reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

IP camera - připojení

Nailen (11)|11.2.2017 11:40
Zdravím,

mám problém s novou IP kamerou (HOSAFE-9320).

Kamera má jeden konektor viz obrázek odkaz níže, kde je zároveň síťové připojení a napájení. Připojim ji na napájení a začne svítit zelená i oranžová kontrolka na síťové přípojce. Jakmile připojím kabel (do routeru, do PC) tak zhasne zelená kontrolka a občas problikne oranžová. Zkoušel jsem více kabelů.

Na kameru se nedostanu z PC a ani přes router. Nenajde ji žádný scan na síti. Je to tím, že zhasne ta zelená kontrolka na síťovém kabelu?
Napadá někoho rada co s tím, než to půjdu reklamovat?

Předem děkuji všem za konstruktivní rady.

Nailen

Obrázek: http://img.dxcdn.com/productimages/sku_387057_5.jpg
dikobraz11 (8)|21.2.2017 14:58
Podobnou kameru mám doma :) jak píšeš správně zapojíš LAN a napájení. Zelená indikuje napájení a oranžová aktivitu sítě. Problém bude nejspíš v nastavení tvého pc. Na IP kameře nebo krabičce je štítek s defaultní nastavením IP adresy. Na pc musíš nastavit podobnou ip napřídklad kamera má 192.168.1.10 a na pc 192.168.1.11 poté do prohlížeče zadat adresu kamery.
Nailen (11)|21.2.2017 15:22
Dobrý den, děkuji za radu. Nejsem si ale jist jestli v tomto bude problém.

Na PC mám adresu 192.168.1.114. Na kameře je defaul nastavena 192.168.1.136. Předpokládám, že by na sebe vidět měly.
Pokud ji připojím k routeru, který přiděluje adresy v rozsahu (192.168.1.101-199), ve kterém kamera je, tak by také asi neměl být problém. Ale chová se to stejně.

Takže jsem bezradný. Děkuji za případný další nápad.

Mám doma další dvě jiné IP kamery, u kterých tento problém nemám.
dikobraz11 (8)|21.2.2017 15:27
Tak pokud je to takto stejný rozsah mělo by to kameru nalézt...ještě mne napadá kouknout do routru na výpis zařízení jestli kamera není pod jinou IP. Pokud ne zkusil bych ještě jiný kabel jak LAN tak napájecí adaptér...je i možné že opravdu kamera může být vadná...
Nailen (11)|21.2.2017 15:45
Do routeru jsem se díval. Neobjeví se tam žádné nové zařízení, které by komunikovalo. LAN kabely jsem na PC zkoušel dva + další, který mám připojený do routeru. Ještě tedy vyzkouším jiný napájecí adaptér.
Děkuji za Vaše podměty.
Salamander (6177)|22.2.2017 08:11
stahni si wireshark, pripoj PC primo ke kamere a zkus tu IP adresu ocmuchat.
Nailen (11)|23.2.2017 10:00
Dobrý den,

díky za tip. Wireshark mi ukázal, že s připojenou IP kamerou na adrese 192.168.1.136 nějaká komunikace probíhá, a tak jsem hledal dál.

Netuším proč jsem se celou dobu díval na anstavení WIFI adaptéru na notesu místo na nastavení LAN adaptéru, kde samozřejmně byla nastavená špatná IP adresa a komunikace nemohla fungovat. Díky tedy i druhému uživateli za rady. IP jsem nastavil a do nastavení kamery jsem se dostal.

Stále ale nechápu proč ji neviděl router, který danou IP adresu měl mít v rozsahu. Teď už je to ale jedno. Na kameře jsem nastavil dynamické přidělování a teď už snad bude vše OK.

Ještě jednou díky.