reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Compaq CQ58 obnovení

Fox_25 (613)|6.2.2017 20:20
Ahoj,
dostal se mi do rukou tento notebook s tím že je nějak pomalý. Opravdu byl pomalý, k tomu zašifrované soubory, smazané body obnovy, x sys. služeb zakázaných a na ploše asi 30 stejných souborů rtf se žádostí o výkupné v ruštině. Nakonec mi jeho majitel prozradil že nod32 chtěl něco dělat tak klikl na ano, ale že to trvalo dlouho tak klikl na zrušit. Díky tomuto kroku mu Matrix ransomware zašifroval 8GB fotek které měl "zálohované" jen na ploše.

Vzhledem k tomu že neexistuje dešifrovací nástroj jsem zkontroloval přes kaspersky rescue celý disk, uložil fotky na usb flash, zkontroloval antivirem a nakonec jsem si řekl že využiji tovární obnovu. Tak jsem zběsile mačkal F11, naběhl recovery tool, nechal jsem udělat kompletní obnovu bez zálohy a po formátování to vyhrklo chybu 0xefffff08.
Teď nejede pokročilá diagnostika s grafickým rozhraním(F2), nejede obnova(F11) a přes OS na USB jsem zjistil že se naformátoval nejenom disk C, ale i disk D kde byl celý recovery tool(před pokusem o obnovu byl disk přístupný).

Už stahuju W8, ale i tak se zeptám, je nějaký způsob jak recovery tool zachránit?
Fox_25 (613)|8.2.2017 22:01
Nakonec jsem musel volat na podporu jakou verzi w8 tam mám hodit, a když pán slyšel že obnova naformátovala vše, tak řekl že mi zadarmo pošlou inst. médium protože se prý os stažený od microsoftu neaktivuje automaticky. Takže se po instalaci akorát postarám o bloatware a bude klid.