Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Výběr kvalitní zvukovky k hodinovému poslechu mp3

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Abych neodcházel od tématu:
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...?t=8755&page=4
    zakládám proto nový thread:

Začínám vážně uvažovat o nové zvukovce, na místo moji AC97:

Vždy se snažím koupit kvalitní a hlavně značkové zboží, proto bych si přál nadělit nějakou (né moc drahou) X-Fi - prostě kvalitu.
    Díval jsem se po něčem takovém:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008P0X0000BHY
    ale narazil jsem na toto a
    Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    TOHLE NENI SKUTECNE X-FI! X-FI music bylo OK, ale tohle je bez pardonu pekna sracka.
    Což mě donutilo poohlídnout se dále:
    Jsem ochoten do zvukovky investovat max. 2000Kč
    proto jsem se zastavil u této:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008P0X0000B75
    Zvukovku chci výhradně pro poslech mp3 (ve WinAmpu), tahlenc X-Fi Xtreme Gamer je určená pro hráče, ale já hráč nejsem.
    Žádná alternativní karta do 2000Kč se mi už nepodařila najít, proto se ptám:
    když si koupím X-Fi Xtreme Gamer - nebude to "vadit" když kartu budu využívat výhradně k poslechu mp3 ?
    nebude mě nijak "limitovat"?
    X-Fi Xtreme Music je už na mě moc drahá (2500Kč je moc).
    Je velký rozdíl v poslechu mp3 mezi X-Fi Xtreme Gamer a X-Fi Xtreme Music ?

Všem móc díky za rady
    /
    Zvukovka bude živit tyto 2 HiFi:
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...84&postcount=2
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 12-09-2007 v 18:13
    Odpovídat lze po přihlášení

eraser

No, osobne si netrúfam tvrdiť, aký by nastal rozdiel v kvalite zvuku, keby si kúpil i tú drahšiu plnohodnotnú X-Fi kartu.

Prešiel som si diskusiu na stránke R.H. a narazil som na tento post.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já jsem ten jeho článek taky bral s rezervou, ale ICEBOSS napsal to samé v jedné větě.
    Jak říkám XtremeAudio opravdu nechcu, ale rozhoduji se mezi XtremeMusic a XtremeGamer, kde bych radši vzal kvůli nižší ceně ten Gamer...
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 12-09-2007 v 19:41

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

No ale jestli to chceš předevšim na hudbu tak by byla lepší ta XtremeMusic.A cenovej rozdíl je asi jen 700 takže to zas neni o tolik...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

XtremeAudio:
    "Nejrychlejší audioprocesor světa pro ultra rychlé hraní se vyrovná Pentiu 4 a je 24krát výkonnější než Sound Blaster Audigy"

Mít Pentium 4 jenom na zvuk...tak to je fakt síla...
    Kua ale ta cena

Musím hódně přemýšlet...

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Na čem vlastně posloucháš? Pokud nehraješ hry a chceš kvalitní zvuk, tak proč Creative? Např. M-Audio Revolution 5.1 se dá sehnat už za 1880 Kč a to už je více profi zvukovka než Creativky. Samozřejmě na hry je díky EAXu lepší Creative, ale jinak? Navíc co jsem slyšel, tak se od EAXu upouští...

EDIT: sry jsem slepej. Stejně si myslím, že M-Audio by bylo nejlepší. A nenech se překecat blbostma, zvuk není o počtu operací za takt .
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 12-09-2007 v 21:45

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No tak to je příspěvek!
    Našel jsem toto
    http://www.svethardware.cz/recenze-s...-karet/15305-7
    M-Audio Revolution 5.1 má podle testu vyšší kvalitu zvuku a o to mi jde. To že je Creative lepší ve hrách mě vůbec netankuje

Nó...vypadá to na jasnou volbu a ta cena je hodně slušná, super, dnes budu mít příjemné usínání z těch 2500Kč za zvukovku mi bylo mdlo

Paráda díky P@pi (samozřejmě díky i ostatním (eraserovi, ...No...Namemu...) za snahu pomoci

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    zvuk není o počtu operací za takt .
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 12-09-2007 v 22:44

eraser

Znovu sa budem opakovať, ak poviem, že si neviem predstaviť, čo by dokázala vykúzliť nová zvuková karta, avšak pokiaľ mám pre teba zvoliť riešenie, tak určite nebude na škodu počúvnuť P@piho.

Potom nám daj vedieť, či tú zmenu skutočne počuješ, či sa to oplatilo za tie necelé dve tisícky. Mimochodom, ja mám vo svojom veteráne stále PCI zvukovku SB Live! 5.1 a vždy mali kvalitné karty u mňa väčšiu sympatiu, než integráče, takže tie peniaze sa oplatí obetovať. Otázkou je, ako to bude u teba. Ideálne by bolo, keby si si mohol najskôr tú zvukovku vyskúšať a porovnať.
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 12-09-2007 v 22:55

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Kdysi jsem měl desku Soltek Socket A s integrovanou zvukovkou AC97.
    Pak jsem si koupil DFI a modul Karajan s taky AC97 a rozdíl v kvalitě zvuku byl hodně znatelný.
    Takže si myslím, že s novou zvukovkou to bude zase o kus lepší.

