reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Šum z repro při přechodu pc do spánku

dikobraz11 (8)|19.2.2017 15:33
Zdravím všechny, mám menší problém se stolním PC. Při přechodu do spánkového režimu někdy po zhasnutí monitoru a ukládání relace jde do reproduktorů takový šum ( škrčení nebo jak to říct). Nedělá to při každém usínání, nezávisí na tom jestli pc uspím ručně nebo usne sám. PC je asi rok starý. Netuším v čem by mohl být problém, již jsem reklamoval základní desku, byla vyměněna za nový kus a problém stále přetrvává. BIOS aktuální, ovladače aktuální, firmware SSD disku nový, reproduktory nové s jiným pc to nedělají. Nevím co dále zkusit, jinak pc beží bez problémů žádné sekání nic.

Děkuji za jakýkoli nápad

Konfigurace je náaledující:

Deska MSI 970A-G43
CPU AMD FX-4300 3.8 GHz AM3+
RAM HyperX fury blue 8GB DDR3 1866 MHz
VGA Gigabyte R7 240 OC 2GB
HDD SSD Corsair force LS 120GB
zdroj Zalman ZM600-LX 600w
Ventero (1280)|20.2.2017 09:26
Nejspis tovarni chyba audiochipu ve vnitrnim rizeni ...

Jeste me napada - jedna se o Windows 10? Tam jsou takove podobne prohevy celkem obvykle ...

Ovladace lze zkusit starsi, ale mas-li win10, tak je to jednak porod vnutit mu sve drivery, jestli to vubec v novych buildech jeste jde, a druhak to nejspis nepomuze.
dikobraz11 (8)|20.2.2017 17:11
Díky za odpověď, zapoměl jsem uvést je tam instalace WIN7 Ultimate 64bit. ALe opravdu nevím vzhledem k tomu že se to nekdy projeví, nekdy ne. Tak to vidím něco v hardware.
kevin00 (10238)|21.2.2017 12:37
Zkoušel jsi kabel k reproduktorům odrušit pomocí feritového filtru?
dikobraz11 (8)|21.2.2017 14:25
To jsem nezkoušel...ale vzhledem k tomu že za normálního provozu repro fungují normálně a s jiným pc to nedělá nemyslím že by to k něčemu pomohlo.