reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výběr LCD TV

Olorea (6)|8.9.2007 17:52
ahoj, chtela bych vas poprosit o pomoc s vyberem LCD TV.. zatim jedinou podminkou je, ze by mela mit uhlopricku 50-60 cm..
Predbezne se mi libi Samsung LE23R86..
predem diky za rady
...No...Name... (586)|9.9.2007 10:05
Taky bych ještě napsal v jakejch cenovejch relacích...Ale já doporučuju LG M228WA-BZ(22").Sám sem majitelem její menší sestřičky LG M198WA-BZ(19") a sem naprosto spokojenej.Jediný co můžu vytknout je nutnost koupení kvalitnějšího repra(ale tak je to asi u všech LCD,protože to zabudované nestojí za nic).Obraz nemá chybu.Je tam mnoho vstupů,takže nemusí mít využití jen jako TV.A o proti tomu Samsungu je ve většině parametrech lepší.Jediný,co by mohlo někomu vadit,je nepřítomnous PIPu u LG.Ale pokud se dívám na televizi,tak snad nepotřebuju sledovat 2 kanály najednou...
Olorea (6)|9.9.2007 10:50
no, 20k by pokud mozno stat nemusela.. idealni by bylo tak do tech 16k.. LG ma dobry parametry, to kazdopadne, cena je taky prijemna, ale co ten podstavec? Neni nejakej malej? Ten Samsung aspon vypada jako televize :-D a navic je 16:9..
Takhle, muzete mi ten samsung doporucit, nebo spis ne?
Olorea (6)|9.9.2007 11:09
jeste dotaz - co Grundig a LCD? Ono by to LCD mohlo byt i vetsi, kdyby bylo za tech 17k, coz Grundig ma..
...No...Name... (586)|9.9.2007 15:06
Tak ještě k té LG.Podstavec jsem změřil a vychází asi na 23cm,což je při zarovnání s jednou hranou monitoru na déku přesně polovina.Takže neni ani velký,ani malý... ajen tak se nepřevrhne.Navíc má otočnou podložku takže se monitor nemusi posunovat,stačí jen malinko zatlačit.Je pravda že ta 22" LG není v poměru 16:9 ale 16:10...což myslím že není velký problem,protože jedním tlačítkem si navolíte jaký poměr obrazu chcete...takže Vám případně zůstane jen jeden(nebo dva,podle volby)černý proužek.Její vzhled je sice hranatý,ale i přesto zajímavý.Šel bych do LG protože určitě nesklame.

S LCD TV od Grundigu nemám zkušenosti.Jediná má zkušenost s touto značkou je ta že jsem měl asi 3 roky(než sem si koupil tu LG) klasickou CRT TV.Moje zkušenost nebyla moc dobrá,spíš špatná.Je možne že za těch pár let se vývoj této značky posunul vpřed,ale nevím.Pokud je ale výrazně levnější než konkurence,tak se ty peníze někde na výrobě musely ušetřit.Třeba se ozve někdo kdo má lepší zkušenosti,ale já bych jí nedoporučil.
Olorea (6)|10.9.2007 14:37
nakonec jsme se rozhodli, ze koupime o neco vetsi - 66cm, predbezne vybrano toto

Samsung LE26S86BDX
Obraz: 16:9
Rozlišení obrazu: 1366*768
Jas: 500 cd/m2
Kontrastní poměr: 4000:1
Úhel pohledu: 160/150
Technologie: DNIe., iDTV
Reproduktory: 5W X 2
Vstupní konektory: HDMI 2x, SCART 2x
Příslušenství: Návod k obsluze, baterie, napájecí kabel
Doplňky: PIP (obraz v obraze)

Co vy na to?
Olorea (6)|10.9.2007 14:39
jinak samozrejme diky za premereni :)
...No...Name... (586)|10.9.2007 16:29
No kdyby mi jí někdo koupil,byl bych rád...Každá bude mít nějaké + ale i - takže by to bylo na dlouhé rozhodování...Myslím že to je dobrá volba...Jenom nevím jak bude hrát to integrované repro,ale to uslyšíte sám až jí budete mít doma....A pak napište jaká je
Olorea (6)|10.9.2007 16:50
jeste to promyslime, urcite dam pak vedet :)