reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Razer Diamondback™ 3G

tequilla (1015)|13.9.2007 11:48
Z předobjednávky se mi dostal do rukou (možná jako jednomu z prvních v ČR) nový produkt společnosti Razer USA Ltd. s názvem Razer Diamondback™ 3G v provedení Frost Blue. Již z názvu je patrné, že se jedná o nástupce velmi oblíbené myši Razer Diamondback™, která si svoji premiéru na českém trhu odbyla před více jak dvěma lety. Dnešní článek bude (doufejme) o to zajímavější, že mám k dispozici obě generace myší a mohu tedy porovnávat změny, ke kterým u nové generace došlo a zda vylepšení stojí za „upgrade“.


[SIZE="4"]1. Balení[/SIZE]

Po rozbalení ohromné krabice, ve ktreré mi byl Razer Diamondback™ 3G doručen, jsem objevil malinkatou krabičku, vyvedenou v klasických barvách společnosti Razer – tedy v kombinaci černé, šedé a zelené.



Krabičku lze efektně otevřít jako knihu, přičemž na nás místo první strany vykoukne průhledný plastový výlisek, pod kterým lze vidět již to nejdůležitější z celého balení – myš.



Je to ale jen na oko, protože pokud se skutečně chceme k myši nenásilně dostat, tak musíme rozdělat spodní nebo horní hranu krabičky a vysounout zbytek „sendvičového“ balení. Vespod sendviče najdeme reklamní letáček, certifikát pravosti, manuál s CD a manuál na rychlou instalaci. Uvnitř je již samotná myš a to je vše, co v balení nalezneme.






[SIZE="4"]2. Vzhled[/SIZE]

Razer Diamondback™ 3G se od svého předchůdce nijak významně tvarově neliší, je jen opravdu nepoznatelně kratší, vyšší a širší. Myš je celá provedena v černém plastu, který na dotek připomíná jemný semiš a je velmi příjemná. Tady nelze než uznale pokývat hlavou, protože i díky tomuto povrchu dokonale sedí v ruce. Navíc její tělo neklouže v dlani tolik, jako tomu bylo u lesklého povrchu Razer Diamondback™. Také na bříšku myši není žádný nápis, který stejně u přechozí generace vydržel jen chvíli a potom se ošoupal. Je tam umístěno pouze decentní logo společnosti Razer, které lze spatřit jen při bližším zkoumavém pohledu a pod vhodným úhlem. Spodní strana je velmi podobná předchozí generaci, včetně umístění optického snímače a velikosti teflonů. Podsvícení prosvítá jen skrz pryžové kolečko a poloprůhledné boční pruhy.










[SIZE="4"]3. Instalace[/SIZE]

Na instalaci myši snad nejde nic zkazit. Stačí myš připojit do USB portu a následně vložit CD s ovladači a ovladače nainstalovat. Na CD je stejná verze ovladačů, jako na webu a to verze číslo 1.00.


[SIZE="4"]4. Srovnání[/SIZE]

Začneme porovnáním základních technických parametrů myší Diamondback™ - Limited Plasma Edition a Diamondback™ 3G – Frost Blue. Rozdílné parametry jsou vyznačeny tučně.



Inu, rozdílů v technických parametrech není mnoho a asi jen jeden z nich stojí za řeč – zvýšení rozlišení infračerveného snímače o 200DPI. Obě myši jsou samozřejmě vybaveny technologiemi On-The-Fly Sensitivity™ (přepínání citlivosti v reálném čase), Always On™ (optický snímač je stále aktivní a myš je schopna reagovat ihned na pohyb). Diamondback™ 3G má navíc Hyperesponse™ tlačítka (což je technologie snižující latence po zmáčnutí tlačítka).
A jak si vede Diamondback™ 3G oproti Diamondback™ v testu odezvy na USB portu?


[SIZE="1"]
Diamondback™ ... ... vs. Diamondback™ 3G
[/SIZE]

Nová generace na tom je očividně lépe a dosažené výsledky se již blíží stropním hodnotám, které lze z USB portu vymáčknout.


[SIZE="4"]5. Závěr[/SIZE]

Diamondback™ 3G nepřináší mnoho inovací, protože totiž vychází z velmi dobrého základu minulé generace, přidává lepší citlivost optického snímače, lepší odezvy a odstraňuje nedosatky v podobě lesklého těla a snadno ošoupatelných nápisů. Také podsvícení myši je decentnější a více homogenní. Dalo by se říci, že společnost Razer dotáhla modelem Diamondback™ 3G předchozí generaci k dokonalosti.
Pokud někdo uvažuje o upgrade z modelu Diamondback™ na Diamondback™ 3G, tak si bude muset dobře promyslet, zda mu investovaných cca 1500-1700 Kč za těch pár maličkostí stojí. Pokud někdo hledá novou kvalitní herní myš za přijatelnou cenu, tak by měl určitě zařadit Diamondback™ 3G do svého hledáčku.
Meikl (2)|2.10.2007 22:19
Prosím vás ví někdo jestli tato myš má odezvu 1 ms nebo 8 ms? Rád bych si ji koupil.
P@pi (1519)|2.10.2007 22:50
Pěkný článek, až na jednu drobost v závěru. Já a myslím, že i většina čtenářů, neberu cenu od 1500-1700Kč jako přijatelnou. To je cena za téměř absolutní highendovou myš a ne cena pro masy. Prostě myš za 1700Kč není přijatelná cena :), to ani omylem. IMHO maximální přijatelná cena se často pohybuje okolo mainstreamu (ať jde o téměř jakýkoliv HW) a to je řekněme okolo 1000Kč (a níž). Jinak článek je pěkný :thumb.

