reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Unikatom raz a navzdy alebo hra vazho zivota

Obumbrata (57)|12.8.2006 00:40
Ludia napiste sem vasu naj hru ktora vas uchvatila a ste si isty ze aj za par rokov sa k nej vratite.
Podla mna je transport tycoon deluxe a jeho remake open ttd alebo quake3a dalej aj napriklad half(jednotka) abo deus ex.
wizaard (913)|12.8.2006 11:39
No... hra mého života... takovou nemám, ale hry, ke kterým se rád vracím v poslední době, je hlavně Half-Life 2 a hra, kterou hraju velice dlouho s přestívkami (cca rok) je můj vážně milovaný Falcon 4.0: Allied Force.

Jinak nevím, žádná hra se mi tak nevryla pod kůži...
mr-alien (22)|12.8.2006 12:00
Premna to bude Metal Gear Solid 1, Ape escape, crash bandicot. Warcraft 2 a 3 A na Pc NFS 5 Porsche, tie dnesne nsf su uplne onicom, stale to iste dokolecka. A rozhodne hra ku ktorej sa vratim mozno aj 3 krat tak to bude Fahrenheit. Inac vseobecne na PC su dost onicom hry co sa tyka navratnosti,zahras to raz a "hodis" do kosa. Hra ktoru som hral fakt rad bol Project I.G.I (na Hard) to bola super hra, ziadny save, ziadne checkpointy, pekna cista klasika. No tu sa uz vynara dalsi problem PC a tim je kompatibilita odkedy ficim na XP tak stare veci si uz nezahram :( je to dobry shit, ze je to tak jak to je.
Keymaster (65)|12.8.2006 12:18
Diablo 2, Ufo: Enemy unknown, KOTOR, Starcraft....

D2jku zrovna pařím, lvl 75, Hell ;).... 1.11... maso ;)
mech13 (5526)|12.8.2006 12:21
[QUOTE=mr-alien]No tu sa uz vynara dalsi problem PC a tim je kompatibilita odkedy ficim na XP tak stare veci si uz nezahram :( je to dobry shit, ze je to tak jak to je.[/QUOTE]
zkus DOSBox - na stare hry neni nic lepsiho. jinak wmware+w9x

tech her je spousta, tezko neco jmenovat. heroes 1-3, nfs 2,5, UFO:EU, X-COM:TFTD, X-com-apoc., open TTD, kyrandia, D2, BG serie, IWD serie, magic carpet... je toho hodne, vic me ted nenapada
tequilla (1015)|12.8.2006 14:47
Red Baron, Simcity 1, Doom 1 a 2, Half Life 1, serie Heroes of Might and Magic (krome ctyrky), serie Pro Evolution Soccer, .... tech her myho zivota je opravdu hromada. Navic je ted na poradniku dalsich par titulu (Oblivion, Condemned, atd.)
wert668 (34)|12.8.2006 15:50
X-COM Apocalypse
Invin (17)|12.8.2006 18:15
StarCraft: BroodWar, Diablo I a Gran Turismo
Honny (262)|12.8.2006 19:25
TTD / OpenTTD a Operace Flashpoint
Pavel Kovač (374)|13.8.2006 20:16
X-COM Apocalypse
Half-Life 1
obě hry na stené úrovni... obě hry hraju pravidelně jednou do roka.
wert668 (34)|13.8.2006 20:34
[QUOTE=Pavel Kovač]X-COM Apocalypse
Half-Life 1
obě hry na stené úrovni... obě hry hraju pravidelně jednou do roka.[/QUOTE]Taky X-COM Apocalypse ^_^ vítám tě do rodiny.
Withman (1337)|13.8.2006 21:00
Z těch starších je to jasně Transport Tycoon i Deluxe, pařím to dodnes. Jinak asi nejvíce mě uchvátila serie Command & Conquer. Hrál jsem i první díl, potom jsem se dostal k Red Alertovi, teď mě absolutně uchvátil, poté to bylo RA2 (což považuji za nějlepší "díl" a hraji jej dnes a denně), mezitím jsem zkoušel Tiberian Sun a nějak mě neuchválit, pravděpodobně tím, že jsem byl namlsaný RA2. Jinak Generls i Zero Hour jsou také super, ale na RA2 to prostě podle mě nemá. :D
Renus (85)|13.8.2006 22:31
Hraji furt a znova a vracím se k Diablu a Civ III:)
daenis (63)|13.8.2006 22:46
Lemings
Goblins

..tak neviem ci si ich uz niekedy zahram.. :(

Ale urcite si zahram raz za rok FarCry

btw. neviete kedy vyde FarCry II?
tequilla (1015)|14.8.2006 09:47
[QUOTE=daenis]Lemings
Goblins

