reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Barevné mapy?

DrThrax (2)|20.2.2017 00:47
Dobrý den,

moje sestava je:
Základní deska - Asus M4A77T
Procesor - AMD Phenom(tm) II X4 840 Processor
Grafická karta - Asus NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (1 GB)
RAM - 8GB

Léta jsem používal monitor Acer X223HQ[22" LCD] a to bez nejmenších problémů. Monitor byl připojený přes analogový vstup (D-Sub). Před 14 dny jsem připojil monitor BenQ G2222HDL (Digital)[22" LCD]. Původní monitor jsem odpojil a připojil nový. Vše bylo v pohodě, ale po týdnu se objevilo zbarvení jaké je na fotce, ale jen v prohlížeči Firefox a Google chrome. V Edge, nebo když fotku stáhnu do PC, tak je normální, jak je vidět na přiložených fotkách. Kde by mohl být zakopaný pes? Monitor jsem zkoušel zapojit přes oba vstupy, které má a to DVI a VGA(D-Sub). Ale je to pořad stejný. Když připojím starý, nebo jiný monitor, tak je vše oka. Když ale nový monitor připojím na jiný PC, tak jede v pořádku. Kabely jsem taky zkoušel různé a bez efektu.

Děkuji za jakýkoliv návrh, čím by to mohlo být.
edge.jpg firefox - chrom.jpg plocha.jpg
durib (1141)|20.2.2017 09:46
U mě to vypadá OK. Zkus nainstalovat nejnovější ovladače Nvidia a v instalátoru zatrhni, aby se nainstalovaly čistě (aby nejdříve odinstalovaly ty staré).
DrThrax (2)|20.2.2017 16:39
Zkuste se pozorně zadívat na ten druhý obrázek, kde začínají vlasy na čele, jak je to nazelenalý. Je to i v obličeji a v srsti psa. Ovladače už jsem zkoušel a bez efektu. Ale děkuji.
durib (1141)|20.2.2017 19:00
FF a Chrome to dělá -> že by nějaká feature prohlížeče, která komprimuje fotky? Ale pak by to nevymizelo po zapojení jiného monitoru.
Pak už snad jedině vada GPU, kde zrovna kombinace monitor+GPU+nějaké feature, co používají ty prohlížeče dělá to, co popisuješ. Osobně bych zkusil vyndat HDD a na jiný nainstalovat čistý systém, jestli problém vymizí.
Ventero (1280)|21.2.2017 17:34
Zkusil bych se spojit s podporou výrobce, dotázat se a chtít vyjádření. Na základě toho bych pak zvážil reklamaci ...
durib (1141)|21.2.2017 17:46
@Ventero ale vyjádření výrobce čeho? Monitoru, GPU,...? Monitor to po připojení jinde prý nedělá, GPU je v poho po připojení jiného monitoru... To je tak specifický problém, že by snad mohlo pomoci i přenesení celého kompletu z obýváku do kuchyně :p (ne, nedělám si srandu, může tam být zdroj rušení).
Ventero (1280)|21.2.2017 18:50
Začal bych monitorem - předchozí byl ve všem v pohodě. Až s novým se vada projevila, tedy bych se k němu přiklonil. Mluvil jsi o feature prohlížeče, ale stejně tak (a přijde mi to stejně možné) by se mohlo jednat o feature monitoru - nějaký zlepšovák, který se takto projevuje zhoršením, protože nebyl doladěn. Takových je dnes nejen v IT hromada ... A to by vyjádření výrobce monitoru mohlo objasnit.

Ale máš pravdu - chtělo by to znát GPU toho jiného PC, v kterém tentýž monitor toto nedělal ...

Jiný PC byl na jiném místě? I s tím rušením to může být pravda - monitor je třeba na některé frekvence hůře odrušen (špatný nebo nepatřičný kondenzátor v nějakém subobvodu např.) a v určitém místě je to u něj znát ...