reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTPC - dálkový ovladač

globe789 (3)|12.9.2007 10:26
Dobrý den,
Přiznám se, že ještě nikdy jsem neviděl HTPC naživo a už vůbec jsem si jej neosahal. Jak přesně funguje dálkový ovladač ? Bývá dodáván se skříní ? Je tedy třeba ovladačů či SW pod WIN a přispůsobenou základní desku (IRDa čidlo) ? Co se vlastně dá dálkovým ovladačem "ovládat" ?
Děkuji za odpověď
ICEBOSS (3435)|18.9.2007 10:52
zalezi na tom, co si koupis. dost ovladacu dokaze nasimulovat i mys, takze se da ovladat vsechno. Lepsi ovladace se obvykle pripojuji do USB... nejaky SW je k tomu vzdycky - ovladace a sw pro nastaveni tlacitek.

Co jsem cetl, tak je treba dobre iMON inside VFD.
...No...Name... (586)|18.9.2007 14:52
[QUOTE=ICEBOSS;49857]Co jsem cetl, tak je treba dobre iMON inside VFD.[/QUOTE]
Souhlasim.Do podpisu se mi sice nevešel,ale i přesto jsem vlastníkem iMonu Inside...Je to užitečná věc a to nemám HTPC.

[QUOTE]Jak přesně funguje dálkový ovladač ? Bývá dodáván se skříní ? Je tedy třeba ovladačů či SW pod WIN a přispůsobenou základní desku (IRDa čidlo) ? Co se vlastně dá dálkovým ovladačem "ovládat" ?
[/QUOTE]
K některým skříním je třeba ovladač dokoupit.Nebo si hned připlatíte a koupíte tu samou skříň i s ovladačem a přídavným displayem.Většina výrobců do svých skříní montuje již zmiňovaný iMon.

Přesné funkce ovladače naleznete ZDE,přímo na stránkách výrobce.
Ovládat se dá téměř vše.Tedy pokud si dáte práci a pečlivě si nastavíte ovladač na každý program.Dále může vysouvat mechaniky,vypínat monitor,měnit rozlišení obrazovky,zapínat a vypínat aplikace,vypínat a zapínat samotné pc(Mně osobně ale zapnout nejde,navzdory tomu že výrobce tvrdí opak).Ovládání myši je praktické,ale pouze když sedíte jinde než u pc a potřebujete myší něco nutně odliknout.Na surfování po internetu to určitě není.

Když sem teď po dlouhé době procházel stránky výrobce iMon,docela mě zaujal nový iMON Ultra Bay...ale asi to bude stát nekřesťanské peníze.Vypadá to ale dobře.VIDEO ZDE
mach4 (3)|1.10.2007 06:42
mě osobně se nejvíce zamlouvá MX air od logitechu, nebo iMON Ultra Bay. Další si můžou vybrat tady http://www.mach4.cz/dalkove-ovladace/index.php