EDIT: k hodnocení..., abys věděl, proč a co :D

Odbornost: myslím, že jsi pokryl téměř všechno. Chybělo mi trošku více praktických zkušeností. 8/9.
Jazyk: některé přečárkované věty mi nevoní (hlavně začátek), i když nejsou špatně. Já mam rád kratší věty. Jinak OK. 5/6.
Fotografie: mohly alespoň být mezery mezi fotkama a být stejné velikosti :D. Drobnost. Jinak bodů 5/6.
Délka: akorát, nic nechybí 3/3.
Čtivost: souvisí s délkou, pěkné dělení článku 3/3

EDIT2: prostě pěkná (mini) recenze
tequilla (1015)|4.10.2007 10:52
[QUOTE=Meikl;52305]Prosím vás ví někdo jestli tato myš má odezvu 1 ms nebo 8 ms? Rád bych si ji koupil.[/QUOTE]

Odezvu zjistis prevracenou hodnotou z frekvence, kterou vidis na obrazcich ve srovnani mezi DiamondBack a DiamonBack 3G...tedy 1/818.873 = 1.221 ms.


[QUOTE=P@pi;52313]Pěkný článek, až na jednu drobost v závěru. Já a myslím, že i většina čtenářů, neberu cenu od 1500-1700Kč jako přijatelnou. To je cena za téměř absolutní highendovou myš a ne cena pro masy. Prostě myš za 1700Kč není přijatelná cena :), to ani omylem. IMHO maximální přijatelná cena se často pohybuje okolo mainstreamu (ať jde o téměř jakýkoliv HW) a to je řekněme okolo 1000Kč (a níž). Jinak článek je pěkný :thumb.[/QUOTE]

To slovo prijatelne jsem psal pro segment trhu, pro ktere je mys primarne urcena (hraci) a take je jasne, ze clovek plati nemalou castku i za znacku. Tomto pripade je mezi znackou slovem kvalita nutno pridat znak "=", protoze v mnohych pripadech tomu tak nebyva.

[QUOTE=P@pi;52313]
EDIT: k hodnocení..., abys věděl, proč a co :D

Odbornost: myslím, že jsi pokryl téměř všechno. Chybělo mi trošku více praktických zkušeností. 8/9.
Jazyk: některé přečárkované věty mi nevoní (hlavně začátek), i když nejsou špatně. Já mam rád kratší věty. Jinak OK. 5/6.
Fotografie: mohly alespoň být mezery mezi fotkama a být stejné velikosti :D. Drobnost. Jinak bodů 5/6.
Délka: akorát, nic nechybí 3/3.
Čtivost: souvisí s délkou, pěkné dělení článku 3/3

EDIT2: prostě pěkná (mini) recenze[/QUOTE]

Odbornost: Vim, ze jsem nepokryl uplne dokonale prakticke zkusenosti, ale mel jsem ji v dobe psani recenze jeste "teplou" - zacal jsem psat hned po vybaleni z krabice od kuryra :)...
Jazyk: Precarkovany vety a problemy s cestinou, to jsem celej ja :D.
Fotografie: Foceno ve spechu na parapetu a stole - fotil jsem provizorne na baterky z ovladani od klimatizace :D. Kazda fotka je z jinyho uhlu a vdalenosti. Tak jsem potom kazdou musel jinak orezavat, aby nebyl videt radiator, okno a podobne nevzhledne veci v okoli.
Delka+Ctivost: To byl muj hlavni zamer - nechtel jsem se zaobirat spatne ctivou omackou v podobe instalace ovladacu a jejich popisu. To jen text zbytecne prodluzuje a informacni hodnota je mala (kdyby se samozrejme vyskytly nejake komplikace, tak to je vec jina...)

Diky za hodnoceni!
Meikl (2)|5.10.2007 20:02
A to jsi vypočítal jak? To přece musí mít 1ms nebo 2ms a ne 1,221ms to není ale 1 m,s to asi mít nebude protože by to ne webu razer museli mít http://www.razerzone.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_17&products_id=71
mech13 (5526)|5.10.2007 23:41
vztah mezi frekvenci a periodou te nauci na kazde stredni ve fyzice

f=1/T
polygon_cz (23)|1.12.2007 18:01
[QUOTE=mech13;52855]vztah mezi frekvenci a periodou te nauci na kazde stredni ve fyzice

f=1/T[/QUOTE]

dneska uz na zakladni ;)