reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI- Přehřívání-chlazení

Beny9999 (3)|26.6.2017 22:36
Ahoj,

Mám notebook MSI GS63VR 6RF cca půl roku.
Až do minulého týdne jsem si nemohl na nic stěžovat.
Při spuštění jakékoliv hry například Counter strike global která není jakkoliv náročná se cca 5 minutách sníží chlazení na minimum 20%. Teplota CPU je kolem 88-90%.
Je to při jakékoliv hře. Bez spuštění hry běží chlazené normálně. I Jsem snížil výkon procesoru na 90%, výsledek není o moc lepší.
po 15 minutách na notebooku neudržíte ruku, hra je nehratelná a laguje.
Nejsem žádný počítačový expert, prostě přijdu domů po praci, s kamarády vypnu u CSka:-)

Díky moc chlapi za jakoukoliv radu :-)
Honza
msi.jpg
Ventero (1280)|27.6.2017 19:18
Operační systém? Proběhla aktualizace grafických ovladačů? Jiné aktualizace? Jakékoliv jiné změny?

Můžeš zkusit manuálně vrátit všechny změny, které si pamatuješ. Popř. zkusit body obnovy a dát nějaký před tou dobou, kdy to začalo.

Standardně se zanášejí průduchy ve větrání - tvoří se tam taková plsť, která nejen že brání průchodu vzduchu, ale má vynikající tepelně - izolační vlastnosti. Je-li prostředí kuřácké, tak je to plsť nacucaná dehtem a tam opravdu může stačit i půl roku. Jinak snížit výkon CPU na 90% je k ničemu, poněvadž k výraznému zahřívání dochází již od 50% výtěže. Nehledě na to, že ne vždy je výtěž rovnoměrně rozložena na všechna procesorová jádra.

Můžeš zkusit rozebrat vyčistit a přepastovat (na internetu najít service guide či na youtube video). Netroufáš-li si, tak donést do PC servisu. Nevím, jak jinde, mi jsme účtovali asi 600,- Kč.

Je-li v záruce, tak spíše zkusit čistou instalaci + drivery - pakliže nepomůže nic z těch základních postupů ...
Beny9999 (3)|28.6.2017 20:45
Díky za radu,

Jinak ventilátor GPU se netočí už vůbec.....
Jak přepnu kartu v Biosu ?
kk.jpg Bez názvu.jpg
Beny9999 (3)|28.6.2017 21:06
tady...
ttt.jpg