reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Šum ve sluchátkách

Dangit (10)|8.1.2017 21:52
Zdravím Vás,

předělával jsem pc do nové bedny, dřív jsem měl opencase v botníku na boty :-)
Po složení všech komponent, pc chytlo na první pokus, nabootoval jsem do desítek.
Co se ale objevilo, tak je šum ve sluchátkách, mám jen sluchátka, když potřebuju bedny, pouštím to přes bloetooth do receiveru (bohužel jsem ještě nezkoušel jestli je šum i tam)
Je to takový šum, jako když nemáte naladěný kanál v televizi. Je tam pořád, na jakékoliv hlasitosti a je to dost rušivé.
Zkoušel jsem přehazovat konektory na zadních zdířkách, odpojil jsem přední konektory v bedně od mobo, abych si byl jistý, že to nedělá připojení předního panelu na desku.
Hrál jsem si s realtek nastavením, přehazoval výchozí nastavení zařízení, ale buď jsem byl úplně bez zvuku, se šumem, nebo zvuk mám, ale šumí to.. Jeden konektor je bez šumu, pravý horní, ale nejde přes něj zvuk.

Sestava: Asrock z68 professional gen3, 16GB Ram, i7-3770K, Radeon R9 280X, 1TB HDD, 2TB SSHD, Cooler Master HAF XB, Cooler Master Silent Pro Hybrid 1300W

Díky za podněty jak to opravit
durib (1141)|8.1.2017 22:49
Takže diagnostika:
- komponenty volně ložené a stejné zapojení to nedělaly
- komponenty v case a stejné zapojení to dělají
Test: vyndat komponenty opět z case ven (nechat na stejném místě, kde máš teď case) a vyzkoušet, jestli šum zmizí
Pokud zmizel, je na vině skříň, respektive to rušení se v ní zesiluje tak, že už je slyšet. Pokud nezmizel, zkus dát komponenty do místa, kde to fungovalo OK.
Dále budeme řešit po absolvování "test".
Fox_25 (613)|8.1.2017 22:52
Zkus vypnout všechny vstupy, tedy pokud to šumí jen v OS a ne i v biosu.
Dangit (10)|9.1.2017 00:14
durib: Jsem trochu zdechlý strávit odpoledne testem. Na chvilku jsem si byl jistý, že to dělá nová case, některý z ventilátorů, nebo něco.. Odinstaloval jsem veškeré drivery zvuku, Intel, Realtek, AMD cleanupulity, dal nové GPU drivery, poslední Realtek pro moji desku.
No ale tahle teorie se zhroutila, když jsem nainstaloval Realtek a ten šum naběhl těsně po bootu, při loadu widlí, před welcome screen. Takže je to softwarová věc.
Dangit (10)|9.1.2017 00:23
Napadlo mě a nikdy jsem na to nenarazil, není nějaká univerzální alternativa pro Realtek? Mám podezření na origo soft k desce.
Fox_25 (613)|9.1.2017 01:26
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Můžeš zkusit tohle, ale pokud tam má asrock nějaké své vifikundace tak to asi nepojede dobře. Ale jak jsem psal, zkus utlumit všechny vstupy. Taky mi v repro šumí dokud nevypnu line in a mikrofon.
Dangit (10)|9.1.2017 01:30
Nainstalován alternativní Realtek. Šum je tu pořád, zvuk mi jede, ale asi budu muset poslechnout duriba. Ale vůbec se mi do toho nechce. Logika mi říká, že to musí být softwarová věc, pokud ten šum nabíhá přesně v moment loadu widlí.
Díky Vám všem prozatím, doufám, že jako obvykle ten problém vyřeším ve spánku, kdy mě něco napadne :-P

---------- Doplněno v 01:30 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:29 ----------

Fox_25, last post byl poslán před tím, než jsem ho četl, díky a zkusím
durib (1141)|9.1.2017 09:28
No jestli zvuk bez driveru nefunguje, tak tam šum nebude, protože zvukovka prostě nejede. Po instalaci (a startu do systému) se zapne a začnou se tam indukovat proudy z nějakého zdroje rušení.
Já vycházel z toho, že bylo VŠE stejné, kromě case. Pak je jediné logické řešení to zkusit dát do původního stavu a hledat příčinu.
Dangit (10)|9.1.2017 18:38
Zkoušel jsem zakázat vše, od mikráku, po HDMI. Je to tam pořád. Problém jsem ale obešel a fakticky vyřešil.
Zvuk jsem začal poslouchat přes HDMI, kde ten šum není, pouštěl jsem to přes den do repráčků v monitoru a při té příležitosti jsem se snad poprvé v životě podíval na zadní stranu mého LCD a voala, je tam 3,5mm zdířka. Jsem kus hovězího no :-)
Nic to nemění na tom, že ten zdroj rušení v těch analog samicích tam je pořád a měl bych tu bednu rozebrat :-)

Díky Vám všem za aktivní pomoc.
john (877)|10.1.2017 00:01
zkusil bych jiny zdroj, pripadne MB / deska je pravdepodobnejsi, naky filtracni kond "nekonduje" :), mozna ti pri prehazovani do bedny neco "odpadlo" /...
bedna by to delat nemela, pokud nema od vyroby nake "moc divne" ventilatory, ale ty by zas nevyvolaly klasicky sum....
Dangit (10)|10.1.2017 00:31
Pravda je, že při zapojování předního USB3 konektoru se mi povedlo urvat ten držák těch pinů a dva z nich jsem zkřivil ( přiznání na okraj :-P ) Mám ale elektronickou cigaretu a veškeré ty mikro pinzetky na opravu, tak se mi ty piny povedlo narovnat a USB zapojit v pořádku do desky, váhu toho kabelu teď drží suchý zip na ostatních kabelech.
Ventilátory.. jsou origo dva přední od Coolemaster na náfuku, 3 jsem koupil ve výfuku na Ali.. :-P, takže china
S padáním není problém, nemyslím že bych tam nechal něco kovového, opencase fungovala 3 roky, když jsem se stěhoval z místa na místo a teď, když jsem z ní utřel tunu prachu, tak je z ní parádní botník:-) Kdysi jsem do desky vylil i půllitru piva, vysušil rýží a už rok jak nová :-)
Zdroj, je to přeplesk kvůli tomu, že jsem kdysi těžil alternativní měny, měl jsem těch 280X šest zapojených v serii. Postupně jsem to rozprodával, a pravda je, že oproti poslední konfiguraci (omluva duribovi za stejnou konfiguraci ) jsem z crossfiru přešel na single 280X, resetoval jsem ale bios, takže to nemohlo nijak ovlivnit.. Rainbow Six Siege stejně crossfire nepodporuje, tak si říkám, že ty GPU pošlu všechny pryč a počkám na novou architekturu od AMD.