Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Články od čtenářů - dotazy/připomínky

11.8.2006 12:32
Karel PolívkaToto téma je určeno pro psaní dotazů/připomínek týkajících se článků od čtenářů Světa hardware.
29.8.2006 02:29
FanATIkMám otázočku: Píšem práve článok, no viac menej prácu na problematiku grafických kariet (možno to sem aj uploadujem), niektore fotografie som použil zo zahraničných serverov, menovite tomshardware.com, pod fotografiu som uviedol zdroj, že fotografia pochádza z danej stránky. Stačí to ?
29.8.2006 02:34
FanATIkešte niečo, použite zdroje (URL aj literarne) som uviedol na konci práce.
Pri spominaných fotografiách s tomshardware musim nebodaj aj kontaktovať mailom autora članku ? V tom pripade by som radšej fotky ani nepoužil. Potom mi už len ostava nafotiť vlastnu grafickú kartu :) Lenže nie každý má to šťastie mať v PC Quad SLI.
11.9.2006 09:50
Karel Polívka[QUOTE=FanATIk]ešte niečo, použite zdroje (URL aj literarne) som uviedol na konci práce.
Pri spominaných fotografiách s tomshardware musim nebodaj aj kontaktovať mailom autora članku ? V tom pripade by som radšej fotky ani nepoužil. Potom mi už len ostava nafotiť vlastnu grafickú kartu :) Lenže nie každý má to šťastie mať v PC Quad SLI.[/QUOTE]
Uvedení konkrétního zdroje s odkazem na něj by mělo stačit. Pokud se však chcete zachovat zcela korektně, tak napsání e-mailu s prosbou o převzetí nějaké pasáže nebo fotografie zabere pár minut - myslím, že věnovat takovýto časový úsek autorovi díla, z něhož čerpáte, za to stojí - nemyslíte?
25.11.2006 11:02
Petr S.Zdravím,

právě jsem se dozvěděl o možnosti Čtenářských článků, což se mi celkem zamlouvá :-) Jen bych se chtěl zeptat, zda se musí jednat o článek zaměřený přímo na hardware, nebo se může jednat i například o recenzi na nějaký softwarový produkt?

Děkuji
26.11.2006 01:50
Karel Polívka[QUOTE=Petr S.]Zdravím,

právě jsem se dozvěděl o možnosti Čtenářských článků, což se mi celkem zamlouvá :-) Jen bych se chtěl zeptat, zda se musí jednat o článek zaměřený přímo na hardware, nebo se může jednat i například o recenzi na nějaký softwarový produkt?

Děkuji[/QUOTE]
Také Vás zdravím,

záleží na typu produktu. Pokud by se mělo jednat o OS, internetový prohlížeč, nějaký komunikační klient, diagnostickou utilitu, benchmark... tak ano. Ale jinak nikoli. Můžete to prosím více upřesnit?
26.11.2006 02:11
Petr S.Jednalo by se o recenzi na jeden opensource komunikační klient. Více to raději nebudu specifikovat :thumb co kdyby měl někdo náhodou stejný nápad... :D
26.11.2006 03:11
Karel Polívka[QUOTE=Petr S.]Jednalo by se o recenzi na jeden opensource komunikační klient. Více to raději nebudu specifikovat :thumb co kdyby měl někdo náhodou stejný nápad... :D[/QUOTE]
Tak dobře, může být. Budeme se těšit na Váš článek.
26.11.2006 04:43
eraser[quote=Petr S.]Jednalo by se o recenzi na jeden opensource komunikační klient. Více to raději nebudu specifikovat :thumb co kdyby měl někdo náhodou stejný nápad... :D[/quote]
Žeby Miranda... :) ak áno, tak som na to veľmi zvedavý, používam túto aplikáciu dobré 4 roky a určitý čas som strávil i vlastnými úpravami, rekompiláciou a bug reportingom a opravami.
26.11.2006 07:12
Petr S.Bez komentáře :D Ale uvidíš, snad se bude článek líbit :-)
20.5.2007 10:26
bobocoza chyby se nestřílí, každá recenze dobrá, takže už se moc těším:thumb
24.10.2007 05:02
IntriNo, návod na tvorbu článku neodpovídá skutečnosti, teď je tam jen dialogové okno úplně stejné, jako při psaní obyčejného příspěvku do fóra. Z toho plyne otázka - kde najdu možnost text formátovat, rozčlenit do kapitol, uploadovat obrázky přímo do textu apod.? Vím, že se to všechno ( až na ty kapitoly ) dá pořešit klasickými tagy, ale na třistránkovou práci by se kapitoly hodily, myslím.
24.10.2007 07:24
Pavel Boček[QUOTE=Intri;56197]No, návod na tvorbu článku neodpovídá skutečnosti, teď je tam jen dialogové okno úplně stejné, jako při psaní obyčejného příspěvku do fóra. Z toho plyne otázka - kde najdu možnost text formátovat, rozčlenit do kapitol, uploadovat obrázky přímo do textu apod.? Vím, že se to všechno ( až na ty kapitoly ) dá pořešit klasickými tagy, ale na třistránkovou práci by se kapitoly hodily, myslím.[/QUOTE]

To sem řešil taky...vlez do Nastavení>upravit nastavení>Ostatní nastavení>Rozhraní editoru zpráv>pokročilý WYSIWIG editor.

[SIZE="1"]ADD// nic nic, dneska už to tam je :) díky...[/SIZE]
24.10.2007 07:46
IntriJo, už je to tak, jak to má být. Díky moc.
24.10.2007 08:24
Karel PolívkaNávod odpovídá skutečnosti - nic jsem v něm ani v nastavení neměnil.

To, jaké má kdo nastavení vlastního profilu, je individuální a vztahuje se na celé fórum. A jak si změnit konkrétně zmiňovanou záležitost je popsané v sekci "Jste na tomto fóru poprvé?" v odpovídajícím tipu věnujícím se uživatelskému panelu.

Vycházím z toho, že pokud sem někdo přispívá, tak je obeznámen se základními možnostmi nastavení - nemůžu u popisu nových funkcí apod. stále pamatovat a opakovat něco, s čím by měl být uživatel obeznámen, když už na fórum přispívá.

Navíc v návodu pro vytvoření článku je už od začátku uvedený tag potřebný pro tvorbu kapitol.
24.10.2007 08:48
Pavel Boček[QUOTE=Karel Polívka;56261]Navíc v návodu pro vytvoření článku je už od začátku uvedený tag potřebný pro tvorbu kapitol.[/QUOTE]

Možná bych do návodu k tomu tagu že ten tag nefunguje v náhledu. Asi dost lidí na to narazí jako já :)
24.10.2007 09:09
IntriMám ještě jeden dotaz: můžu napsat retro recenzi? Válí se mi tady jeden, dnes už bohužel nefunkční, notebook, který jsem kdysi dva roky používal. Třeba by někomu přišlo zajímavé, jaké parametry notebooku se před jedním desetiletím skrývaly pod statisícovou cenou.

Pokud jde o čtení fór, opravdu není v moci mého mozku si pamatovat všechno dopodrobna. A toto nastavení bych určitě nehledal v Uživatelském panelu. Ale v pohodě, bylo mi dopomoženo k aktivaci plného WYSIWYG editoru, tak jsem článek napsal. Jen je potřeba ho ještě upravit...
31.5.2008 02:34
HiLowDobrý den,
napsal jsem předevčírem článek, uložil do rozpracovaných a poté přidal komentář "Hotovo". Za jak dlouho se bude admin věnovat přesunu do sekce Články od čtenářů?
Díky za odpověď.