Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 89

Téma: Aktualizace slovníků - připomínky

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Toto téma slouží pro psaní připomínek k tvorbě slovníku SHW. Do hlavního tématu patří pouze nové pojmy a jejich vysvětlení (komentáře mimo budou mazány, jelikož věcné připomínky k aktivitě je třeba mít pohromadě).

Odměňování kredity:

Vzhledem k tomu, že se začalo vyskytovat vysoké množství pojmů s hodně stručným vysvětlením, jsem namísto jejich vyřazování (na což jsem upozorňoval od prvopočátku, že se bude v případě krátkých popisů dít) zavedl 3. stupeň, podle kterého se bude určovat počet kreditů.

Do 250 znaků (včetně mezer) - 15 kreditů
    Od 251 do 500 znaků (včetně mezer) - 30 kreditů
    Nad 500 znaků (včetně mezer) - 50 kreditů

Upozornění:

Vysvětlení pojmů je třeba psát bez jakýchkoli dalších komentářů, které se daného pojmu netýkají a s použitím diakritiky (tedy s českými znaky). Název pojmu psát do nadpisu každého příspěvku a poznámky psané jako doprovod editace psát do pole "Důvod pro editaci", nikoli pod vysvětlení daného pojmu.

Vzhledem k vysokému počtu nových pojmů nebudu psát pod každý, kolik za něj dotyčný obdržel kreditů, ale pouze v tématu k tomu určeném napíšu celkový počet za předchozí týden. Výpočet počtu kreditů si může každý jednoduše sám zjistit podle pravidla definovaného výše.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2006

Pževzato z dosavadních příspěvků:

glogloglo: Vyhledávání je označeno ja "fulltext", ale je v něm drobný bug - když zadám hledat "Fire", tak mi to nalezne FireWire; pokud však dám hledat "Wire", tak mi to FireWire nenalezne - musím použít "*Wire".

boboco: Spouta pojmů, která je v této chvíli ve slovníku, si zaslouží rozšíření/úpravu. Vše ale nejde udělat najednou (např. RIMM, další výrobci HW, aktuální grafická jádra/procesory/ atd. atd. Stále ale ještě nacházím důležité pojmy, které chybí a ty je třeba doplnit přednostně.

Poznámka pro glogloglo - snažte se prosím při tvorbě slovníku vyvarovat rádoby vtipných poznámek.
    Naposledy upraveno uživatelem Karel Polívka: 12-09-2007 v 04:59

Registrace
    May 2006

Pokud by někdo z výše uvedenou změnou pravidla pro definování výsledného počtu kreditů nesouhlasil, nechť se zde vyjádří. Kredity jsem prozatím nepřiřadil (učiním tak dnes odpoledne/večer, aby měli zúčastnění možnost se vyjádřit) a v případě nesouhlasu dotyčným napsané pojmy nebudou do slovníku zařazeny (a pokud už byly, budou smazány).

Jinak za první týden (tedy pojmy do neděle 9.9. včetně) vypadá stav následovně:

Tequilla: 305 kreditů
    R!Cci021: 50 kreditů
    glogloglo: 850 kreditů
    Zeli: 550 kreditů
    Pavel Boček: 540 kreditů
    ICEBOSS: 345 kreditů
    Weslo: 95 kreditů
    mech13: 50 kreditů

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Se zmenou souhlasim, ovsem mela by se apolikovat az na slovnikova hesla, ktera byla vytvorena po teto bodove zmene (tz vsechny prispevky do dnesnich rannich 3:02 se budou hodnotit 30 nebo 50) - měnit pravidla zpětně by mi nepřišlo moc fér.

Chtelo by to taky definovat pravidla pro predelavani hesel - napriklad kdyz by nekdo dvouvetne heslo predelal na dva odstavce (muselo by se definovat, ze predelane heslo musi byt minimalne o X znaku delsi)

PS : Áno, budu se snažit vyvarovat. Budu mocmoc snaživý.
    Naposledy upraveno uživatelem glogloglo: 12-09-2007 v 09:40 Důvod: Doplnění...

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Možná by stálo za úvahu nějak sjednotit informaci o tom, zda byl pojem do slovníku přidán či nikoliv. Ideální je editace příspěvku s informací o přidání, bohužel není u mnoha příspěvků přítomna a potom se nelze dopočítat ani správného počtu kreditů . Šlo by to sice postupným vyhledáváním pojmů ve slovníku, ale nepřijde mi to jako elegantní řešení...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od glogloglo Zobrazit příspěvek
    Se zmenou souhlasim, ovsem mela by se apolikovat az na slovnikova hesla, ktera byla vytvorena po teto bodove zmene (tz vsechny prispevky do dnesnich rannich 3:02 se budou hodnotit 30 nebo 50) - měnit pravidla zpětně by mi nepřišlo moc fér.
    Bohužel se bude vztahovat na všechna hesla. Je to jak jsem psal - pokud bych měl dodržet to, co jsem napsal na prvopočátku, tak by se řada pojmů nezařadila kvůli jejich délce vůbec a kreditů by za ně něbylo po 15, ale nula. Takže myslím, že ve výsledku je pro vás tato změna lepší :-).

A protože je to změna zpětně, mají dosavadní účastníci samozřejmě volbu ji odmítnout se vším s tím souvisejícím. Ono se nikdy nedá dost dobře předvídat, jak bude nějaká nová aktivita po svém spuštění využívána a co všechno se až za provozu projeví jako nepodchycené.

