reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí NAS jaký HW a HDD?

dikobraz11 (8)|23.2.2017 16:10
Ahoj všem,

chci si postavit domácí NAS pro zálohu souborů z více PC, přehrávání filmů do TV. Měl by běžet na mini ITX desce se dvěmi HDD do RAID. Systém XPElonoly.

Hardware:

Deska ASRock D1800B-ITX s integrovaným CPU Intel dual-core 2,4 ghz
RAM 4GB

Otázkou je jaký použít spolehlivý zdroj a HDD? Chci 2x 1 GB, vím že existují nějaké WD RED určené pro NAS které mají nižší spotřebu a jsou uzpůsobeny provozu 24/7. Přemýšlel sem zda neosadit dva notebookové HDD, ty musí mít několikrát nižší spotřebu než klasice 3,5 palce. Ale jestli vydrží stály provoz a jsou vhodné pro zálohu dat?
Salamander (6177)|23.2.2017 16:23
Ahoj, jestli mas zajem, mam tady nevyuzitou Asrock AM1H-ITX http://www.asrock.com/mb/AMD/AM1H-ITX/ s procesorem AMD Athlon 5150 a 4GB DDR2 pameti Corsair
neni to zadny trhac asfaltu, ale na NAS to bohate staci. Jen nevim jak je na tom s kompatibilitou s Xpenology.

Zdroj jsem k tomu vyuzival notebookovy Dell 65W (jeden disk) a pozdeji HP 90W se dvema disky.

Jinak je to ta sestava z tohohle prispevku
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17103-pochlubte-se-vnitrkem-sve-skrine#post572824

Necham to klidne i s tou skrini do racku, jen se do ni nedaji uchytit disky, mel jsem je jen polozene :D
stris (3)|20.5.2017 17:07
Ahoj

Není-li to tajné, proč se toho zbavuješ? Já aktuálně uvažuji o čtyřdiskovém NASu. Již dříve jsem měl dvoudiskový, který jsem daroval kamarádovi a NAS udělal z MacMini s externími disky v USB, takže jsem začal uvažovat o stavbě, místo hotového řešení. Bojím se přehřívání (tak jak to máš ty, tak jsou tam dva disky hned vedle sebe a kdyby tam bylo ještě jedno patro, tak nevím), ale líbí se mi řešení té skříně do racku.

Asi bych nekoupil, protože chci koupit nové a dává do účetnictví kvůli DPH, ale hledám někoho, kdo NAS i dokončil a jaké má zkušenosti. Většinou se lidi jen zeptají na stavbu a nikdy se to nedotáhne do konce