem nezkoumal, jestli je treba v pripade potizi odinstalovat celou kumulativku - byla by to nelogicka hovadina, ale u MS nic zvlastniho, nebo je OS loguje v rozkladu. Pak lze na linku pro toto KB najit seznam rozkladu - zde podotknu, ze je velice zpozdene aktualizovany - a dle nej zkusit jednu po druhe odebrat ...

To je odpoved i na dotaz ohl. kontroly.