reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung 940bf

Obumbrata (57)|10.8.2006 23:51
mate niekto prakticke skusenosti s tymto LCDckom ? aka je odozva sum a farby? mam v umysle ho pouzivat hlavne na editaciu fotiek hry a sledovanie filmov. oplati sa ?
Frog (510)|31.8.2006 20:30
Samsung SyncMaster 940 BF je výborný monitor !
Je síce drahší ako konkurencia, rozhodne sa však oplatí investovať do neho. Latenciu udáva výrobca 2ms, v skutočnosti ide viac menej o také maličké klamstvo. 2 ms je totiž latencia v škále sivá-sivá, skutočná latencia teda bude vyššia, čítal som že 6 až 8 ms. Kontrast má 700:1, svietivosť 300 cd/m2. Monitor patrí do II. triedy co sa týka vypálených pixlov, teda ak más jeden vypaleny bod výrobca by ti nemal hned ponuknuť nový kus, ale sa mi zdá že až pri 2 - 3 pixloch alebo subpixloch. najlepšie je si ho v predajni spustiť. A to najma červenu, zelenu, modru, čiernu a bielu farbu na celej obrazovke.
Inak tu je na neho link http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7777447
Ako som spomenul latenciu 2 ms ber s rezervou a nedaj sa obalamutiť predavačmi ! Daj najavo že si king :)
tequilla (1015)|1.9.2006 09:36
[QUOTE=Obumbrata]mate niekto prakticke skusenosti s tymto LCDckom ? aka je odozva sum a farby? mam v umysle ho pouzivat hlavne na editaciu fotiek hry a sledovanie filmov. oplati sa ?[/QUOTE]

Pokud to s editaci fotek myslis nejak vazneji, tak se zkus podivat po jinym monitoru, jehoz displej je vyrobenej jinou technologii nez TN...tato technologie totiz obvykle neumoznuje moc dobry podani barev.
Pavel Kovač (374)|1.9.2006 09:38
Na editaci fotek rozhodne TN ne.
Nejlepsi by byl panel S-IPS, ale dnes jsou velice kvalitni i S-PVA. Prem.MVA obcas maji dost mizerne barevne podani a nektere se blizi k TN (akorat obvykle nemaji dithering, ale to je tak jedine plus).
Obumbrata (57)|1.9.2006 17:17
hmm to beriem ze tn panely nemaju moc dobre podanie farieb ale ja si na pc chcem obcas aj daco zahrat/pozriet a s-ips panely maju velmi zlu latenciu :(
a tak teraz neviem co s tym. pockat 5 rokov ? blbost :)
Pavel Kovač (374)|1.9.2006 17:29
Pokud nejste nejaky naruzivy "paran", tak Vam i 16ms S-PVA ci S-IPS panel bude stacit.
Kollda (57)|16.9.2006 16:09
Zdravim, vlastníte někdo toto LCD(BF940)? Uvažuji o koupi lcd okolo 8000,- a tenhle kousek se mi libí, odezva 2ms, zbytek parametrů taky dobrý. Pak BF 931 který je asi snad úlně stejný jako BF940,a tak rozdíl bude asi jenom v designu? Pak ještě Acer Al1951As, krerý sem viděl včera v obchodě a měl lepší barvy než ostatní co tam měli(Beng FP93GX, Hundai, Viewsonic), ale celkem se bojim tý lesklý obrazovky, protože mám počítač v koutu u okna(okno po levé ruce) a mám strach že uvidim všechno možný, jenom ne obraz.

Tohle všechno jsou TN a zajímá mě jestli je velkej rozdíl v barvách v porovnání s pva, např: HP L1955.

Díky.