reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Glacialtech 12cm

Obumbrata (57)|10.8.2006 23:54
mate niekto skusenosti s tymito chladicmi idem ich kupovat. ake su ?
Smeli (2302)|11.8.2006 02:32
[QUOTE=Obumbrata]mate niekto skusenosti s tymito chladicmi idem ich kupovat. ake su ?[/QUOTE]


Mám je a no-problem, tiche a celkem slusne tahaji:D
ICEBOSS (3435)|13.8.2006 17:45
jeden mam. na 5V jsem ho neslysel, na 12V nebyl hlucny, ale byl slyset. foukal normalne.
Jan Vítek (15)|14.8.2006 12:37
Za ty penize jsou dobre, ale kdyz se nehledi na finance, tak jsou daleko lepsi kousky. Osobne bych mezi low-endem porad preferoval Xilence.
tequilla (1015)|14.8.2006 14:02
[QUOTE=Jan Vítek]Za ty penize jsou dobre, ale kdyz se nehledi na finance, tak jsou daleko lepsi kousky. Osobne bych mezi low-endem porad preferoval Xilence.[/QUOTE]

Xilence nebo Glacialtech se daji pouzit k chlazeni...Pokud ti jde i o hluk, tak je lepsi si priplatit za nejakyho Nexuse nebo Akasu. Moje zkusenost je po dlouhym (a tim i drahym ;) ) experimentovani takova, ze low-end vetrak zacne po chvili provozu hlucet. Ale mozna jsem mel vzdy jen smulu na kus...
Oneeye_IO (14)|16.8.2006 18:17
Glacial 120ku mám jako intake na 12V a myslím, že to s hlukem není tak strašný. Já osobně bych uvítak kdyby možná foukal ještě trochu víc. S tím xilence si nejsem tak jistý, že po čase rychle neodejde. Glacial na mě působí solidnějším dojmem.
Sh@dow+ (3)|29.9.2006 16:33
Po te co jsem koupil Noctuu NF-S12-1200 bych uz nic jinyho nekoupil.Za 475 Kc je to jeste rozumna koupe a parametrove na to nema nic ani vetraky od papstu, ktery jsou dvakrat drazsi..
b.art (37)|19.10.2006 20:16
[QUOTE=Oneeye_IO]S tím xilence si nejsem tak jistý, že po čase rychle neodejde. Glacial na mě působí solidnějším dojmem.[/QUOTE]

no dva 12cm xilence mam uz asi ctvrt roku v pocitaci a zatim bych rekl ze k nejakemu narustu hlasitosti nedoslo. myslim ze za ty penize to je skvela volba.
boboco (1987)|19.10.2006 20:52
[quote=b.art]no dva 12cm xilence mam uz asi ctvrt roku v pocitaci a zatim bych rekl ze k nejakemu narustu hlasitosti nedoslo. myslim ze za ty penize to je skvela volba.[/quote]

Xilence má v PC jeden známej a za ty peníze je to velice zajímavá koupě. Jinak já sám jsem spokojen s nejlevnějšími 8cm ventilátory od AKASY (samozřejmě se sníženými otáčkami), ovšem obrovské zklamání pro mě byly ventilátory AKASA Amber. Doporučil mi je jiný známý a kvalita provedení je slušná, ovšem i při nízkých otáčkách vydává moje 12cm AKASA Amber sice hodně tiché, ale rušivé vrzání, možná skřípání, těžko se ten zvuk popisuje, je to hodně tiché, ale mě to zatraceně vadí. Myslel jsem si, že je to vadný kus, ale to samé dělala i jiná 12cm AKASA Amber, kterou jsem později použil v jedné sestavě. Jinak přěkvapil mě ventilátor u mého CPU chladiče Scythe Infinity. Když jsem ten ventilátor viděl, ani by mě nenapadlo, že ho použiju, myslel jsem si, že bude slyšet motor, ovšem je naprosto tichounký, v porovnání s tou, podle mě dost předraženou, Akasou fakt o hodně (ale má při stejných otáčkách jako ta akasa krapet menší průtok, ovšem, to mi vůbec nevadí:)). Jinak pokud má člověk hlučnej ventilátor, doporučuji rozebrat, důkladně vyčistit, uvnitř ho podle stupně opotřebení hodně "zapatlat" jemnou vazelínou a bude krásně tichej (navíc ta vazelína ho krapet zpomalí - sice je to dost drastické, člověk ho musí chvíli otáčet sem a tam rukou, než se ta vazelína roztýlí, ovšem, pak když jede pár minut, promaže se, postupně se zrychlý a jede tichounce)
tequilla (1015)|20.10.2006 11:10
[QUOTE=boboco]Xilence má v PC jeden známej a za ty peníze je to velice zajímavá koupě. Jinak já sám jsem spokojen s nejlevnějšími 8cm ventilátory od AKASY ....[/QUOTE]

Ja mam jednu 12cm Akasu jako intake a drouhou jakou outake vetrak, mam stazeny otacky a zadny hluk z nich neslysim. Nerikam, ze mam usi jako netopyr :D, ale jsem s nima nadmiru spokojenej...
boboco (1987)|20.10.2006 18:55
[quote=tequilla]Ja mam jednu 12cm Akasu jako intake a drouhou jakou outake vetrak, mam stazeny otacky a zadny hluk z nich neslysim. Nerikam, ze mam usi jako netopyr :D, ale jsem s nima nadmiru spokojenej...[/quote]

Tak spokojenost je to hlavní, mě ale ty ventilátory moc zklamaly:(
peter3000 (1)|11.6.2007 18:01
tak co sa tyka 12 cm ventilatora akasa AK 174Bk-S, 17 db(A), tak je to dost tichy ventilator, ale ako bolo vyssie uvedene, tak skripe. Treba sa na to skripanie fakt zamerat, ale je to tam. Este som na nom neznizoval otacky, ale to by mohlo pomoct.