Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
+ Odpověď na téma
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Lian-Li PC-O9 vs více radiátorů

Marek_Prochazka

Zdravim.
    Jelikož mě case FD Define S přestal bavit (vzhledově) a navíc rozšiřuji vodní smyčku, tak přemýšlím o upgradu na Lian-Li PC-O9. Ale jedná se o lehký problém, který asi zatim nikdo nikde neřešil: Dá se v tomto casu použít více radiátorů najednou?? Zní to banálně, ale před koupí casu za 12k mě zajímá jestli zvládne co po něm budu chtít Má představa je radiátor od EK SE360 na stěně mezi komorami casu, kde ventilátory budou na druhé straně stěny a druhý radiátor, taky SE360, umístěn nahoře. Vodní smyčku bych řešil 16OD PETG trubkama, tak mě zajímá zda-li je nahoře dost místa aby si radiátory nepřekáželi (hlavně co se týče vstupů). Nemá někdo zkušenosti s kombinací tohoto casu a vodního chlazení. Nebo případně doporučit nějaký jiný case, který zvládne 2x360 radiátor (jednu 360 už mám) a vypadá velmi obstojně. Nebo, jestli SE360 'nevyhodit' a místo ní vrazit do PC-O9 jednu XE360. Chladím GTX1080 (přetaktovanou o +250 MHz) a 6700K (taktováno na 4,6 GHz) a rád bych, pokud jsou komponenty v idle, aby se ventilátory mohli na radiátorech ztlumit, skoro až vypnout, proto takový radiátorový overkill. Předem děkuji za odpovědi
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

pokud chcete mít horní radiátor otočený závity směrem dopředu a ten radiátor v tray základní desky otočený závity nahoru tak to neklapne, není tam dost místa.

Buď otočit ten radiátor v tray základní desky závity dolů, nebo co bych doporučil já je dát nahoru "jen" 240 mm radiátor a do tray 360 mm. Tak jako tak to bude overkill a odpadnou Vám jakékoliv problémy s místem. Takový setup by klidně uchladil i další GTX 1080 a stále by to bylo docela tiché

A jinak vždy je mnohem výkonnější mít dva tenké radiátory než jeden tlustý.

Nováček
    Registrace
    Jan 2017

Tak ještě mě napadla varianta k původnímu návrhu 2 360mm radiátorů. Co kdyby se radiátor na trayi základní desky umístil za tray a vyvedl připravenými otvory. Varianta 240mm radiátoru na horní části mi přijde velmi neestetická co se vzhledu týče. Ta jedna nevyužitá pozice by mě těžce iritovala Jinak co se pojetí výkonu týče, tak SE360 chladící jednu 1080 spolu s blokem od EK, jí udrží na 55 stupních při 100% zatížení (jak GPU load tak i power), přitom v idle jede na 21 stupňů. Grafiku nevyužívám jen na hry, ale i na HPC a právě při překročení 40 stupňů začíná GPU limitovat core clock. Tudíž při 55 stupních limituje už o 150MHz, které naháním zpět přetaktováním. Tak se právě snažím stáhnout teplotu ještě o kousek níž.
    Díky za odpověď

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Jestli tím "za tray" myslíte to, že ventilátory by byly na té straně co je deska a radiátor by byl na té straně co je zdroj, tak to by bez problémů šlo.

+ Odpověď na téma

Podobná témata

1. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 30-06-2011, 19:29
  2. Lian-li pc-7fnw
    Od martin155 v sekci Skříně
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 26-07-2010, 04:08
  3. lian li pc-p50
    Od Vinie v sekci Skříně
    Reakcí: 9