reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování na ASUS M2NPV-VM, 6150/430, AM2

tgfh (2985)|11.8.2006 19:34
Mám tuto desku a v Biosu můžu taktovat CPU a ostatní HW jen zhruba o 10%. Chci se Vás zeptat jestli někdo neznáte nějaký update Biosu nebo něco jiného co taktování v Biosu povoluje úplně.
Díky za odpověď!
Jan Peterek
Honziik (41)|11.8.2006 20:38
Jojo, zkusil bych novější BIOS, Asusy maj právě s tímhle docela problém, často maj deski jeden z prvních BIOSů kde eště není přetaktování úplně na maximum. Tomu by odpovídalo i tebou zmíněných 10%. Na druhou stranu je to ale poměrně levná deska a pokud máš komponenty ne zrovna nejvhodnější k přetaktování, nemusí pomoct ani BIOS.
tgfh (2985)|12.8.2006 08:48
Máš pravdu, skusím nejnovější Bios, je to deska sice levná, ale myslím si, že dostatečně kvalitní aby se na ni dalo taktovat úplně.
SCUTERJ (85)|3.7.2007 06:59
No měl bych jen malou poznámečku. V poslední době jsem zjistil,že ASUS začíná trochu pokulhávat co se týče kvality. Momentálně jsem tenhle měsíc vyreklamoval dvě desky tohoto typu až ta třetí pracoje zatím bez závad. U první byl vadný řadič S-ATA integrovaný do čip.sady a u druhé haprovala integr.grafika. Docela jsem se u toho vyvztekal.
pegy (757)|7.7.2007 01:46
[QUOTE=SCUTERJ;40368]No měl bych jen malou poznámečku. V poslední době jsem zjistil,že ASUS začíná trochu pokulhávat co se týče kvality. Momentálně jsem tenhle měsíc vyreklamoval dvě desky tohoto typu až ta třetí pracoje zatím bez závad. U první byl vadný řadič S-ATA integrovaný do čip.sady a u druhé haprovala integr.grafika. Docela jsem se u toho vyvztekal.[/QUOTE]

No az nato, ze zato nemoze ASUS, ale nVIDIA a jej chipsety, inak s 6100 som mal aj Ja problemy, az 4 kus bezal korektne ;)
boboco (1987)|7.7.2007 07:03
No a já zase musím říct, že s deskami AsRock (LowEnd by ASUS) s integrovanou GF6100 mám ty nejlepší zkušenosti jaké vůbec mohou být. Se socketem 754 a následně AM2 jsme jich s kolegou prodali v sestavách určitě možná i víc jak 200ks (zkrátka za poslední rok / rok a půl) a vadné si pamatuju asi tři kusy - byly vadné hned při prvních testech - ale pozor, doposud ŽÁDNÁ se nevrátila s reklamací od zákazníka a to jsem ještě nezažil! - Od února v té firmě již nedělám, tak se třeba objevil nějaký problém za poslední dobu, ale co jsem tam byl já, tak ne-e:) -Naproti tomu, musím říct, že s levnými ASUSy jsem měl taky docely problémy a raději jsme je přestali úplně kupovat a nahradili je jinými výrobci. S High-Endem od ASUSu ale ještě nikdy větší problém ani reklamace.
pegy (757)|8.7.2007 13:40
[QUOTE=boboco;40738]No a já zase musím říct, že s deskami AsRock (LowEnd by ASUS) s integrovanou GF6100 mám ty nejlepší zkušenosti jaké vůbec mohou být. Se socketem 754 a následně AM2 jsme jich s kolegou prodali v sestavách určitě možná i víc jak 200ks (zkrátka za poslední rok / rok a půl) a vadné si pamatuju asi tři kusy - byly vadné hned při prvních testech - ale pozor, doposud ŽÁDNÁ se nevrátila s reklamací od zákazníka a to jsem ještě nezažil! - Od února v té firmě již nedělám, tak se třeba objevil nějaký problém za poslední dobu, ale co jsem tam byl já, tak ne-e:) -Naproti tomu, musím říct, že s levnými ASUSy jsem měl taky docely problémy a raději jsme je přestali úplně kupovat a nahradili je jinými výrobci. S High-Endem od ASUSu ale ještě nikdy větší problém ani reklamace.[/QUOTE]
Ja som montoval uz tiez par AsRock-ov, a problem som mal len z jednou, takze zatial spokojnost... S Asusmi zatial problemy neboli... ;)
tgfh (2985)|8.7.2007 18:25
Na Desce M2NPV-VM update biosu vůbec nepomohl, desku jsem včera vyměnil za M2R32-MVP
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508M0971K7BU8
s chipsetem AMD 580X neboli ATi xpress 3200
Nyní se komp chová ůplně jinak.
procesor není undervoltovaný, RAMky chodí na 800MHz 1T 5-5-5-15 (předtím 800MHz 2T 5-5-5-15)
- čtení se zvedlo z 5400MB/s na 6600MB/s

Mohl bych pokračovat i dále, problémů s M2NPV-VM byla kupa s M2R32-MVP není jediný...