reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záložní zdroj pro provoz drobné elektroniky

TomasOxx (230)|2.4.2017 17:24
Zdravím, jelikož nemám se záložními zdroji žádnou zkušenost, chtěl bych si nechat poradit a vysvětlit některé pojmy...

Vybírám zdroj ne k PC, ale pro provoz drobné elektroniky s typickým odběrem v rozmezí 10 - 30 W.
Elektronika vyžaduje střídavé napětí a zdroj by měl sloužit nejen jako záložní při výpadku, ale i jako prostý zdroj při transportech.
Potřebuji tedy vybrat zdroj, na který napojím zařízení, které musí jet non-stop a jako celek to můžu kdykoli odpojit od sítě a x hodin s tím cestovat, prostě něco jako mobil :)

Orientačně jsem se díval na e-shopy, ale nerozumím, nebo nejsem si jistý zda správně rozumím různým pojmům okolo zdrojů, jako studený start, off line režim, automatické zapnutí, atd...
zsdx (2098)|4.4.2017 10:59
[QUOTE]s typickým odběrem v rozmezí 10 - 30 W.
to můžu kdykoli odpojit od sítě a x hodin s tím cestovat, prostě něco jako mobil :)[/QUOTE]

To se ale proneses ;)
1. Vetsina UPS se neda bez 230V zapnout - i kdyz ty ji neplanujes vypinat, tak budiz
2. Zvukova signalizace vypadku se da taky vypnout - OK
3. Vydrz souvisi s hmotnosti, akumulator proste docela vazi.

Tedy proveditelne to je, jestli ti to staci takto. Jen je potreba vzit v uvahu vyse zminene.
TomasOxx (230)|7.4.2017 21:03
No to já vím, že to je proveditelné, ale chtěl jsem nějak navést, co u zdrojů hledat za vlastnosti pro mou potřebu... že ne zcela rozumím jejich uváděným vlastnostem a funkcím.