..tak neviem ci si ich uz niekedy zahram.. :(

Ale urcite si zahram raz za rok FarCry

btw. neviete kedy vyde FarCry II?[/QUOTE]

Farcry 2 nebude, resp. bude, ale pojmenovali to Crysis a ma vyjit tento rok v prosinci. Podle traileru a screenshotu to budou vizualni orgie a nezbyva nez se tesit (a take setrit na novou grafiku, pameti, procak, ...) :(
daenis (63)|14.8.2006 09:54
..nuz nie som stych co lahkovazne vyhodia tazke prachy za hardver len kvoli tomu aby sa mohli hrajkat, upgradujem az ked mi PC nepostacuje pracovne.. .. ale kazdopadne sa tesim na dvojku aj ked mozno v slabsom rozliseni..
MSI6600GT myslim este nejaky ten rocik postaci.. :D
Hps (107)|14.8.2006 21:44
The Secret of Monkey Island :)
mat007 (1)|18.8.2006 08:46
HL1 ; HL2 a GTA od jednicky až do San Andreas :-)
Abel (97)|24.8.2006 07:08
hry, ktere hraju prakticky od jejich vydani s mensima prestavkama doted (i po siti) a nikdy nejdou z disky pryc:

Star Craft Brood War, Warcraft III Frozen Throne, Rollcage, CS 1.6

dalsi hry, ktere nehraju tak casto, ale ktere jsou pro me naprosto zasadni, dalo by se rict "hry meho zivota" :) :

Civilizace, Driver, Carmageddon, Commandos 1 & 2, Half Life 1 & 2, Command & Conquer, Atomic Bomberman, Diablo 1 & 2, Hitman 1, 2, 4, GTA 1, 2 & Vice City, Settlers 2, Broken Sword 1 & 2, Emperor Battle For Dune...

a dalsi, na ktere sem urcite zapomel :)
SmartMole (297)|25.8.2006 13:10
Dungeon Master 1, Dune 2, Warcraft 2, Civilizace 2
eraser (0)|25.8.2006 23:24
Quadrax
Diablo 1
Diablo 2: LoD


Indiana Jones adventúrky
Jagged Alliance 1, 2

Half-Life I, II
Tomb Raider série
Commandos: Behind Enemy Lines
Dark Forces
Z, Dune 2, Warcraft
Dungeon Master

multiplayer: Doom 2 map1, Duke Nukem 3D, Half-Life map-stalkyard, Counter-Strike, Starcraft
FanATIk (47)|27.8.2006 22:51
Jednoznačne Command & Conquer RED ALERT 2.
Niekto to tu tiež spomínal, takže som prichystaný na duel :)

P.S: prešiel som to asi 6 krát za každú stranu, porazil som 7 brutal enemy.
Tá hra ma bude baviť nech je trebárs aj DirectX 23e
first.indian (683)|28.8.2006 14:51
Dungeon Master 1 ;)
x1010 (5)|29.8.2006 17:25
séria GOTHIC (nevsimol som, si ze by to niekto spomenul) Osobne to povazujem za vrchol. Nesmiem zabudnut na 1. serioznu hru v zivote AGE OF EMPIRES II., a tiez ma nadchol HALF-LIFE 2 :-)
------------------------------------------------------------------------
moj web: http://www.x1010.ic.cz
mrozu (87)|30.8.2006 11:52
Transport Tycoon Deluxe a UFO: Enemy Unknown
Oboji jsem doparil tak 10x a porad parim :)

Jinak samozrejme CS, to parim asi nejcastejs uz od nejaky verze 1.3 :)

A jeste nesmrtelna wokenni hra minesweeper :D
Withman (1337)|31.8.2006 00:06
[QUOTE=FanATIk]Jednoznačne Command & Conquer RED ALERT 2.
Niekto to tu tiež spomínal, takže som prichystaný na duel :)

P.S: prešiel som to asi 6 krát za každú stranu, porazil som 7 brutal enemy.
Tá hra ma bude baviť nech je trebárs aj DirectX 23e[/QUOTE]

