reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vybitá baterie?

Farmy (30)|14.11.2016 13:52
Zdravím,
asi po 6 měsících jsem zapnul počítač a nenabíhá Windows. Zobrazí se mi jen plocha s logem desky Gigabyte viz. druhá fotka. Speaker při spuštění pípne jako obvykle, diody na klávesnici probliknou, ale klávesami DEL/TAB/F9/F12 nejde nic zvolit. Klávesnice i konektory by měly být v pořádku-zkusil jsem klávesnici s PS/2 i USB připojením. Počítač má asi 9 let, tak mě napadá, že by to mohla být baterka, ale nejsem zkušený, tak se v tom bez porady raději nechci vrtat. Je to tou baterkou? Předem děkuji za pomoc.
1.jpg 2.jpg
Fox_25 (613)|14.11.2016 16:55
Být to baterkou, tak se start zastaví na postu a řekne ti to že je baterie vybitá, slabá, špatná, etc, plus hlášku "press any key to continue, or del to bios". Myslím si že je na vině vadná operační paměť, příp. CPU. Samozřejmě můžeš zkusit PC nastartovat bez baterky, příp. resetovat Bios, ale je to spíš taková střelba do tmy.
Farmy (30)|14.11.2016 17:03
Mám tam 1+1+2+2 GB RAM ale nikdy s ní problém nebyl. Ještě mě napadá, jestli se mohlo něco pokazit při přenášení do pokoje, ale na to jsem opatrný. Kdyby byl problém s HDD, napsalo by mi to nějakou hlášku, že to nenašlo systémový disk?
Nedává mi smysl, že nereaguje na klávesnici.


parametry PC: Intel Core 2 Duo 2,66 GHz (E6750), GeForce 7300GT, Gigabyte GA-P35-S3L soc.775, 6 GB DDR2 667 MHz, Windows 7
Fox_25 (613)|14.11.2016 18:00
Právě proto, že nereaguje na klávesnici tak to vypadá že prostě PC zamrzlo, nejjednodušší je nechat v PC jen jednu paměť a třeba prozkoušet(jednou pamětí) všechny pozice pro ram a také zkusit všechny moduly samostatně. Když přehážeš moduly, je klidně možné že se to chytne a pojede to x let dál.
Farmy (30)|14.11.2016 19:01
Ok, dekuju. Vyzkousim ;-)
Farmy (30)|16.11.2016 09:58
Dle vasi rady jsem postupne vyzkousel vsechny sloty a jednotlive pameti a vsechny jsou v poradku. Zkusil jsem je dat vsechny jak byly driv a opet se pc nerozjelo. Zkusil jsem tedy prohodit dvojice pametí ve slotech a jiz vse funguje jak má. Jsem strojar tak si takove nelogicke chovani pameti moc neumim vysvetlit, kdyz to tak predtim bez problemu fungovalo. Asi se pameti nejak rozkmotrily a rozhodly se ze se jim uz nelibi zasedaci poradek :-) Kazdopadne vam moc dekuji za radu a posilam palec nahoru. Kdybych tu baterku vytahl, mel bych dalsi starost navic :-)
Fox_25 (613)|17.11.2016 01:43
Tohle nelogické chování je u PC asi už normální. Čím méně to dává smysl, tím je větší pravděpodobnost že to tím bude.
Např. když nechám myš a klávesnici v čelních USB 3 portech, tak se nedostanu do biosu protože PC prostě zamrzne a pomůže pouze hard reset. Do biosu se dostanu pouze pokud je klávesnice v prvním USB 3 portu, druhý USB 3 port musí být volný a myš musí být v prvním USB 2 portu.
HonzaSi (142)|17.11.2016 11:12
Tak tohoto tématu jsem si všimnul až po vyřešení, ale zítra to budou čtyři roky, kdy jsem měl ten samý problém a pomohlo to samé řešení.