reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyplatí se koupit použitý mobil?

fidorka (213)|31.12.2016 10:44
Vyplatí se koupit použitý mobil, do cca 2500 Kč?

Z jakého obchodu byste případnou koupi doporučily...?
Fox_25 (613)|31.12.2016 12:30
Záleží na tom co chceš, respektive co potřebuješ. Já pasu po telefonech s qwerty klávesnicí a pokud chci skutečně telefon v první řadě, jsem odkázaný na komunikátory nokia, takovou 9500 a E90 bohužel pořád nic nepřekonalo, stejně tak staré MDA vario s WM 5.0(pokud se ještě někomu válí doma,pošlete mi klidně sz).

Když to shrnu abych to zbytečně nerozváděl, může ti stačit za tyto peníze nějaký nový myPhone, ale stejně tak nemusí stačit Lenovo A7000, samsung galaxy j3, nebo iphone 4s 16G.
fidorka (213)|5.1.2017 18:42
A co třeba tento, ale nový že bych si koupil. Je to snad ten nejlevnější... ale min. v popisu nevidím moc odlišností od těch dražších (do 2,5 tisíce max bych do toho chtěl vrazit).
Co si myslíte o Prestigio MultiPhone Wize L3 3403 ?
Např. zde:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008H0VU30P3M7O
Salamander (6177)|5.1.2017 19:36
512MB RAM je uz dnes na Android nepouzitelne
4,0" displej je dost maly, ale nekomu to muze vyhovovat, rozliseni vzhledem k uhlopricce nic moc, ale OK
ma jenom 4GB uloziste, takze realne uzivatelsky dostupne bude tak 1GB, to je taky hodne bida.

Uprimne receno, asi bych za ty penize radsi zasel do nejake dobre restaurace.
fidorka (213)|5.1.2017 23:39
Tam není jen tento typ, je jich tam více pod 1800 kč co mají tyto parametry, jsou tam i tyto telefony, ale mají skoro stejné parametry...:

https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008H0VU30P3ABQ
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008H0VU30P3K0Y
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008H0VU30P3JMO

jinak nejsem blbý a "základním parametrům" rozumím (je to jako u pc ne):

Doted jsem měl tlačítkový Samsung s5611 (3 roky starý, kupovaný za 1800 Kč...) :-), takže opravdu nejsem náročný :-)...

4" mi stačí, chci aby byl malý a padnul do kapsy. 4 GB uložišě- mám 8 GB kartu z předchozího telefonu...

Čemu moc nerozumím- malé rozlišené obrazovky- podle mě by mi mělo stačit, nevím co přesněji by to mělo ovlivnovat...?
512 MB ram jak moc to ovlivní chod mobilu to nevím... to by pro mě mohl být problém... jakože potom je reaction time (např. i tlačítek moc pomalý)?

Telefon nebudu nijak moc "interaktivně" používat. Žádné hry, ani žádné filmy, občas bych si rád něco kvalitněji vyfotil (mobilem), sem tam možná natočil video. Sem tam si napsal poznámku nebo nějaký text (v nějakém text. editoru, předpokládám že něco jako "wordpad" prinejhorším pro android existuje atp. Nic náročné. Další věck kterou určitě budu chtít je aby mobil podporoval "2-factor authorization". Rovněž nehodlám mít mobilní připojení k internetu. Mám jen předplacenou sim kartu a hodlám v tom pokračovat. Internet v mobilu tedy skoro vubec nebudu používat.

Na tohle mé omezení používání smartphonu by mi i těch 512 GB ram mohlo stačit ne?
Salamander (6177)|6.1.2017 07:50
Tak stacil ... jde o to, ze celou tu malou pamet si zaalokuje Android, a nezbyva pak misto na nic jineho, tak se musi swapovat a to silene zpomali odezvu celeho systemu. Tady je to videt

Mas to stejne jako u PC, dnes je take uplne minimum 4GB RAM, a to bych rekl ze u Androidu odpovida tak 1GB.
Taky bys asi dnes nechtel Windows PCs 1 nebo 2GB RAM, pokud jo, tak go ahead a kup si to, ale ujistuji te ze budes litovat. Podle me jsou to vyhozene penize.

