reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový scanner

s.a.y (5)|11.9.2007 07:31
Zdravím,

potřeboval bych koupit nový scanner do cca 3000 pro domácí použití. Boužel jsem se v této branži již delší dobu nepohyboval a nejsem si jist, který výrobce je dnes nejpřijatelnější. Skenuji nejčastěji formát A4 (výkresy tužkou) + nějaké ty fotky, obrázky a dokumenty - negativy a diapozitivy ani nepotřebuji, jde mi spíše o kvalitu než kvantitu.

Co byste mi doporučili...?

Díky za odpovědi...
P@pi (1519)|11.9.2007 08:46
Bohužel ti přesně neporadím, jen se vyhni all-in-one řešením od firmy HP (konkrétně HP psc all-in-one 1315). Teď jsem potřeboval něco oskenovat a opravdu děs běs hrůza. Nakonec jsem skončil u několik starého Primax Colorado Direct 9600 jenž je s kvalitou skenování úplně někde jinde (a to je to spoustu let starej, ne zrovna highednovej skener). To HP už věc vyšší jak 5mm od skla absolutně nebralo... s tim Primaxem je vidět i strop :) (i když řádně rozmazanej), ale naprosto přesně to ukazuje výkon těch skenerů :).

Navíc drivery a software od HP má přes 1 GB, což je naprosto neúnosné na to co to umí.
mech13 (5526)|11.9.2007 08:54
[QUOTE=P@pi;48550]Bohužel ti přesně neporadím, jen se vyhni all-in-one řešením od firmy HP (konkrétně HP psc all-in-one 1315). Teď jsem potřeboval něco oskenovat a opravdu děs běs hrůza. Nakonec jsem skončil u několik starého Primax Colorado Direct 9600 jenž je s kvalitou skenování úplně někde jinde (a to je to spoustu let starej, ne zrovna highednovej skener). To HP už věc vyšší jak 5mm od skla absolutně nebralo... s tim Primaxem je vidět i strop :) (i když řádně rozmazanej), ale naprosto přesně to ukazuje výkon těch skenerů :).

Navíc drivery a software od HP má přes 1 GB, což je naprosto neúnosné na to co to umí.[/QUOTE]

jj, HP drivery primo nesnasim, doma bohuzel mam laserovou kopirku/tiskarnu HP a pri instalaci kdyz zaskrtnu ze mam kriticky malo mista, at se nainstaluje jen nutne minimum 250MB misto 800MB nepoznam rozdil ve funkcnosti... proste otres. byvaly scaner primax colorado 19200 uz bohuzel doslouzil, protoze vyrobce skoncil a na scaner nejsou ovladace pro XP...

takze hlavni pro vyber asi bude: jak jsou na tom se softwarem canon, umax, epson a genius? ma nekdo zkusenosti?
pavel_p (993)|11.9.2007 15:53
[QUOTE=mech13;48552]jj, HP drivery primo nesnasim, doma bohuzel mam laserovou kopirku/tiskarnu HP a pri instalaci kdyz zaskrtnu ze mam kriticky malo mista, at se nainstaluje jen nutne minimum 250MB misto 800MB nepoznam rozdil ve funkcnosti... proste otres. byvaly scaner primax colorado 19200 uz bohuzel doslouzil, protoze vyrobce skoncil a na scaner nejsou ovladace pro XP...

takze hlavni pro vyber asi bude: jak jsou na tom se softwarem canon, umax, epson a genius? ma nekdo zkusenosti?[/QUOTE]

Přidávám se s HP NE!

Software je strašně nepraktický a jen instalační balík má přes 200MB. S tím, že se při scanování dokument nazve nějak jako Něco0000.pdf při scanování vícestránkových dokumentů a nejde vypnout automatický ořez (option je, ale nefunguje) zabere nascanování dokumentů asi půl minuty klikání a ještě ho pak člověk musí najít a polidštit název.
Třeba síťové tiskárny mají podobně velké ovladače, ale drobný "hack" umožňuje funkční instalaci na 30-40MB.
s.a.y (5)|12.9.2007 07:46
Díky za typy, v úvahu by mohly připadat tyto kousky, jen se rozmyslet o výrobci:)

Canon CanoScan LiDE 70
CANON CANOSCAN LIDE600F
CANON CANOSCAN 4400F
UMAX Astra 4750
UMAX ASTRASCAN 6750
EPSON PERFECTION V100
tequilla (1015)|12.9.2007 09:03
[QUOTE=s.a.y;48747]Díky za typy, v úvahu by mohly připadat tyto kousky, jen se rozmyslet o výrobci:)

Canon CanoScan LiDE 70
CANON CANOSCAN LIDE600F
CANON CANOSCAN 4400F
UMAX Astra 4750
UMAX ASTRASCAN 6750
EPSON PERFECTION V100[/QUOTE]

Pokud muzu pripojit svoji zkusenost...kupoval jsem presne EPSON Perfection V100 asi pred pul rokem. Nahradil jsem jim HP-cko u sefove a ta si to nemuze vynachvalit. Je pomerne rychlej, ovladace v pohode, cena prizniva. Zacala na tom skenovat uplne vsecko co ji prijde pod ruku :D.
ICEBOSS (3435)|13.9.2007 18:01
S HP scannery a multifunkcemi mam taky prisrerny zkusenosti (krome starickeho HP Scan jet 4P, ktery scanuje 100x lip nez ty dnesni sroty.

HP 3970 - prehrivajici se adapter - po case shorel. vymenen za jiny - prehriva se uplne stejne... lehce zesvetluje
HP nejaka levna multifunkce - tal zbastleny draty, ze se po case prerusily nejaky kontakty...
proste humac.

Ke kazdymu 3 tuny ovladacu a totalnich idiotin, ktery pouzije 2% lidi...

Umax urcite nebrat.

Takze bud Canon nebo ten Epson.