Vždyť rozdíl mezi integovanou a neitegrovanou AC97 byl slyšet a co teprve mezi
    neintegrovanou AC97 a M-Audio Revolution 5.1

Už ať tu je
    Přiznám se, že hudbu fakt poslouchám od mala a např. dnes mám music puštěný od 15:00 do teďka...takže novou zvukovku takového kalibru přivítám s otevřenou náručí

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    Např. M-Audio Revolution 5.1 se dá sehnat už za 1880 Kč a to už je více profi zvukovka než Creativky.
    Citace Původně odesláno od eraser Zobrazit příspěvek
    Znovu sa budem opakovať, ak poviem, že si neviem predstaviť, čo by dokázala vykúzliť nová zvuková karta, avšak pokiaľ mám pre teba zvoliť riešenie, tak určite nebude na škodu počúvnuť P@piho.
    Souhlasím s oběma. Nová zvuková karta se vám za tu cenu nevyplatí, zejména chcete-li poslouchat "empétrojky" (s jakou bitrate?) na sestavě, kterou máte. Pokud bych si kupoval zvukovou kartu, tak bych si vybral právě M-Audio, zatím však ke své spokojenosti využívám D/A převodníky v recieveru.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

třeba k něčemu pomůže

http://www.bit-tech.net/bits/2007/09/12/pc_audio_101/1

Jinak , pokud v budoucnosti hodláš investovat trochu víc peněz do zvuku ,tak bych radil koupit obyč 5.1 s optikou (např .trust) a koupit receiver . Se zvukovou kartou se výkonem nedá ani srovnat. Ovšem je to celkem nákladná investice...

Taky nezáleží ani tak moc na procesoru ZK,ale na repro (resp je to přímo úměrný) . Jestli máš dobrou zvukovku,ale jedeš na nějaký P580,tak využiješ možná 10% karty.
    Jinak kartu vždycky OEM. Sice nemá krabici a dodatečný software ( stáhneš ),ale je o pár stovek levnější.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Ritchie83 Zobrazit příspěvek
    s jakou bitrate?
    Většinu MP3 mám 320kbps a taky 320kbps se vždy snažím dosáhnout

EDIT:
    Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    Jinak kartu vždycky OEM
    a dá se někde M-Audio Revolution 5.1 v OEMu sehnat?
    Já takovou nenašel..
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 12-09-2007 v 23:32

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

M-audio bohužel ne. U creativu rozhodně ano

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od tgfh Zobrazit příspěvek
    Většinu MP3 mám 320kbps a taky 320kbps se vždy snažím dosáhnout
    To už vám doporučím raději používat FLAC či jiný bezeztrátový kodek. Velikost souborů bude sice přibližně 2,5větší, ale máte audio uloženo v kvalitě originálu. Pokud si současně uložíte toc/cue, můžete vždy zpětně vypálit CD, které bude z hlediska poslechu totožné s originálem. FLAC navíc můžete za běhu rekódovat do MP3/OGG potřebné kvality, např. pro přenosný přehrávač. Při současných kapacitách disků nemá smysl jakkoliv snižovat kvalitu nahrávek.

eraser

Keď je reč o FLAC, tak nie vždy sa tento spôsob bezstratovej komprimácie audio súborov opláca. Samozrejme berme ohľad na použitú audio sústavu, pretože je logické, že kto má veľmi biednu zvukovú kartu a "bakelitové" reproduktory, ten nepostrehne nič. To platí i o nahluchlých jedinococh. Ďalej nemôžem hodnotiť tzv. amatérsky posluch v ideálnych podmienkach a s profesionálnymi zariadeniami, takže jedná sa len o môj subjektívny dojem na cenovo prístupnom audio systéme.

FLAC som využil pre inštrumentálnu klasickú hudbu a pokiaľ si ju prehrávam na sluchátkach Sony MDR EX51, pričom tento formát porovnám s MP3 s nastavením MPEG 2.0 layer 3, 160 kbit/s, 24000Hz Stereo, tak ten rozdieľ je tam pri sústredení sa počuť. Zvuk je pri MP3 mierne utlmený, pri FLAC mám viac pocit priestorového vnímania a taktiež niekedy registrujem určité nástroje, ktoré orchester využíval, ktoré sa mi pri MP3 strácajú. Avšak chce to skutočne dobré ucho a hudobný laik rozdieľ niekedy nepostrehne, no diferenciu vo veľkosti áno - napr. skladba 3 minúty 11 sekúnd zaberá vo FLAC 16.3 MB a v danej MP3 len 3.65 MB.

Skúsal som porovnať dokonca MPEG 1.0 layer 3, 128kbit, 44100Hz Joint Stereo s FLAC na bežnej muzike, napr. Chantal Kreviazuk - Leaving On A Jet Plane alebo ZZ Top - La Grange, no tu moje uši výrazný rozdiel nepostrehli, no nepomer vo veľkostiach je markantný - 4.28 MB vs. 30.5 MB a 3.28 MB vs. 23.3 MB. Aj v prípade veľkých diskov a neprofesionálnych audio sústav by som volil radšej stratovú kompresiu.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr externí zvukovky kolem 1000
    Od redkev v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-12-2013, 11:30
  2. Výběr co nejlepší int. zvukovky 60% hry, zbytek ostatní
    Od Terry.Cooper v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 08-09-2010, 17:19
  3. vyber zvukovky