reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr herního notebooku do 35 tis

Vojta12345 (20)|10.2.2017 02:21
Ahoj, za prvé děkuju, že to vůbec čteš protože tenhle typ topicu je tady halda, aktivita skoro žádná a já se ani nedivím. Takže dík! :D

K věci; už strašně dlouho (asi tak dva-tři dny) uvažuji nad koupi nového herního notebooku. Proč nebo jaký mám důvod ... to je snad jedno. Spíš proč to sem lidi pořád píšou??

Grafika; NVIDIA, novější verze, 1050+
Displej; uhlopříčka 17,3 s IPS
Procesor; 4 jádro i7
RAM a SSD; Tady asi prosím o pomoc nejvíc, jelikož se neumím rozhodnout která z těchto věcí hraje větší roli při hraní her. 8 GB RAM je na současné hry (prý) dostačující, ale samozřejmě se obávám, co bude za 3-4 roky. SSD zas na druhou stranu systém v počítači neuvěřitelně zrychlí a je pro někoho neodmyslitelnou součástí.
Samozřejmě bych si přál oboje, ale nevešel bych se do plánovaného rozpočtu, který je 35 000,- a to aniž bych musel ustupovat u jiných důležitých věcí.


Ok, to je nejspíš na rychlo vše k těm hlavním kritériím. Ostatní věci jako je třeba OS, velikost interní paměti, mechanika, výrobce atd. jsou víceméně jasný nebo méně důležitý.

Moje návrhy;
https://www.czc.cz/msi-gp72-7rd-010cz-leopard-cerna/204350/produkt

https://www.czc.cz/msi-gp72-7rd-012cz-leopard-cerna/204351/produkt


Díky moc jestli se rozhodneš přidat příspěvek na toto téma a ohledně té částky, opravdu pouze jen maximálně 35 tis. Nejsem miliardář, SORRY JAKO.
johny__g (6387)|10.2.2017 10:43
Já bych notebook bez SSD nechtěl. Obzvlášť v této cenové kategorii. Ptáš se jestli bude stačit 8 GB paměti na hry za 3- 4 roky? Přidat později paměť je jednoduché a i levné. Ale co budeš dělat s GTX 1050 se 2 GB za 3 - 4 roky ti neporadím. Jinými slovy úvaha o dostatečnosti RAM je celkem irelevantní. U herního notebooku bych asi požadoval něco víc než low-end grafiku.
Vojta12345 (20)|10.2.2017 15:15
Já vím. Problém je, že sehnat notebook s rychlejší grafikou, které jsou třeba novější a lepší jak 1050 GTX do 35 tis nejde. Nebo spíš mě se to nepodařilo.