Chtelo by to taky definovat pravidla pro predelavani hesel - napriklad kdyz by nekdo dvouvetne heslo predelal na dva odstavce (muselo by se definovat, ze predelane heslo musi byt minimalne o X znaku delsi)
    Ano, dám dohromady pravidla pro tvorbu pojmů ve slovníku, kde toto a "vše" ostatní bude podchycené - momentálně jejich definice v souhrnu pravidel chybí.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Možná by stálo za úvahu nějak sjednotit informaci o tom, zda byl pojem do slovníku přidán či nikoliv. Ideální je editace příspěvku s informací o přidání, bohužel není u mnoha příspěvků přítomna a potom se nelze dopočítat ani správného počtu kreditů . Šlo by to sice postupným vyhledáváním pojmů ve slovníku, ale nepřijde mi to jako elegantní řešení...
    Sjednotit... inu, aktualizaci slovníku má na starosti boboco a bude se mu průběžně věnovat. Pod každý pojem, který zpracuje, vždy napíše do pole pro "Důvod pro editaci", zda byl pojem přidán (a tedy započítán) nebo nikoli, případně další info. Čili se tato informace bude nacházet nikoli na konci příspěvku jako jeho část doposud, ale na konci příspěvku jako důvod pro editaci (což je sice o něco menším písmem, na druhou stranu to bude vždy na jednom místě a nebude to zasahovat do znění příspěvku - do budoucna by mělo počítání znaků v příspěvku probíhat automaticky, tak ať to nezkresluje.

Tak nevím, zda to přesně splňuje tvou definici sjednocení...? :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Bohužel se bude vztahovat na všechna hesla...
    Když vám to za těch pár bodů stojí... Upřímně - vy tím skoro nic neušetříte a pokud budu mluvit za sebe, tak mě jako autora to...hm...poněkud zklame.

Jak byste se cítil, kdyby vám banka oznámila "No víte, já to těm nahoře říkal, ono to vaše konto byl nový produkt, my jsme úplně všechno neodladili - takže nejen odteď, ale i zpětně máte nižší úroky a vyšší poplatky - ale buďte rád, mohli jsme vám to rovnou zrušit..."?

Ještě jednou navrhuju "velkoryse" ohodnotit všechny příspěvky 30 / 50. ||| Případně označit příliš krátké hesla, aby je měli autoři možnost ještě o něco rozšřit (třeba ne nutně na 250 znaků, ale nějak rozumně) a pak jim dát 30.

Registrace
    May 2006

Jak jsem psal - můžete s tím souhlasit nebo nemusíte, je to jen Vaše volba. Nuže?

BTW: Diskuzní fórum není banka, kredity nejsou životní úspory, takže nepřehánějte.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Investovali jsme do psaní příspěvků svůj čas! Pokud vám to připadá málo, pak nevím.

OK. Nesouhlasím se zařazením ŽÁDNÉHO z mých hesel do slovníku a žádám vymazání VŠECH již zařazených hesel.

Registrace
    May 2006

Investovali jsme do psaní příspěvků svůj čas! Pokud vám to připadá málo, pak nevím.

OK. Nesouhlasím se zařazením ŽÁDNÉHO z mých hesel do slovníku a žádám vymazání všech již zařazených hesel.
    OK, budou smazána.

Asi nerozumíte tomu, že bylo už na prvopočátku jasně řečeno, že pokud budou příliš krátka, nebudou započítána vůbec - to, že se započítaly s menším množstvím bodů Vám připadá ve finále jako ojeb, takže pak je evidentně nejaká rozumná domluva nemožná.

Registrace
    May 2006

Přiřazení kreditů mám v plánu už provést, takže mohou se případně vyjádřit ostatní?

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Pokud je vám nějaké heslo dost dobré na to, abyste ho zařadili do slovníku, pak by vám mělo být i dost dobré na to, abyste za něj "vyplatili" předem slíbenou odměnu. Nebo se snad bojíte, že by vám moc rychle došly trička a čepice?

Viděl bych jen velmi nerad, pokud by se nějaké z původně mých hesel ve slovníku znovu objevilo s podezřele podobnými formulacemi.

PS : Na vymazání trvám pouze pokud chcete pravidlo uplatnit zpětně. Pokud ne, nevidím ve změně bodování problém.

Registrace
    May 2006

Už jsem se k tomu vyjádřil dostatečně.

Odmazání samozřejmě bude provedeno, ale na webu se to neprojeví okamžitě teď hned - chvíli trvá, než se na webu změny projeví.

Registrace
    May 2006

Pokud je vám nějaké heslo dost dobré na to, abyste ho zařadili do slovníku, pak by vám mělo být i dost dobré na to, abyste za něj "vyplatili" předem slíbenou odměnu.
    Pokud bych měl dodržet přesně to, co jsem slíbil, tak v případě mnoha z Vašich pojmů by to znamenalo absolutní nulu - nevím proč, ale tenhle fakt Vám nějak uniká. Nebudu se o tom dohadovat - své vysvětlení jsem podal, pokud s ním nesouhlasíte, tak ne a tím pádem Vámi napsané texty tedy nebudou použity.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Slovník: Aktualizace slovníku TV Freaku - nové pojmy
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-01-2013, 22:01
  2. Slovník: Aktualizace slovníku SHW - nové pojmy
    Reakcí: 650
    Poslední příspěvek: 12-06-2011, 11:26
  3. Microsoft Office: Office 2010 instalace slovniku
    Od homi v sekci Kancelářské balíky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 15-09-2010, 14:43
  4. Slovník: Aktualizace slovníků - pojmy pro vysvětlení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 22:06
  5. Slovník: Aktualizace slovníku - o co se jedná?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 20:42