No někdy bych dal, ale asi bys mě dal, třeba to někdy naistaluju a zapaříme. :)
Frog (510)|1.9.2006 23:32
kedykolvek by som si zahral Red Alert, NHL-ky, a NFS (ktorukolvek).
Westex (1)|5.9.2006 23:04
Transport Tycon byl sice klasa, ale už jsem ho dohrál mockrát. Jinak lepší grafiku než Godfather, inteligentnější provoz než GTA nebo libovolný NfS, oproti kterejm má i lepší fyziku, víc podvozků než v Moust Wanted modelů aut a přitom realistická střílečka bez quicksavu, nabízející nespočet možností postupu, s neotřelým příběhem a v celku propracovanější než panďuláčci poslední evoluční řady NHL je naše česká Mafia. Dobrej byl i DeusEx, jehož odkaz cítím i v nynějším Hitmanovi: Blood Money, ale stejně mě nejvíc berou simulátory. Do budoucna GTR2 – mé milované GTL s novejma autama. Arkády jsou zbytečná ztráta času a peněz, ale ať mi nikdo neříká že mě volant neškolí v řízení! To bych musel hrát EA brak, abych držel furt plnej...
xjohny (10)|6.9.2006 10:37
Tak samozrejme Diablo 2, potom LoD a nakonec patch 1.10 ;D
Dalsi super gamesy: UFO, XCOM: Terror From The Deep, IGI2 a moozna Far Cry
Konnor (278)|6.9.2006 14:00
TTD skláním se k nohám Chrisa Sawyera. Nicméně jako úplně nej. hru dle mého názoru bych zvolil Fallout2 nebo sérii GOTHIK. Těžko říct jestli je lepší likvidování mutantů laserovým gatlinkem nebo sekání hlav orcům:)
Chosé (41)|21.9.2006 18:10
hry ktere od vydani hrayi a nikdy(az na kompletni formatovnai:) ) sem nevymazal:
Warcraft 3 The Frozen Throne(ale i bez datace),Diablo2:LoD(taky),Heroes 3 complete

opravdu hry ktere miluyu a stravil(trawim) u nich dlouhe hodiny:
Morrowind,Gothic1,2plu datac,CS1.6(yedina akcni hra ktera me opravdu bavi),Call of Cthulhu,Starcraft:BroodWar ...a urcite yeste dalsi na ktere sem si ted nevzpomnel..
Zeli (397)|29.9.2006 07:42
Je pravda ze hra kterou sem hral nejdyl, nejcastejc sem se k ni vracel a nikdy me neomrzela je opravdu ten Transport Tycoon Deluxe. Pak me jeste dost plavili Age Of Empires 2, C&C Red Alert 1, C&C Generals, Cossacks (nevidel sem jinou RTS kde bych moch mit tolik jednotek). A pak je jeste jedna hra kterou bych opravdu doporucoval a to je Gene Rally (zavody auticek treba na vlastnich mapach, desitky aut i map ke stazeni a navic luxusni zvuky).
HonzaSi (142)|29.9.2006 21:46
Ještě tu nikdo z Vás nenapsal Hidden and Dangerous 2 a pak Splinter Cell, ty jsou zase moje nej...
mrozu (87)|29.9.2006 22:11
Z novych her bych jeste alespon za sebe pripomnel NFS 5: Porsche Unleashed.
To jsem paril suverenne nejvic ze vsech NFS, zaslo to az tak daleko, ze na vetsine tratich jsem zajel top 10 nejlepsich casu v rozmezi jen nekolika desetin sekund s tim ze uz to zkratka lip neslo :)
Pak jsem na internetu narazil na nejaky zebricek nejlepsich casu a v par tratich bych se do top 10 i vesel ;)
wex (115)|30.9.2006 22:52
Moje nejoblíbenější hra jsou Bulánci, je to masakr.
Chosé (41)|1.10.2006 19:35
yop bulánci ysou rulezzní...uplná pohoda na odragování ale už ye moc nehrayi...
Konnor (278)|2.10.2006 17:57
[QUOTE=mrozu]Z novych her bych jeste alespon za sebe pripomnel NFS 5: Porsche Unleashed.
To jsem paril suverenne nejvic ze vsech NFS, zaslo to az tak daleko, ze na vetsine tratich jsem zajel top 10 nejlepsich casu v rozmezi jen nekolika desetin sekund s tim ze uz to zkratka lip neslo :)
Pak jsem na internetu narazil na nejaky zebricek nejlepsich casu a v par tratich bych se do top 10 i vesel ;)[/QUOTE]


No vidiš, ještě, že jsi mi to připoměl! NFS5, jednoznačně nějlepší co se simulace jízdy týče. Jó to byly časy kdy jsme se s tátem předháněli o setiny vteřiny!!! mazec! Jen škoda, že mi to nevalí v XP, klidně bych to zase znovu zapařil a tata určitě taky.

