reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

životnost herního notebooku samovolné vybíjení baterie a hry

tomas007 (21)|6.5.2017 17:30
Dobrý Den, přidám sem taky jednu otázku na životnost ASUS GL502VM-FY090T.

Jelikož u tohoto notebooku dochází k samovolnému vybíjení od 100% do 95% a poté dochází k jeho opětovnému nabíjení do 100%. Pokud k tomuhle bude docházet tak za jak dlouho odejde baterie za předpokladu že si nějakou hru zahraji 1x za týden a to 3 hodiny. Odejde notebook hned po záruce nebo vydrží mnohem déle?

Je to můj první herní notebook a ja jsem v tomhle novacek.

napajecí zdroj:

má input: 100 - 240V; 50 - 60 Hz; 2.34A

má output: 19.5V; 9.23A

je počet 197,32Wh málo pokud je tam grafika nvidia gtx 1060
Gouranga (699)|6.5.2017 21:38
Nektere notebooky mivaji v BIOSu moznost nastaveni rozsahu, kdy se ma baterie nabijet, idealne spodni i horni hranici - napr. 50 - 90 by znamenalo, ze se baterie zacne nabijet, kdyz baterka klesne pod 50 % a nabije se jen do 90 (posledni procenta baterkam taky moc nesvedci), timhle se da predejit zbytecnym cyklum. Na baterii je zaruka tak max pul roku, takze spis po zaruce. Muze to byt ruzne, jsou aplikace jako treba Battery Info, ktere ukazuji miru opotrebeni baterie.
Ventero (1280)|7.5.2017 02:40
Paklize ntb pouzivam vic doma, tak vyndavam baterku. Tu pak pridam na cesty ... Samovybijeni je pozvolne a zabali-li se dobre baterie a da do mrazaku, tak jen opravdu pomaloucke.
Loppik (3)|4.9.2017 16:13
Dřív jsem to dělal taky, že jsem vydával baterii z notebooku, ale dne už to nedělám i přesto že převážně pracuji doma na napájení. Dnešní správa napájení u notebooku je propracovanější a on pozná jak se PC používá a podle toho baterku nabíjí či nikoli. Notebook mám už cca 5 let a baterie má 60% kapacitu.