reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace windows 7 na Asus X751LB

Fox_25 (613)|11.11.2016 19:09
Ahoj,
dostal se mi do rukou noťas Asus X751LB. Kamarád by tam chtěl windows 7 a místo DVD mechaniky chtěl dát normální disk a místo normálního disku SSD. Tak jsem mu chtěl udělat instalační USB disk a jsou tam USB 3. Při pokusu s instalací jsem samozřejmě narazil na problém s chybějícím ovladačem, v instalátoru se nezobrazil disk. Jako bonus na stránkách asus nejsou ovladače na w7 a samozřejmě v kolonce W8 ovladače pro USB také nejsou. Pokusně jsem stáhl USB ovladače pro X751LA, ale ty nefungují.

Má někdo radu co s tím?
kevin00 (10238)|11.11.2016 21:34
Šel bych cestou nejmenší odporu a vytvořil bootovací DVD Win7 z kterého bych provedl instalaci na SSD disk. Pokud chceš instalovat z USB flash disku můžeš zkusit USB3 Creator Disk, případně vyzkoušej tento návod.
Fox_25 (613)|24.11.2016 16:40
Díky za tip, na noťasu jsou už sedmičky, ale byl to porod. USB 3 creator disk nefungoval a ani nefungoval postup v návodu, pořád nebyly viditelné disky při instalaci.

Nakonec jsem zjistil že nefunguje ani Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver, ovladače z USB 3 creator disk to taky nebralo a ve správci zařízení chyběl ovladač pro "mobile 5th generation intel camarillo device 1603".
Teprve po tom co se nainstaloval Intel Dynamic Platform and Thermal Framework Driver, se ve správci zařízení objevil "mobile 5th generation intel core usb xhci controller 9cb1" a já mohl konečně nainstalovat ovladač pro USB XHCI.

Takže ani s USB 3 ovladačem to nemohlo fungovat a byla to zábava na X hodin. Nakonec jsem stejně musel noťas rozebrat protože jsem samozřejmě našel jen jedno DVD na které šel OS a ovladače bych tam bez funkčních USB jinak nedostal.