Podpora 2-factor authorization myslis co? aby ti na nej chodily overovaci SMS, nebo abys musel pri kazdem probuzeni telefonu delat 2faktorovou autentizaci?

Jinak tlacitkovy mobil je uplne jina liga, jeho operacni system je uzpusobeny na pomaly hardware, nema zadny multitasking, zadne nenazrane aplikace. Kdezto Android je dnes velice nenazrany OS, ktery dokaze s nastavbami vyrobcu spolehlive obsadit pres 1GB RAM (jenom cisty OS bez niceho spusteneho).

Chapu ze mas hluboko do kapsy, ale garantuji ti ze s nim budes drive ci pozdeji nestastny.
Myslim si, ze treba http://mobilni-telefony.heureka.cz/xiaomi-redmi-3s-2gb-16gb/ je za ty penize super kup, ale je to uz opravdu solidni telefon. Osobne bych nic levnejsiho nekoupil.
Ventero (1280)|6.1.2017 09:16
Opravdu je treba dnes mit zakladni uloziste 8GB a RAM min 1GB. Vyvojari SW se chovaji, pro dnesni dobu typicky, naprosto nehospodarne k vykonu. A takovy telefon do 2500,- sezenes. Treba Gigabyte Roma 2 nevypadal zle, ale to je jen nastrel - dnes ta nabidka je opravdu velka ...
fidorka (213)|6.1.2017 12:29
Díky, podívám se na to video, něco takového by mi mělo pomoci při výběru...
Jinak 2 factor authorization myslím na různé stránky na netu. Např. při přístupu na google email... Chápu to tak že do telefonu nainstaluju nějakou special app (a měla by jít tedy nainstalovat asi do všech android telefonů bez ohledu na cenu předpokládám(?) ) a když budu chtít přistupovat k mailu (normálně přes desktop PC), tak kromě standard hesla si budu muset vzít telefon a zadat nějaké special heslo které si v daný moment vygeneruju přes tu aplikaci nainstalovanou na smartphonu... tzn. nepřijde mi žádná sms (to by se muselo platit u gmailu předpokládám) ani telefon samotný nemusí být připojený k internetu... alespon takto (snad správně?) chápu fungování 2 factor authorization pro přístup na různé webové stránky/účty (nejen u googlu/gmailu)?


Ještě mě napadá, když si telefon objednám přes internet ale pojedu si ho vyzvednout osobně do prodejny, vztahuje se i na toto 14ti denní lhůta pro vrácení zboží objednaného přes internet?
Salamander (6177)|6.1.2017 13:06
[QUOTE=fidorka;587062]
Ještě mě napadá, když si telefon objednám přes internet ale pojedu si ho vyzvednout osobně do prodejny, vztahuje se i na toto 14ti denní lhůta pro vrácení zboží objednaného přes internet?[/QUOTE]

Vetsinou ano, ale idealni je se zeptat primo prodejce.
Fox_25 (613)|6.1.2017 13:41
Ještě mě napadl jeden telefon, nokia E7. Jetý stojí něco přes tisícovku, nový za 3800. Pokud se do něj nenavalí kolem 2000 kontaktů s fotkami u kontaktů tak je velmi svižný, se základním prohlížečem se dá v klidu žít, relativně dlouhá výdrž baterie, respektive na dnešní poměry má dlouhou výdrž, konstrukčně je na tom také velmi dobře. Má 16GB paměti, qwerty klávesnici, amoled a bohužel integrovanou baterku kterou není moc velký problém vyměnit. Foťák také není nejlepší a jako bonus má pouze pevné ohnisko.

