reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problém s PC : modrá obrazovka

Neregistrovaný (0)|25.12.2016 10:25
Tazatel: Zbyněk Fiala

Znění dotazu: Dobrý den chci se zeptat.
Před zhruba 10 dny jsem obměnil komponenty v PC a stalo se mi už dvakrát, že naskočila modra obrazovka a nešlo nic udělat jen tvrdý reset. Obměnil jsem grafickou kartu, zdroj a ke starému disku koupil novy ssd disk. A ještě k ssd disku novy kabel na propojení aby podporoval 6gb.
Ta modrá obrazovka mi naskočila jednou po vypnutí hry do win a pak to samo naskočilo dnes po startu pc do win. Ještě se mi jednou stalo, že když jsem zapnul pc z režimu spánku tak při zapnutí mi problikávala obrazovka, ale dalo se ve win pohybovat, tak jsem najel na restart a po restartu zase vše šlapalo jak mělo.
Jen pro info před výměnou těchto komponentů mi pc běžel bez problémů.

Nové komponenty které jsem do pc kupoval jsou :
ssd disk - Kingston UV400 240GB (SUV400S37/240G)
Datový kabel - PremiumCord SATA III 0.5m (WD968i918)
zdroj - Seasonic S12II-620 Bronze (SS-620GB F3)
Grafická karta - MSI RX 480 GAMING X 8G

Níže je moje sestava kompletní
Předem děkuji za jakoukoli radu

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Procesor - Intel Core i5-4460
Přídavné chlazení pro procesor - SilentiumPC Fera 2 HE1224 v2
Základní deska - MSI Z97 PC Mate
Ram - Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9
DVD - Samsung SH-224DB
Monitor - BenQ G2420HDBL 24" černý
Pevný disk - Pevný disk SEAGATE BARRACUDA 500GB SATAII/300 16MB, 7200.12,

ssd disk - Kingston UV400 240GB (SUV400S37/240G)
Datový kabel - PremiumCord SATA III 0.5m (WD968i918)
zdroj - Seasonic S12II-620 Bronze (SS-620GB F3)
Grafická karta - MSI RX 480 GAMING X 8G

Win - Microsoft Windows 8.1 CZ 64bit
Fox_25 (613)|25.12.2016 14:57
A jakou jste měl před tím grafickou kartu? Taky by nebylo špatné napsat co bylo napsané v BSOD, ale hádám že je vadná grafika.
aifik86 (8)|25.12.2016 16:01
Před tím jsem měl grafickou kartu : GIGABYTE GTX 960 GV-N960WF2OC-4GD
Nikdy jsem se s takovým problémem nesetkal, tak právě zkouší zde jestli někdo neporadí. Abych třeba nedával kartu zbytečně na reklamaci a čekal 30 dní a oni mi ji vrátí, že je v pořádku. Rád bych tu kartu nějak otestoval ale nevím zdali to jde.
Jinak asi jsem moc nepochopil jak se ptáte co bylo napsáno v BSOD?
Fox_25 (613)|25.12.2016 16:48
Když vyskočí BSOD(modrá obrazovka) tak je tam uveden chybující modul, pak se dá určit nějaká příčina proč se to děje. Jestli GTX 960 pořád máte, není nic jednoduššího než ji tam vrátit, pokud už to s ní nehodí BSOD tak je viník jasný. Případně můžete zkusit starší verzi ovladačů pokud máte nejnovější.
aifik86 (8)|25.12.2016 16:55
No právě, že na té modré obrazovce není nic žádné kódy. Můžu poslat obrázek mám to vyfocené. No právě, že stará karta je už prodána, takže to vyzkoušet nemohu jinak bych udělal :-( Ovladače mám na radeon 16.11.5 ale vyhledat jdou myslim ještě 16.12 ale ty mi nešli nainstalovat a nevím proč. A právě když jsem je instaloval ne přes program AMD co je klasicky na ovladače ale, že jsem si je stáhl tak právě u nich mi to taky naskočilo ten obraz takový problikávající při instalaci. Tak už právě nevím no .....
Fox_25 (613)|25.12.2016 18:38
Škoda, nicméně v CPU je integrovaná grafika. Ale vypadá to že dělají bordel ovladače grafické karty. Stáhněte si nástroj DDU z odkazu níže, s jeho pomocí odstraňte ovladače AMD a nainstalujte ovladače z posledního odkazu. Novější ovladače způsobovali nestabilitu a s těmi úplně novými nemám naštěstí zkušenosti.

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

http://www.guru3d.com/news-story/download-amd-radeon-software-crimson-16-7-2-driver.html
aifik86 (8)|25.12.2016 20:32
A nestačí na odinstalovaní jen ve složce kde jsou nainstalované programy tak od tam odinstalovat AMD, nebo to musím dělat přes ten program? nemám s ním zkušenosti.
Jinak zkusím tedy starší ovladače, jen když mi to tam bude pořád upozorňovat na aktualizaci tak to mám jakoby přehlížet?..Je pravda, že při těch nejnovějších 16.12.5 nebo kolik to bylo, tak při instalaci kdy se vám vypíná a zapíná monitor jak jakoby problikává, tak ke konci mě právě naběhla ta obrazovka s proužky co se mi už někdy stalo, ale ta modrá obrazovka potom nikdy nenajela, já tedy kvůli tomu udělal přeinstal celého systému a nahodil právě ty starší ovladače 16.11.5 našel jsem i 16.9. ale ty jsem nezkoušel. Takže uvidím, zkusit se má vše, jen tedy jestli nevadí, že mi bude vyskakovat abych aktualizoval ovladače?
Fox_25 (613)|25.12.2016 22:59
Asi nestačí odinstalace přes přidat/odebrat programy, odstraňte je přes DDU, je to jistota že to nebude dělat nějaké další chyby. Taky jsem s DDU neměl zkušenosti, ale při hledání stabilních ovladačů k AMD grafikám byl k nezaplacení. A pokud mě paměť neklame, 16.9 taky nebyly úplně ok, zkuste ty z mého odkazu.

