Zajímalo by mne, zda jsou mezi námi tací, kteří ovládají tuto královskou hru a které především baví :-).
Zajímalo by mne, zda jsou mezi námi tací, kteří ovládají tuto královskou hru a které především baví :-).
Šachy jsem hrával od malička.
Ve 4. třídě ZŠ jsem i chodil do kroužku šachistů, ale jen krátko, všechny jsem tam drtil
Strýc který bydlí vedle nás se mnou a bráchou šachy před několika lety hrával každodenně.
Co jsem starší tak šachy hraju čím dál méně...
EDIT: nyní vzpomínám, v 9. třídě ZŠ jsme ve třídě uspořádali šachový turnaj, skončil jsem na prvním místě, ikdyž v +/- top 5 už souboje byli pěkně kruté.
Měl jsem výhodu v tom že jsem uvažoval min o 3 tahy dopředu, to nikdo tehdá nechápal...
Konec machrování![]()
Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 12-09-2007 v 17:32
nikdy jsem nehrál, nikdy jsem je neměl k dispozici, stydím se...![]()
no...Já je párkrát hrál,ale s návodem v ruce...Takže je radši už nehraju...Ale dámu umim dobře![]()
občas hraju "Chess Titans" na obtížnost jedna a prohrávám hodně brzo![]()
Když hraju šachy na kompu tak prohrávám okamžitě po prvním tahu i na nejlehčí obtížnost.
Nevidím to 3D a to můj mozek asi silně deprimuje![]()
Sem tam si taky dam![]()
No, už moc nehraji, ale jednou do roka opráším šedou kůru stromovou
Ale zajímalo by mě, jaký je váš názor na univerzální algoritmus, zda-li existuje taková hra, při které při nejlepších možných tazích může bílý vždy vyhrát.
Podle mě by mohla vést k remíze
Kdo ví, jestli se takové databáze tahů kdy za našich životů dočkáme, abychom mohli toto s jistotou říct. Ono pak hrát šachy možná bude nuda![]()
Ja som tiež hrával šachy ale teraz je to iné neni ich s kým hraťpárkrát čo sa ku nim dostanem to je buť na chate s kamarátmi alebo niekedy
pri výpadku el. prúdu
![]()
Tak tohle znám. Taky je hraju hrozně moc rád, ale byl vždy problém najít někoho, s kým si tu partii dát :-(. Naposledy to bylo už před více jak 10 lety a to byly takové ty miniaturní, magnetické přenosné ideální na dlouhé cesty vlakem :-).
Ale můj oblíbený šustr-mat na 4 tahy si stále pamatuji :-).
Šachy hraji, ale jak všichni víme, je těžké sehnat někoho, kdo by si s vámi zahrál. Takže si je zahraji, jednou, dvakrát do roka. Jinak opravdu jsem šachy hrál a i uměl (samozřejmě ne jako profík) v prváku a druháku na gymplu, kde nám profesor matematiky uspořádal šachovou ligu. :-)
No jo, kde jsou ty časy!