Samozřejmě je to už starý telefon, ale jsou do něj odladěné custom rom s podporou češtiny, se zlepšenou výdrží baterky, lepší správou paměti a také je pak mnohem svižnější. Překvapilo mě, že jeden kousek se špatnou baterkou který používám na hry, pro PDF a seriály vydržel bez nabíjení měsíc. Samozřejmě byl bez sim karty a na telefon se ani nešáhlo, ale je to o polovinu delší doba než poslední, originální ROM.

Je to asi poslední Nokie Made in Finland která má i velmi dobrou konstrukci.
fidorka (213)|6.1.2017 13:42
A to fungování 2 factor authorization chápu dobře? (na různých internet stránkách jak jsem psal)?

Ještě se chci zeptat, ten muj starý tlač. mobil měl autofocus. Když autofocus mobil foták nemá, jak se ostří? To se ostří nějak zadáváním hodnot na tlačítkách? Nebo je permanentně zaostřeno jen na určitou vzdálenost a cokoliv dál nebo blíž co bych chtěl fotit (např. text na papíře) bude rozmazané?
Fox_25 (613)|6.1.2017 14:18
S autorizací neporadím, akorát vím že na E7 gmail klient je, ale nikdy jsem ho nepoužíval, tak nevím.

Ano, pevné ohnisko znamená že foťák fotí ostře jen od určité vzdálenosti, ohniskovou vzdálenost má tuším 40cm.
Ale co se pamatuji, tak se s tím dá vyfotit i poštovní ústřižek ze složenky. Jen to bude chtít víc fotek protože každá nevyjde a nakonec to oříznout.
Salamander (6177)|6.1.2017 14:42
Google ma pro Android Google Authenticator
Pro jine 2fazove overovani mam vyzkouseny treba Sophos Authenticator
fidorka (213)|7.1.2017 21:16
Tak nakonec se z časových, finančních a dostupnostních důvodů rozhoduju mezi:

iGET Blackview A5
http://mobilni-telefony.heureka.cz/iget-blackview-a5/specifikace/#section

a

E-Pad UleFone smartphone Be X
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003IND

Ještě jsem uvažoval o Lenovo A1000
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lenovo-a1000-dual-sim/#section

Ale ten nemá autofocus a já tím fotákem asi budu celkem fotit...

Ten první iget je levnější a má autofocus ale prý kvalita fotek nic moc...

Takže bych asi spíše šel do toho UleFone i když ten je krátce použitý, ale nabízí na něj plnou záruku 24 měsíců... (a alfacomp je větší= duvěryhodnější prodejce)...

Co vy na tyto dva, jaké "menší zlo" z těchto dvou byste si vybrali :-)? (případně nemá někdo přímou zkušenost? Já bych bral ten iGet ale ty fotky i když má autofocus nic moc prý...)?
Salamander (6177)|8.1.2017 11:27
Promin, proste bych si nevybral ani jeden a zkusil nasetrit jeste par kacek na neco aspon trosku slusneho.
fidorka (213)|10.1.2017 16:29
Tak jsem si koupil ten ulefone :-), zatím jsem se na to moc nedíval, chci se jenom zeptat:

Je tam nějaký android 4 (asi 4.4.cosi), můžu si tam sám snadno nainstalovat nejnovější verzi androidu? A je to doporučováno pro tak levný mobil? (nebude nejnovější verze androidu příliš náročná oproti 4)?

Je možné někde zdarma stáhnout offline verzi funujícího (včetně vyhledávání) idos.cz?
Salamander (6177)|10.1.2017 19:57
To je nevyhoda levnych Androidu. Build zajistuje pro telefon vyrobce, nikoliv Google. A uprimne pochybuji ze Ulefone nekdy nejaky update vyda. (Posledni je verze 7.1.1).
Ta 4.4 bude urcite pekne derava :D :D Tam je snad jeste i Stagefright, to je fakt pecka :D


Offline idos se jmenuje jizdni rad, vetsinou byva vylepeny na zastavce.