Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
+ Odpověď na téma
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Mýty o vodnících

Neregistrovaný

Jak se dále prokousávám informacemi, tak jsem narazl na další otázku.

Někde se píše o problémech při kombinování kovů. Tedy v případě kombinace mědi/mosazi/nikl... Máte zkušenost s tímto problémem? Co se dá kombinovat a co už ne?

Celé chlazení jsem chtěl udělat z 4x120 full copper + 3x120 mosazný (možná i 2 kusy, kompozice case bude záviset na radiátorech, proto tolik a proto bych rád ušetřil za mosazné). Potom bloky budou z mědi a pravděpodobně i z niklu. (ten GPU blok alphacool je snad z mědi - tedy blok ve styku s vodou - a CPU blok snad také. Ale obecně jsou některé GPU bloky, ve styku s vodou, ponikované. Jsou samozřejmě hezčí a třeba bych v budoucnu, při upgradu grafiky, koupil nějaký podobný blok.) K tomu přidám polyakrylát, silicon atd. a mám mix, který může dělat problém...

Jaké máte zkušenosti?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Nesmíte kombinovat hliník s čímkoliv. Všechny ostatní materiály jsou bez problémů.

Neregistrovaný

Tak jsem myslel, že už bude vše OK

Trochu jsem se díval na overclocking a věci okolo toho a mám otázku ohledně delidu CPU a nanesení Coollaboratory Liquid Metal. Zaujalo mě, že je možné dosáhnout i o 12°C nižších teplot. Máte s tím zkušenosti?

Někde někdo tvrdí, že se jim spekl chladič a CPU. Někde zase tvrdí, že při použití Coollaboratory Liquid Metal Pad jim kov vytekl a přehříval se procesor. Co je na tom prosím vás pravdy?

Dá se někde u nás koupit ono udělátko na delid CPU? Případně celý set i s lepidlem pro opětovné slepení čipu a jeho pouzdra?

Krom toho všeho jakou dobrou pastu byste mi doporučil na klasické podmáznutí CPU i GPU?

Registrace
    Mar 2008

"Udělátko" stojí 70 EUR tedy 2000,- Kč, služba od nás stojí 500,- Kč + DPH. Lepení heatspreaderu zpět trochu odporuje účelu delidu - polovina problému je v tom, že je tam špatná pasta, druhá polovina problému je v tom, že je tam ta guma, která drží heatspreader na jádře a která ten heatspreader moc zvedne. Pokud heatspreader nalepíte zpět, udeláte ten problém znova. Takže lepit to zpět je podle mě hloupost. S Liquid Metal Pad nemáme zkušenosti, používáme Liquid Ultra.

Neregistrovaný

Takže ten heatspreader zpět nelepíte vůbec? Jak je to tedy...? Ta služba tedy spočívá v čem přesně?

Registrace
    Mar 2008

Neregistrovaný

Tu jsem četl, ale nepíše se tam nic o pastě Liquid metal - Ultra, ale o pastě od Noctui.

Z popisu jsem nabyl dojmu, že se oddělí IHS a dá se tam nějaká "obyč" pasta (rozhodně nebude mít podobné vlastnosti, resp. 90W/mK) a tedy IHS se zpět nelepí. To mi přijde za 605,- docela drahá služba.

Bude v takovém případě mít chladič (jedno jaký) dostatečný přítlak, když se sníží profil o několik milimetrů? Pak je ale docela snadné poškodit čip, při montáži chladiče. Nějak nerozumím proč by guma při lepení zvedla IHS, pokud se oba kusy správně přitlačí a nechá vytvrdnout, tak zůstane na stejné pozici a zvednutí může but v řádu desetinky milimetru...

viz.

Odstranění IHS z CPU Intel 1150/1151 (Delid)

Služba obsahuje demontáž originálního IHS z procesorů Intel 1150 a Intel 1151, očištění heatspreaderu a samotného CPU od nečistot pomocí Arctic Clean roztoku a nanesení kvalitní teplovové pasty Noctua NT-H1.

Pro realizaci je nutno službu objednat a zaslat CPU k nám, případně objednat i CPU od nás. Obvykle službu provádíme do 24 hodin od přijetí CPU. CPU je následně otestován na funkčnost.

Upozorňujeme, že odstraněním IHS z procesoru zaniká záruka !!!

Mám o to zájem, ale takhle mi to nedává úplně smysl...

Registrace
    Mar 2008

Pokud to děláme podle toho, jak chceme my, dáváme tam Liquid Ultra.
    Pokud to děláme tak, jak to chce většina zákazníků, dáváme tam NT-H1, viz popis produktu.
    Dát tam můžeme cokoliv budete chtít.

Zkuste si prosím najít nějaké video o delidu a uvidíte, jak přesně to funguje. Pokud to uděláte, nemůžete pak napsat, že se sníží profil o několik milimetrů. Ten rozdíl je pár desetin milimetru. Což je ale dost na to, aby to konečně fungovalo tak jak má a ne tak, jak to vyrobil Intel. Desetina milimetru je u některých problémů rozdíl mezi tím, jestli to bude fungovat dobře a tím, jestli to bude fungovat špatně

Neregistrovaný

Tak tady jsme se nepochopili ani z jedné strany...

Videí jsem viděl několik a vždy lepili IHS zpět. Tím, co jsem psal předtím, jsem naznačoval, že nedává moc smyslu odlepit IHS a pak ho prostě jen posadit na CPU.

Bral jsem to tak, že když se IHS nelepí zpět, tak se nedává jen tak na volno na čip. A s komentářem, že se to nelepí proto, že 50% problému je lepení zpět mi prostě přišlo, že zpět IHS nedáváte vůbec...

Ale co jsem shlédl další, kde delid dělal člověk ve svěráku pomocí kladiva... no, ok.

Registrace
    Mar 2008

Heatspreader se samozřejmě zpět dává, ale jen se tam položí. Ten CPU s tím drží v socketu naprosto bez problémů. A ano, podle toho co jsme si tady s jedním CPU zkoušeli ta trocha lepidla rozdíl udělá. Samozřejmě ne 10 stupňů nahoru, ale co jsme zkoušeli tak to pár stupňů bylo. Což mi přijde škoda...

Neregistrovaný

Zaujala mě grafická karta EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0, jen je škoda, že není fullcover od alphacool. (hlavně proto, že je s backcoverem, který ladí s designem).

Z výběru je jen http://www.jscomputers.cz/produkt/EK...01053007000014
    dá se požít backcover z karty k tomuto bloku?

Myslíte, že má cenu kupovat takovouto kartu třeba oproti referenčnímu designu? Zda se vyplatí investice? Na jednu stranu by snad stačilo koupit levnou referenční kartu a díky fullcover bloku jí přetaktovat podle svého...

Registrace
    Mar 2008

Pokud máte na mysli backplate tak ne, ten nelze použít originální. Tedy lze, ale musíte si někde v železářství a podobně sehnat kompatibilní delší šroubky. Z výroby to kompatibilní není. A jinak nereferenční karty obvykle mají lepší napájení, tedy méně pískání cívek, lepší přetaktování...jestli to má smysl nebo ne záleží na ceně a na Vašich prioritách.

+ Odpověď na téma
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Sestavy s FX4100/i3 2100,mýty a fakta
    Od satar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 17-07-2012, 17:02
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 21-02-2012, 22:05