reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neustále se odpojující wifi

souteh (371)|10.4.2017 10:48
Zdravím,

mám router ASUS DSL-N17U a stolní PC připojený přes wifi adaptér se (obzvlášť teď po přechodu na VDSL) opakovaně odpojuje od wifi (tak 1x za 10 minut). Když byla navíc wifi zaheslovaná, většinou jsem se ani nepřipojil. Proto teď mám nastaveno pouze skryté SSID bez hesla.

Napadá vás způsob, jak to vyřešit jen jiným nastavením? Už mě to štve a uvažuji o přechodu na něco jako https://www.czc.cz/d-link-dhp-601av-e-powerline-starter-kit/170313/produkt - máte s tím zkušenosti, jaká je spolehlivost/funkčnost ve srovnání s wifi řešením?

Díky :)
Salamander (6177)|10.4.2017 11:24
Jaka je uroven signalu na PC? Zaruseni WiFi v okoli? Jina zarizeni se od WiFi neodpojuji? Wifi Adapter na PC?

BTW: skryti SSID je asi tak dobre zabezpeceni jako schovavani klicu od domu pod rohozku.

Powerline by ciste teoreticky mohl fungovat, ale lepsi je natahnout kabel. Plus mozna by bylo dobre provest zakladni diagnostiku, jestli neni problem v routeru.
souteh (371)|10.4.2017 11:39
Wifi adaptér je AirLive WN-360USB, ten už mám, pravda, plno let. Signál je dobrej, jen se mi nevím proč ta síť "hromadí" - viz obrázek. Problém je jen u tohohle pc, připojení přes kabel i wifi k jiným zařízením je v pohodě.

Vím že skrytí SSID není nic moc, ale jakmile síť zahesluju, ani se nepřipojím.

Jsem v jiným patře než router, takže v úvahu připadá jen wifi nebo powerline.

[ATTACH=CONFIG]31826[/ATTACH]
wifi.png
Salamander (6177)|10.4.2017 15:33
zkusil bych jiny wifi adapter (nebo aspon zkusit reinstall ovladacu)
Ventero (1280)|10.4.2017 18:43
Jasne ze problem je ve Windows 10 ve spojeni s ovladaci wifi. Jednou jsem to musel resit tak, ze jsem tam pracne (kvuli debilni koncepci v tomto OS) napasoval starsi ovladace pro predchozi OS misto doporucovanych a "odladenych" pro W10.
souteh (371)|12.4.2017 20:19
Ovladače už pro tenhle adaptér nejsou, takže buď pořídím novej usb wifi adaptér nebo půjdu do powerline. Elektrická síť v domě je relativně nová, takže by problém být neměl. Každopádně, co doporučujete spíš?
Ventero (1280)|13.4.2017 09:40
To by byla skoro rarita, ze by nebyli. Hod sem co to presne je.

Jedtli nevis, tak: Spravce zarizeni/najed na ten adapter/klik pravym/vlastnosti/ID hardware/ nakopirovat zobrazeny vendor a hodit sem do kodu.

Kazdopadne USB wifi zacinaji na 70,- z Ciny a kolem 400 se daji sehnat mistne slusnejsi. Powerline sada vyjde min dvojnasobek pocitam odhadem ...
souteh (371)|13.4.2017 09:51
Je to Airlive WN-360USB, http://cz.airlive.com/support/firmware/WN-360USB. Z jiných stránek mi to stahuje akorát drivertoolkit atp., co chtějí placenou registraci.

Podle tvýho postupu to zobrazuje:

USB\VID_1B75&PID_3072&REV_0101
USB\VID_1B75&PID_3072
Ventero (1280)|13.4.2017 10:46
Tak vydrz. Nejhur pres vikend na to mrknu. Jinak zkusil jsi aspon vyvolat aktualizaci ve spravci zarizeni pomoci Windows update?

Jestli mas jeste jakekoliv udaje k te wifine, tak je sem taky hod. Nekdy byva jine znaceni na krabicce a jine na samotnem kousku atp. Seriove cislo se tez muze hodit atp.

Edit: Zrovna jsem si uplne bez problemu stahnul drivery z tveho odkazu do mobilu - tak co blbnes chlape :) ?

Mimochodem - nezvazil jsi navrat k W7 nebo W8.1 ? Predpokladam, ze by to problem resilo...
souteh (371)|13.4.2017 15:48
To jsem zkusil, píše, že je aktuální. Přes tenhle odkaz jsem samozřejmě ovladač stáhnul už dávno, problémy jsou stejný. Nemají tam ovladač pro WIN10.
Ke starším Windows se kvůli tomu vracet nechci, jak říkám, není problém pořídit novej adaptér nebo powerline... Pokud je rozdíl jenom v ceně a kvalita přenosu bude stejná, pořídím novej usb wifi adaptér a bude (snad) vyřešeno :)
Ventero (1280)|14.4.2017 14:47
Tak zkus jeste v pokrocilych moznostech napajeni zjistit, jestli nemas nastaveno pozastavovani zarizeni usb a pripadne tuto volbu zmenit.

Kazdopadne je to jeden z problemu W10, ze nemas moznost dat tam ovladace, ktere chces ty. Nevim uz, jestli se daji i presto vnutit nebo ne - povedlo se mi to jednou, ale to zalezi na presnych podminkach a sestaveni. Je to pruser ty Desitky...
Ventero (1280)|15.4.2017 15:43
Tak tady máš screenshot, kde to najdeš ...
MoznostiNapajeni.jpg
souteh (371)|15.4.2017 16:54
Jj, díky za pomoc, udělal jsem to a furt beze změny. Ještě navíc kvůli tomu problému s GK/MB jsem si objednal novej PC i wifi adaptér, na tohle nemám nervy :D
Ventero (1280)|16.4.2017 12:06
Nekdy to tak taky resim. Zatim ale nemam nervy na tu spatlaninu jesitnosti a hlouposti Windows 10.