PS
Nevíte někdo o nějakým patche se kterým by to fungovalo pod XP?
mech13 (5526)|2.10.2006 19:15
[QUOTE=Konnor]No vidiš, ještě, že jsi mi to připoměl! NFS5, jednoznačně nějlepší co se simulace jízdy týče. Jó to byly časy kdy jsme se s tátem předháněli o setiny vteřiny!!! mazec! Jen škoda, že mi to nevalí v XP, klidně bych to zase znovu zapařil a tata určitě taky.

PS
Nevíte někdo o nějakým patche se kterým by to fungovalo pod XP?[/QUOTE]
jo pod XP to funguje, je na to potreba nejaky microsoft Application Compatibility Tool. nasel sem u sebe tento textak:
[code]
nezmaz gimme.dll !!!
- stiahni "Microsoft Application Compatibility Tool"
- toto nefunguje ale dalsi link je ok

(osobne pouzivam verziu 2.6)
- nainstaluj ten tool
- nastartuj "Compatibility Administration Tool"
- vyber FIX na vytvorenie noveho fixu
- pomenuj nejak fix a nalistuj mu porsche.exe, next
- pod operacnymi systemami vyber windows 2000, next
- vyber tieto compatibility moznosti:
- enable "EmulateHeap"
- "HeapPadAllocation"
next
- FINISH
- FILE, INSTALL

ten soubor ma asi 6MB a kdyz to udelas jednou, tak to pak pojedeš porad :)

[/code]
kdyztak to mam stazeny a vim ze me to jelo tak pripadne SZ
Konnor (278)|3.10.2006 10:23
OK dikes večer to prubnu:) že bych zase ulit na porsche?:)
Konnor (278)|3.10.2006 21:47
[QUOTE=mech13]jo pod XP to funguje, je na to potreba nejaky microsoft Application Compatibility Tool. nasel sem u sebe tento textak:
[code]
nezmaz gimme.dll !!!
- stiahni "Microsoft Application Compatibility Tool"
- toto nefunguje ale dalsi link je ok

(osobne pouzivam verziu 2.6)
- nainstaluj ten tool
- nastartuj "Compatibility Administration Tool"
- vyber FIX na vytvorenie noveho fixu
- pomenuj nejak fix a nalistuj mu porsche.exe, next
- pod operacnymi systemami vyber windows 2000, next
- vyber tieto compatibility moznosti:
- enable "EmulateHeap"
- "HeapPadAllocation"
next
- FINISH
- FILE, INSTALL

ten soubor ma asi 6MB a kdyz to udelas jednou, tak to pak pojedeš porad :)

[/code]
kdyztak to mam stazeny a vim ze me to jelo tak pripadne SZ[/QUOTE]



HEJ MASEC ONO TO FUNGUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!
DÁVÁM TI BOD K DOBRU:)
Teď se tady možná nějakej čas neukážu;)
mrozu (87)|3.10.2006 22:02
[quote=Konnor]Nevíte někdo o nějakým patche se kterým by to fungovalo pod XP?[/quote]

Nebo staci proste smazat soubor tusim gimme.dll a je to.
mech13 (5526)|4.10.2006 02:46
[QUOTE=mrozu]Nebo staci proste smazat soubor tusim gimme.dll a je to.[/QUOTE]
to bych nedelal. jednak je ve 100% funkcim navode zmineno ze se to delat nema, ale hlavne pochybuju, ze tam ta knihovna je jenom proto, aby to nejelo pod XP. nemusi tam pak neco fungovat tak jak ma.

a uz pls nechte te dizkuze o NFS - PU nebo me zas aspon na tyden nikdo neuvidi
Konnor (278)|4.10.2006 10:46
Pamatujete si ještě někdo hru Viper racing? Proč něco takovýho neudělají aji dneska? Kupování racingových součáste, komplexní nastavování celého auta,... Úplně by stačilo, kdyby původního vipera udělali v lepší grafice, hned bych věděl asi o 7 lidech co by si to hned koupili!!!

http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=3211
mrozu (87)|4.10.2006 11:21
[quote=Konnor]Pamatujete si ještě někdo hru Viper racing? Proč něco takovýho neudělají aji dneska? Kupování racingových součáste, komplexní nastavování celého auta,... Úplně by stačilo, kdyby původního vipera udělali v lepší grafice, hned bych věděl asi o 7 lidech co by si to hned koupili!!!

http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=3211[/quote]

Pamatujeme :)
Na podobny urovni je z novejsich her Live for Speed.
http://www.liveforspeed.net/
mech13 (5526)|4.10.2006 11:51
[QUOTE=Konnor]Pamatujete si ještě někdo hru Viper racing? Proč něco takovýho neudělají aji dneska? Kupování racingových součáste, komplexní nastavování celého auta,... Úplně by stačilo, kdyby původního vipera udělali v lepší grafice, hned bych věděl asi o 7 lidech co by si to hned koupili!!!

