reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zabezpečení složky

Morfeuss (49)|4.3.2017 09:01
Ahoj všem,

prosím o radu s nastavením oprávnění přístupu do složky.

Na PC s Windows 10 mám 3 účty: můj ve skupině administrators a účty manželky např: (aaa) a dcery např: (bbb) jsou ve skupině users.

No a potřebuji nastavit aby se dostali na disk D s "Úplným řízením" pouze do svých vytvořených složek (aaa) a (bbb).
Na disku D mám další složky, ale potřebuji je před nimi ochránit hlavně před jejich nechtěným smazáním.

Předpokládám, že musí mít na disk D nastaveno minimálně oprávnění "Zobrazovat obsah složky" a na jejich složky "Úplné řízení".
Problém je ale v tom, že všichni jsou v "authenticated users" odkud je nemůžu odebrat a když v účtu (aaa) nastavím omezení, tak složku na disku D uživatel nevytvoří, což je dobře, ale již vytvořené složky mazat může, což nechápu. Řekl bych, že je to tím, že nelze povolit samostatně jen "Zobrazovat obsah složky", ale zapnou se s tím i další oprávnění.

Prosím o konkrétní návrh řešení, podle kterého bych to mohl nastavit.

Díky Mss
j.albi (476)|11.3.2017 10:54
Je to celkem jednoduché.
Nastavení práv na disku:
- Authenticated User - zobrazit obsah složky (případně Číst a spouštět, Zobrazovat obsah složky a Číst)
- System - Full
- Administrators - Full
- Users - zobrazit obsah složky (případně Číst a spouštět, Zobrazovat obsah složky a Číst)

Vytvoř složku pro manželku a dceru. Těmto složkám přidej do zabezpečení účet manželky (dcery) s právy Full.

Výsledek bude takový, že ve svých složkách budou moci vytvářet, měnit a mazat složky a soubory. Všude jinde zobrazí max. obsah složky.
Morfeuss (49)|17.3.2017 15:12
Diky moc za navod, funguje to perfektne. Mss