reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fortron Black Power 650W - kabely z jiného zdroje

Paullik74 (149)|21.1.2017 18:26
Zdravím,
mohl by být problém použít kabely z jiného zdroje (nevím jakého, zakoupil jsem z bazaru sadu nějakých kabelů)? Dostala se ke mě starší sestava s tímto zdrojem (viz. titulek, Fortron Black Power 650W - https://www.czc.cz/fortron-black-power-650w/66059/produkt), avšak pouze s dvouma kabelama a další jsou bůh ví kde, a já jich potřebuji více. Jenže když použiju některý ze zakoupených kabelů, PC se buď vůbec nezapne, nebo jen problikne (zapne a hned vypne), nebo se stane něco horšího... konkrétně jsem měl zakoupený SATA napájecí kabel připojený do blu-ray mechaniky a po zapnutí kompu se začlo z kabelů u mechaniky kouřit a propojovací SATA (né ten napájecí) kabel mi to uškvařilo, takže doufám, že to mechanika neodnesla taky.

Uvedu pár příkladů co jsem testoval. Mám v kompu GTX 1060, která má jedno přídavné napájení 8-pin. Zatím jsem testoval... jeden původní (původní od zdroje) SATA kabel vs. (zakoupené) 1x 6pin to 8pin, 2x SATA. Když zapojím původní kabel do zdroje, do tohoto kabelu připojím 2 redukce (využiju 2 ze tří SATA power) na konci s 8pinem, abych mohl napájet tu grafiku, tak počítač zapnu. Když tohle udělám s obouma zakoupenýma SATA kabelama, počítač ani nenastartuju. Počítač nenastartuju ani když použiju zakoupený 6pin to 8pin. Grafika má indikátor (LEDku) připojeného přídavného napájení. Když není připojené, svítí červeně, jinak svítí bíle. Ve všech případech zapojení LEDka svítí bíle (to jen pro jistotu, kdyby to byla užitečná informace).

Tak si teď nevím rady... jestli zkoušet i další kabely, které sem zakoupil, nebo se na to raději vykašlat a koupit nový zdroj, abych si něco neodpálil, když už se mi z toho začlo jednu kouřit :/.

Předem díky za jakoukoli radu, tip, cokoliv...
Paullik74 (149)|21.1.2017 18:58
Tak mechanika to schytala, dopr.... :(
Fox_25 (613)|22.1.2017 18:21
No a jaký má zdroj pinout? Než jsi něco zapojoval, měl sis ověřit pozici napětí, protože jestli se ti prohodilo 5V a 12V tak je jasné proč si kabely daly cigáro a mechanika odešla.
Paullik74 (149)|4.2.2017 14:56
Máš pravdu no, drátky jsou jinak uspořádány :/ nezkontroloval jsem to, nenapadlo mě to. No nic, díky, dneska jsem dělal na reklamaci blbého, tak uvidíme, jak pochodím.
Fox_25 (613)|4.2.2017 15:39
Jestli nebude nic vidět na konektoru tak nejspíš dostaneš druhou mechaniku, spíš bych měl strach o další komponenty v pc.
Paullik74 (149)|5.2.2017 07:36
S těma jinýma kabelama se PC ani pořádně nezaplo (buď vůbec nebo na zaplo a hned vyplo), takže tam by to mělo být pohodě. Ta mechanika odešla právě v momentě, kdy ten PC začal nějakým způsobem nabíhat i s těmi jinými kabely. A v ten moment sem tam měl připojenou jenom mechaniku, ostatní sem povypojoval (HDD, grafiku).