reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze formátovat flash disk

vendali (1)|15.6.2017 15:55
Dobrý den,

vlastním flash disk Kingston Data Travel 50 128GB a po připojení do počítače mi vyskočí chyba "Disk v jednotce H: musí být před použitím naformátován."
Když se pokusím o formátování disku, tak ikona disku zesvětlí a vyskočí upozornění "V jednotce H: není disk. Vložte disk a opakujte akci." a po odklepnutí vyskočí tabulka "Systém windows nemůže naformátovat H. Zkontrolujte, zda je disk a jednotka správně připojena, přesvěčte se, že disk není pouze pro čtení."

O data starost nemám, na disku jsem neměl nic moc důležitého, spíše mi jde o disk samotný, o který bych nechtěl přijít. Dá se disk nějak zachránit, aby se mohl naformátovat a byl zase v pořádku nebo mám zkusit flash disk reklamovat? Disk nemám skoro ani půl roku.

Děkuji předem za rady.
Ventero (1280)|16.6.2017 19:52
Můžeš zkusit pomocí nástroje diskpart v příkazovém řádku.

Vyhledat v nabídce start cmd a spustit jako správce:

- diskpart
- list disk
- select disk X (číslo tvé flešky uvedené v seznamu list - poznáš dle velikosti a pořadí)
- clean
- format fs=ntfs quick (bez quick, když to nepůjde - ale bude to trvat 2 - 3 hodiny)

Jestli to nezabere, tak si můžeš vyrobit HBCD a v Parted Magic pomocí GParted zkusit smazat oddíl (oddíly) a formátovat.. Nepůjde-li to, tak můžeš v GParted ještě zkusit znovu udělat tabulku oddílů (Partition Table) a pak zkusit provést operaci formát:

http://www.hirensbootcd.org/download/

Pak už jen reklamace ...