reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze nainstalovat Windows 10, vybraný dik má styl oddílu GPT

Gohan (142)|18.12.2016 19:06
Zdravím,

mám takový menší problém.

Koupil jsem nedávno notebook a zapl jsem ho. Byl tam předinstalovaný win 10 (borec v obchodě říkal že tam OS není), který mě provedl základním nastavením.
Potom jsem ho na chvíli půjčil bratrovi, který ho během hodiny zaviroval tak, že jsem se rozhodl pro přeinstalování windowsu radši než se srát s odvirováváním, ještě navíc když tam nejsou žádné data atd..

Vložil jsem instalační CD, zvolil že nechci zachovat nic, počítač se zrestartoval, dal jsem že chci nainstalovat windows, objevily se mi tam oddíly disku, ten, na kterém byl windows původně jsem naformátoval, ale teď tam nemůžu nainstalovat nový windows, protože vybraný disk má styl oddílu GPT.

Co se s tím dá dělat?

Děkuji
zsdx (2098)|19.12.2016 16:40
Bud prevest disk na MBR (=ztrata vsech dat) nebo nabootovat instalacni medium v (U)EFI rezimu (vhodnejsi pro nove notebooky).
Fox_25 (613)|19.12.2016 18:37
A nejsou na tom noťasu zálohy vč. instalace os? Vím, že se dá přes nějakou klávesu vyvolat menu kde by měla být obnova a i úplné přeinstalování systému.
Gohan (142)|22.12.2016 11:39
Obnoveni tovarniho nastaveni nefungovalo.
Botoovat Win 10DVD ktere prislo s laptopem v UEFI moodu hlasilo boot failed.

Udelal jsem tedy rucne bootovaci USB an ktery jsem pretahl veci z win 10 iso udelaneho pomoci media creation toolu, to USB jsem nabootovatl v UEFI a slo to.
walker2004 (18)|14.2.2017 15:02
Jakou mas znacku NTB ? Jestli LENOVO tak si spust instalaci z CD a hned na prvni obrazovce zmackni Fn+Pravy Shift+F10. Vyjede ti prikazovy radek a do nej napises: DISKPART potom list disk, vyberes disk 0 (select disk 0) a napises clean. Zobrazi se ti: Program DiskPart uspesne dokoncil cisteni disku. A muzes instalovat!
walker2004 (18)|14.2.2017 20:30
Potřeboval bych znát značku tvého notebooku, pokud LENOVO tak v BIOSu musíš přepnout na Legacy Support.
MikeMH (1)|18.9.2018 10:31
Ahoj tak jsem udělal to co jsi psal Walker sice mi to poté přestalo už hazet hlašku GTP ale našlo si to jinou .... začalo to hazet tuhle chybu když jsem zvolil SSD disk do kterého chci W10 nainstalovat .... 0x80300024 .... někde píšou odpojit ostatní disky (ano je tam ješte HDD) ale mám notebook který jsem včera koupil a nejsem si jist že je dobrý ho otevírat.... nějaká jiná rada jak tohle obejít?
Notebook je Lenovo.

Díky