reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrznutí NTB

soldier.kopi (1)|30.12.2016 15:19
Zdravim, potřebuji pomoct. Mám problém s mojim rok starým noťasem. Jakmile zapnu hru, tak do 5 minut mi to kompletně zamrzne. Obraz zamrzne, nezčerná,žádný pruhy ani kostičky, žádná modrá smrt, prostě zásek a nepomůže než tvrdej restart podržením tlačítka napájení. Jinak ve windows bez problémů, dělá to jen u některých her. Aktualizoval jsem ovladač GF a žádná změna. Teploty jsou všechny vpohodě, žádná velká zátěž. Potřeboval bych přijít na to, co to způsobuje.

HW:
CPU: i5 5200
GPU: GeForce 840M
RAM : 8GB
OS :
WIN 10

Díky moc za všechny rady
Gouranga (699)|30.12.2016 20:06
Zkus:
1) Zatizit grafiku (3D mark/Furmark)
2) zatizit CPU (Prime95)
3) Zatizit RAM (Memorytest/GoldMemory)
Uvidis podle toho, co bude vykazovat chyby.
forjoyrider (11)|31.12.2016 08:45
Pro jistotu také koukni jaké má disk hodnoty S.M.A.R.T. Třeba pomocí CrystalDiskInfo.
Ventero (1280)|31.12.2016 10:26
A kdyz se nic nezjisti, tak zbyva naopak zkusit jeste starsi ovkadace, protoze posledni cca 2 roky jsou drivery, jak nvidia tak amd, docela loterie.

Osobne to vidim tak, ze nakonec pomuze zbavit se Windows 10. Videl jsem uz hodne zdravych PC, kde pod W7/8 vse fungovalo a ve W10 delaly ty same hry, vypalovaci programy i jine aplikace problemy a zpusobovaly pady OS.

Kazdopadne problemy s narychlo spichlejma ovladacema pro GK a zvlast s jejich kompatibilitou s narychlo spichanymi buildy W10 ( kdyz ten hnup, co tomu ted sefuje vyhazel vsechny beta-testery) je notoricky znama vec, kde po roce a pul posun videt neni.