reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

My Cloud Mirror (Gen 2) připojení do sítě

Drizztcz (31)|1.6.2017 12:15
Zdravím,
potřeboval bych pomoci s nastavením sítě.
Koupil jsem si My Cloud Mirror, který chci připojit do domácí sítě. Pokud ho připojím přímo do modemu (hg622u) tak vše funguje jak má, načte se a hlásí se, ale když ho chci připojit do switche (D-Link GO-SW-5E/E), který je do výše zmíněného modemu připojen síťovým kabelem, tak se mi My Cloud už nehlásí a nedaří se na něj připojit.
Je problém ve switchi? Mám přes něj totiž připojenou TV, která funguje bez problému, ale je pravda, že když se přes něj pokouším připojit do domácí sítě notebook ženy, tak to taky nejde.
Jenom pro správné vykreslení situace :-D

Modem hg622u --- My Cloud Mirror ---> OK
Modem hg622u --- síťový kabel --- switch D-link --- My Cloud Mirror ---> nefunguje
Modem hg622u --- síťový kabel --- switch D-link --- TV --- > OK
Drizztcz (31)|1.6.2017 12:47
Ještě malý update:
Když jsem zapnul ženin notebook, který se momentálně připojuje do naší sítě přes wi-fi, tak si na My Cloud Mirror šáhnul a mohl se k němu připojit, z mého PC to ale pořád nejde.
Myslíte, že bude problém v modemu hg622u? Že nezvládne propojit můj PC (který je do něj napojen samostatným kabelem) s ostatními zařízeními, které se připojují přes další kabel?
Drizztcz (31)|1.6.2017 13:18
Tak vyřešeno, bude to chtít další kabel. Vypadá to, že modem od O2 nezvládá na stejném kabelu mít připojení k TV i PC, takže budu muset koupit další síťový kabel
zsdx (2098)|1.6.2017 18:29
Pokud je kabel k TV ve zdirce k tomu urcene (tusim 2), pak neni divu. Na tom portu neni bezny internet, ale data pro jejich STB.