reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vylepšení PC - při renderingu se PC seká

diablo311 (10)|14.1.2017 09:18
Ahoj, známý má problémy s PC. Níže zasílám jeho konfiguraci a přesný popis o co se jedná:

https://www.czc.cz/6u33rrscvugi6bjua3005sn017/seznam

[quote]Nechal jsem si nainstalovat vizualizační program Lumoin (verze 5.0). Počítač ten program nerozdejchá. Objevuje se mi i další problém. Postupně načítám grafický projekt a kontroluji ve 3D režimu. Tak do 30ti MB načtených dat to běhá celkem slušně (bez zřetelné prodlevy), pak se to začne trochu kousat a při 50 MB už jsou prodlevy v pohybu několikavteřinové. Pokud pokračuji v načítání dalších dat, 3D režim prostě zamrzne. Vidím to na pořízení externí grafické karty se zaměřením na CAD software (Autocad, Archicad, Artlantis, 3D Max, Sktchup, Lumion ap.)

Teď trochu zkonkretizuji své požadavky. Trochu mi dělá problém pohyb modelu ve 3D režimu (sekání až zamrznutí rozsáhlejších modelů)). Tenhle problém jsem si trochu pořešil tím, že nejproblematičtější části modelu definuji do projektu až nakonec (ještě v úrovni Archicad). V navazující úrovni Artlantis už není sekání programu tak kritické. Hlavní problém, který mne nyní nejvíc brzdí, je rychlost renderingu v programu Artlantis. Můj poslední projekt rozhýbával program Artlantis do úrovně videa asi 120 hodin. Když pak zjistím, že v projektu je chyba, kterou ukáže až to video a musím rendrovat znovu, tak je to na zastřelení. Moje představa, je taková, že by bylo zapotřebí zrychlit rendering alespoň 4x (5x).[/quote]

Můžete prosím poradit, čím tento problém vyřešit? Jaké části v PC vyměnit, případně přidat? Díky za Vaše příspěvky.
Gouranga (699)|14.1.2017 10:41
Je vyuziti RAM na rozumne urovni (to by mohlo ovlivnit to sekani - tedy, pokud je obsazena)? Pokud to SW rozumne podporuje, tak zkusit CPU s HT (i7), ale narust pri renderingu nejspis nebude zasadni, to pak spis az vicejadro - Intel 2011 nebo podle toho, jaky bude, tak AMD Zen (unor/brezen).
Zrychleni renderingu (jestli je opravdu brzden CPU) v takovem mnozstvi (4-5x), by slo provest Xeonem, idealne dvema a vice, ale to se divame ke 100k (za CPU, MB a RAM). Teoreticky bazarove 2x8 jadro, to uz jde sehnat za "rozumnou" cenu, ale bude to neco jako sandy bridge (postarsi), ale narust jader by mohl rendering znacne urychlit.
diablo311 (10)|14.1.2017 10:48
[QUOTE=Gouranga;587243]Je vyuziti RAM na rozumne urovni (to by mohlo ovlivnit to sekani - tedy, pokud je obsazena)? Pokud to SW rozumne podporuje, tak zkusit CPU s HT (i7), ale narust pri renderingu nejspis nebude zasadni, to pak spis az vicejadro - Intel 2011 nebo podle toho, jaky bude, tak AMD Zen (unor/brezen).
Zrychleni renderingu (jestli je opravdu brzden CPU) v takovem mnozstvi (4-5x), by slo provest Xeonem, idealne dvema a vice, ale to se divame ke 100k (za CPU, MB a RAM). Teoreticky bazarove 2x8 jadro, to uz jde sehnat za "rozumnou" cenu, ale bude to neco jako sandy bridge (postarsi), ale narust jader by mohl rendering znacne urychlit.[/QUOTE]

A co takhle jenom grafika? Nestačila by přidat jen externí grafická karta? Problém budou finance, více jak 10 k nechce dávat.
Gouranga (699)|14.1.2017 14:59
Koukal jsem na Lumion a tam nevypada, ze by Quadro melo prinaset nejake vyhody, takze karta typu GTX1060/1070 by mohla zprijemnit praci (zduraznim "mohla").
Tady jsou doporucene karty.
Dale dle jejich stranek nema smysl vic jak 4 jadra, tim pada navrh Intel 2011, takze snad jen prechod na i7 (prida HT, jeho efekt nezminuji), ale tam rozdil asi nijak zasadni nebude. Jestli v soucasnosti jede na integrovane karte, tak by ta nova karta asi mela pomoci..
diablo311 (10)|15.1.2017 10:37
[QUOTE=Gouranga;587249]Koukal jsem na Lumion a tam nevypada, ze by Quadro melo prinaset nejake vyhody, takze karta typu GTX1060/1070 by mohla zprijemnit praci (zduraznim "mohla").
Tady jsou doporucene karty.
Dale dle jejich stranek nema smysl vic jak 4 jadra, tim pada navrh Intel 2011, takze snad jen prechod na i7 (prida HT, jeho efekt nezminuji), ale tam rozdil asi nijak zasadni nebude. Jestli v soucasnosti jede na integrovane karte, tak by ta nova karta asi mela pomoci..[/QUOTE]

Takže přidat grafiku. Nebo vyměnit i procesor a přidat např. ještě více paměti? To by to nezrychlilo?
Gouranga (699)|15.1.2017 18:56
[QUOTE=diablo311;587267]Takže přidat grafiku. Nebo vyměnit i procesor a přidat např. ještě více paměti? To by to nezrychlilo?[/QUOTE]
CPU: v porovnani s VGA rozdil investice vs narust vykonu bude pomerne maly. Nakup taktovaciho CPU by znamenal nakup jine desky, ale pokud by nekde naraszil na levny bazarovy i7-4790k, tak proc ne.
RAM: narazi na strop? Zeptej se ho, pokud ma trvale nekolik GB volnych, neni treba, pokud se vyskytuje pod maximem a pocitac v jednom kuse strankuje, tak rozhodne ano.