reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po zapnutí nenaběhne hlavní panel, nabídka start a ikony

Cev (101)|21.3.2017 21:19
Následující problém vznikl mou nepozorností. Při zbrklém instalování freewaru jsem si do PC (WinXPProfSP3) nainstaloval Kingsoft antivirus (asi 1GB na HDD). Ten mi asi po hodině téměř zablokoval veškerou činnost. Proto jsem ho v nouzovém režimu bez sítě odinstaloval pomocí odinstalačního programu (tudíž i zbytky), následně projel ještě antivirem. V normálním režimu se mi však po spuštění zobrazí pouze tapeta bez ikon, hlavní panel a nabídka start taky nejsou dostupné, tlačítka myši nereagují, Ctrl+Esc taky ne, jde spustit pouze správce úloh (explorer.exe spuštěn je), nebo se zobrazí pouze nabídka na aktualizaci určitého programu-to je normální, o tom vím. Pomohla by zde obnova systému (bod obnovy před tím průserem)? Jaká při tom jsou rizika? Nebo existuje lepší řešení? P. S. Ikony plus hlavní panel a nabídka start naběhnou až asi 3 až 4 hodiny po zapnutí, v nouzáku nabídka start i ikony naběhnou ihned. Díky.
Fox_25 (613)|21.3.2017 22:06
Můžeš zkusit v nouzovém režimu vytvořit bod obnovy a potom obnovit na dřívější bod obnovy. Ale nejlepší řešení je přeinstalovat systém, zvlášť u WXP, bohužel nejsou tak "blbuvzdorné".
john (877)|22.3.2017 10:02
nezustaly nejake "zbytky" ve sluzbach, planovaci, po spusteni?
Cev (101)|23.3.2017 06:52
Nezůstaly, vždy to naběhne asi po těch 4 hodinách.
john (877)|28.3.2017 10:53
mozna by stalo za to otestove/preinstalovat .NET, obcas poruseny zpusobuje "divne" problemy
Ventero (1280)|28.3.2017 13:25
Zaloha dat a pak zkusit obnovu. To by mohlo jit snad i z nouzaku. Jinak proste reinstal.
Cev (101)|28.3.2017 13:37
Teď se to chová tak, že ze správce úloh spustím adwcleaner a i když nic nevyberu a dám čištění, naběhne všechno jak má - po restartu by to ale zase špatně - proto nechám doběhnout vše co má naběhnout po spuštění a adwcleaner ukončím ze správce úloh. Pak to je O.K.