Upozornění na nové ovladače jde vypnout, viz níže.
Ovládací panely>Nástroje pro správu>Plánovač úloh>Knihovna plánovače úloh
Bude tam AMD Updater, stačí ho zakázat a AMD už nebude po startu otravovat s novými ovladači.
aifik86 (8)|25.12.2016 23:33
Já právě mám poprvé grafickou kartu radeon, vždy jsem měl geforce atak jsem byl zvyklí jakmile byli nové ovladače hned jsem ne instaloval.
Ale dobře zkusím co mi radíte. A v tom DDU to jak z pustím tak už mě to navede co jak kde najít a odinstalovat?
Každopádně děkuji za rady a snad to vyřeší problém. ....
Ventero (1280)|26.12.2016 11:40
Offtopic: No ono s nejnovejsimi drivery nvidie to taky neni zadna slava - dokonce uz vydali takove, ktere poskozovaly HW. To je dnes takovy trend - vyhazet beta-testery a poustet ven horkou jehlou spichlej slendros :D
aifik86 (8)|26.12.2016 12:57
Tak to je pro mě nová informace ze jsou takové ovladače. Ale uvidím zkusím co mi radil kolega výš a dam info jestli stále blbne nebo ne. Každopádně děkuji za rady.
Fox_25 (613)|26.12.2016 16:35
Jo, je to veselý, AMD se dokonce povedlo vydat nepodepsané ovladače pro x64 a pořád jsou na jejich stránkách pro starší HW. Nvidia má taky máslo na hlavě jak píše Ventero, na druhou stranu takové legrácky jako s ATI/AMD jsem u Nvidie nezažil.
aifik86 (8)|26.12.2016 19:40
Tak jsem úspěšně odinstaloval ovladače díky programu DDU. Když se podívám do správce zařízení tak u grafiky už není radeon ale jen základní grafický adaptér. Poté jsem nainstaloval ovladače, které jste mi poslal odkaz a po restartu se sice něco nainstalovalo ale asi nee vše. Když chci otevřít radeon ovladače v pravo dole tak mi to napíše: Radeon settings are currently not available. Please try again after connecting AMD grafics. Tak nevím co s tím. Nevíte ještě o jíných ovladačích
Fox_25 (613)|26.12.2016 20:07
Ještě stáhněte AMD Clean up, jako první použít AMD clean up, pak DDU a nakonec nainstalovat ovladače 16.7.2

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Clean-Uninstall-Utility.aspx
aifik (1)|27.12.2016 08:40
Tak jsem to udělal jak jste mi radil a stále stejný, po nainstalování ovladačů, tak nevím proč mi to nejde ........ Mám tedy zkusit jinačí bo jak?
Fox_25 (613)|27.12.2016 12:50
A jaký je grafický adaptér ve správci zařízení?
aifik86 (8)|27.12.2016 12:56
Ve správce zařízení je pořád základní graficky adaptér Microsoft. Nakonec jsem zkusil jit přímo a stránky MSI kde jsem kartu registroval a přímo od tam stáhl ovladače. Byli tam 2 možnosti 16.9.1 a 16.3 tak jsem stáhl oboje ale nainstaloval 16.9.1 poté co jsem to vše odebral jak jste mi radil a ty šli normálně nainstalovat. Tak uvidím jak poběží když je to přímo ze stránek msi od karty. Ještě sem se díval ze už vyšli i nové 16.12.2 ale nato kašlu.
Fox_25 (613)|27.12.2016 14:13
Jo, takže nachlup stejný problém kvůli kterému jsem 3x přeinstaloval OS abych nakonec stáhl ovladače přímo od výrobce GK se kterými to jelo. Ještě mohlo stačit ručně přehodit ovladač, ale hádám že by to nefungovalo kvůli nepodepsaným ovladačům. Čekal jsem že to už budou mít opravené, no nevadí.
Měla by to způsobovat nějaká aktualizace a je tím postižený i Windows 7, nicméně jediný HW kde to dělá potíže je AMD a paradoxně ovladače přímo od výrobců na to netrpí a fungují korektně. Škoda že jsem si na to vzpomenul až teď kdy jste napsal že ve správci není RX480.

Jestli jste to kupoval přes internet, tak bych grafiku vrátil a koupil GTX 1060 6GB.
aifik86 (8)|27.12.2016 14:43
Kupoval jsem to přes net a osobne vyzvedaval. Ale kupoval jsem ji asi 6 prosince Bo tak někdy a to už mi nevezmou. A právě jeden známý mi tuto kartu doporučil ze bude dobrá za tu cenu. Pac 8gb geforce stojí už přes 12 tisíc.
Jestli sem to dobře pochopil tak ovladace co jsem stáhl z msi a nainstaloval tak by mělo normálně fungovat? Jen teda nemam dělat asi aktualizaci pak že? Nebo počkat až budou novější u msi?
Jinak co jsem četl tak radeon karty nejsou spatne