reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastaveni vice Access pointu

Matejrt (5)|1.2.2017 21:35
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s nastavovanim Wifi sitě. Mám v jedné mistnosti Wifi router s přívodem internetu a wifi mám základně nastavenou a potřebuji vyvést z tohoto routeru LAN kabel do Access Pointu (AP) který bude mit jiny nazev SSID a nebude mit s wifi routru nic spolecneho a kvuli nedostatku signalu mam druhy AP do ktereho vede LAN kabel a nevím jak je spravne nastavit abych zde nemel 3 WIFI signaly s rozdilnymi SSID. Chci zde mit pouze dva nazvy SSID. snad pochopite z obrazku :D
Předem děkuji za rady.
IMG_20170201_211933.jpg
dikobraz11 (8)|21.2.2017 15:08
Takže pokud jsem správně pochopil cílem je vytvořit soukromou wifi s vlastním SSID a wifi řekněmě pro ,,hosty,, s jiným názvem a aby uživatelé z host wifi neviděli do soukromé wifi? Jako sdílení souborů apod. Pokud je to takto, není problém za router s přívodem konektivity připojit další router nastavit na něj SSID třeba wlan1 a od něj kabelem natáhnout další router který už bude jen v režimu AP nastavit název sítě wlan1...pokud uživatel přejde od routeru k ap se stejným ssid automaticky se mu přepojí k silnějšímu signálu.
Matejrt (5)|21.2.2017 20:08
Ano je to tak na soukrome wifi jsou tiskarny a pc a ta veřejna je pro hosty ale kdyz nastavim SSID stejnou u te verejne tak se zarizeni ji drzi jako kliste dokud se neodpoji a pak az se pripoji na druhy AP.