http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=3211[/QUOTE]
sice si tu konkretni hru nepamatuju, ale znam desitky starych her, ktere kdyby nekdo jen predelal pod XP/vista a trochu treba jen vylepsil zvuky, tak si je hned kupuji tisice lidi. protoze stare hry mely svoje kouzlo a nekdy je dost problem je rozchodit treba pres DOSBox nebo na virtualni masine. dneska aby byla hra in, tak musi byt super 3D s milionem moznosti nastavit grafiku, naroky aspon 5GHz core 2 quad 8GB RAM 4xGF7900echtschajzeedice a 50GB mista na disku aby te prestala po pulhodine bavit a smazals ju. dnes chybi hratelnost a dobre pribehy - to co maji stare hry. proto uz par let nove hry nehraju prakticky vubec a kdyz nemam co delat tak si zajdu na abandonii a najdu si neco tam
tequilla (1015)|4.10.2006 14:33
[QUOTE=mrozu]Pamatujeme :)
Na podobny urovni je z novejsich her Live for Speed.
http://www.liveforspeed.net/[/QUOTE]

Live for Speed bude na daleko lepsi urovni nez Viper Racing. Uz jen tim, ze prisla trochu pozdeji a je opravdu do detailu promakana a vyvoj stale pokracuje. Podle vseho se jedna o nejrealistictejsi simulaci zavodu na PC (pouzivani spojky, fyzikalni model, palivo, ...). Kdo nezna, at urcite vyzkousi demo. Stoji to opravdu za to, ale pokud mate radi akrady (NFS krome petky), tak to nebude nic pro vas...:D
Konnor (278)|4.10.2006 15:40
[QUOTE=mech13]sice si tu konkretni hru nepamatuju, ale znam desitky starych her, ktere kdyby nekdo jen predelal pod XP/vista a trochu treba jen vylepsil zvuky, tak si je hned kupuji tisice lidi. protoze stare hry mely svoje kouzlo a nekdy je dost problem je rozchodit treba pres DOSBox nebo na virtualni masine. dneska aby byla hra in, tak musi byt super 3D s milionem moznosti nastavit grafiku, naroky aspon 5GHz core 2 quad 8GB RAM 4xGF7900echtschajzeedice a 50GB mista na disku aby te prestala po pulhodine bavit a smazals ju. dnes chybi hratelnost a dobre pribehy - to co maji stare hry. proto uz par let nove hry nehraju prakticky vubec a kdyz nemam co delat tak si zajdu na abandonii a najdu si neco tam[/QUOTE]



Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu! :) (já to říkám pořád, že nejlepší hry byly na 486) - supaplex, crystal caves, warcraft, TTD, stunts,....................................................................................................................................................................................................................................................................................................... a mnoho dalších :)
AndrejM (1)|6.10.2006 09:57
Mne sa najviac páčia Broken Sword 1 a Prisoner of Ice tam je taká skvelá atmosféra ako nikde!!!
Ozaj nevie niekto link alebo poslať cez ICQ hru Prisoner of Ice?
Bol by som veľmy povdačný!!! A na oplátku by som pomohol ja ak budem vedieť!
Díkkkk

Moje ICQ je 421-231-832
Karel Polívka (1485)|22.10.2006 14:17
Ke které hře bych se vrátil i dnes? Jedině k real-time strategiím, které mě opravdu bavily - pro odreagování (tedy buď skirmish s AI nebo multiplayer, jakákoli kampaň po dohrání postrádá kouzlo). Jmenoval bych následující:

Red Alert 2 (+ YR), C&C Generals (+ Zero Hour), Empire Earth 1 & 2.

Na zmíněné tituly nedám dopustit pro velkou rozmanitost jednotek a tedy i různých způsobů jak taktizovat.
Kerry (69)|22.10.2006 14:25
[QUOTE=Karel Polívka]Ke které hře bych se vrátil i dnes? Jedině k real-time strategiím, které mě opravdu bavily - pro odreagování (tedy buď skirmish s AI nebo multiplayer, jakákoli kampaň po dohrání postrádá kouzlo). Jmenoval bych následující:

Red Alert 2 (+ YR), C&C Generals (+ Zero Hour), Empire Earth 1 & 2.

Na zmíněné tituly nedám dopustit pro velkou rozmanitost jednotek a tedy i různých způsobů jak taktizovat.[/QUOTE]
To se určitě těšíte i na C&C 3 že?
Jinak zkuste Defcon je to taková jednoduchá ale výborná hra.