reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lian-Li PC-O9 vs více radiátorů

Marek_Prochazka (0)|6.1.2017 18:09
Zdravim.
Jelikož mě case FD Define S přestal bavit (vzhledově) a navíc rozšiřuji vodní smyčku, tak přemýšlím o upgradu na Lian-Li PC-O9. Ale jedná se o lehký problém, který asi zatim nikdo nikde neřešil: Dá se v tomto casu použít více radiátorů najednou?? Zní to banálně, ale před koupí casu za 12k mě zajímá jestli zvládne co po něm budu chtít :D Má představa je radiátor od EK SE360 na stěně mezi komorami casu, kde ventilátory budou na druhé straně stěny a druhý radiátor, taky SE360, umístěn nahoře. Vodní smyčku bych řešil 16OD PETG trubkama, tak mě zajímá zda-li je nahoře dost místa aby si radiátory nepřekáželi (hlavně co se týče vstupů). Nemá někdo zkušenosti s kombinací tohoto casu a vodního chlazení. Nebo případně doporučit nějaký jiný case, který zvládne 2x360 radiátor (jednu 360 už mám) a vypadá velmi obstojně. Nebo, jestli SE360 'nevyhodit' a místo ní vrazit do PC-O9 jednu XE360. Chladím GTX1080 (přetaktovanou o +250 MHz) a 6700K (taktováno na 4,6 GHz) a rád bych, pokud jsou komponenty v idle, aby se ventilátory mohli na radiátorech ztlumit, skoro až vypnout, proto takový radiátorový overkill. Předem děkuji za odpovědi ;)
Alphacool Support (1563)|8.1.2017 10:36
Dobrý den,

pokud chcete mít horní radiátor otočený závity směrem dopředu a ten radiátor v tray základní desky otočený závity nahoru tak to neklapne, není tam dost místa.

Buď otočit ten radiátor v tray základní desky závity dolů, nebo co bych doporučil já je dát nahoru "jen" 240 mm radiátor a do tray 360 mm. Tak jako tak to bude overkill a odpadnou Vám jakékoliv problémy s místem. Takový setup by klidně uchladil i další GTX 1080 a stále by to bylo docela tiché :)

A jinak vždy je mnohem výkonnější mít dva tenké radiátory než jeden tlustý.
Marek_Prochazka (2)|9.1.2017 04:37
Tak ještě mě napadla varianta k původnímu návrhu 2 360mm radiátorů. Co kdyby se radiátor na trayi základní desky umístil za tray a vyvedl připravenými otvory. Varianta 240mm radiátoru na horní části mi přijde velmi neestetická co se vzhledu týče. Ta jedna nevyužitá pozice by mě těžce iritovala :D Jinak co se pojetí výkonu týče, tak SE360 chladící jednu 1080 spolu s blokem od EK, jí udrží na 55 stupních při 100% zatížení (jak GPU load tak i power), přitom v idle jede na 21 stupňů. Grafiku nevyužívám jen na hry, ale i na HPC a právě při překročení 40 stupňů začíná GPU limitovat core clock. Tudíž při 55 stupních limituje už o 150MHz, které naháním zpět přetaktováním. Tak se právě snažím stáhnout teplotu ještě o kousek níž.
Díky za odpověď
Alphacool Support (1563)|9.1.2017 11:10
Jestli tím "za tray" myslíte to, že ventilátory by byly na té straně co je deska a radiátor by byl na té straně co je zdroj, tak to by bez problémů šlo.