reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

RÉBUS - disk surface map

pa3k (1)|4.12.2016 15:55
Dobrý den. Řeším teď jeden rébus.

Neznáte náhodou někaký program (freeware), který po označení konkrétního sektoru XXXX hardisku v tzv. "disk surface map" vyjmenuje název souboru (případně název ČÁSTI souboru při fragmentaci), fyzicky se nacházejícího v tom sektoru XXXX ???

Podle popisu by tam mělo stačit kliknout na jakýkoliv čtvereček (alias sektor) v "disk surface map" a program vrátí názvy souborů nacházejících se v daném sektoru... Přesněji řečeno, kliknu např. na sektor 7777 a program jako výstupnou hodnotu vrátí seznam s názvami všech souborů, které mají alespoň část svého obsahu fyzicky uloženou v sektoru 7777.

==============
Druhá poznámka:

Chci se jen ujistit, jestli následující věc chápu správně. Pokud při kopírování s verifikací (např. pomocí FastCopy) vše proběhne v pořádku, znamená to, že kopírované soubory SE NENACHÁZELY ve vadných sektorech ???

Můj myšlenkový pochod je takový: Kdyby se alespoň část souboru fyzicky nacházela ve vadném sektoru, tak by přece kopírováni daného souboru zlyhalo. Je moje domněnka správná, nebo se pletu ???

Případně otázka >>> Mohlo by se (vzhledem na vadné sektory) stát, že kopírování sice proběhne OK (resp. bez upozornění) a přitom zkopírovaný soubor se ukáže jako poškozený ???

--Děkuji za odpovědi a za snahu o pomoc.
Fox_25 (613)|4.12.2016 17:01
Neporadím přímo, ale při kopírování přes program getdataback jsem u souborů na vadných sektorech nechal provádět opakované čtení které bylo nutné kvůli chybám čtení. Úspěšnost byla přibližně 90% a z 90GB dat kde byla chyba čtení pouze u jednoho souboru nesouhlasil CRC součet.
Bohužel, pokud se na disk často ukládalo a mazalo, tak jeden soubor může být teoreticky rozmístěn přes X sektorů, jednoduše tam, kde bylo volné místo.

Ale ukázat ve kterých sektorech je soubor umí právě i program getdataback, přes vlastnosti souboru ukáže počáteční sektor a přímo u souboru je položka sectors.

A co mě ještě napadá, můžeš zkusit i Diskwiev, Deflagler a Vopt