reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Barevné obrysy postav i okolí ve videích

lape (109)|29.6.2017 14:20
Ahojte.Pár dnů zpět jsem si všiml,že se začaly ve videích u rychlejších scén zobrazovat na obrysech postav i okolí barvené jakoby záblesky(fakt nevím jak líp to to popsat ).Většinou je to zeleno-žluto-červené.Nejdřív jsem myslel,že je to jen u videí na netu,ale ani po aktualizaci flash playeru to nezmizelo,tak jsem zkusil pustit video z HDD a dělá to taky.U xvid videí je to markantnější i v pomalejších scénách,u mkv a H.264 avíček je to jen v opravdu rychlých scénách a je tam výhradně červená barva na obrysu pohybující se postavy.Trochu bych to přirovnal k přepalům u fotek.Grafiku mám AMD Sapphire Nitro RX 460 4GB ,monitor ACER R 231.Spojeno je to DVI kabelem.Používám VLC a v něm je to dost vidět.Při použití BS playeru to téměř úplně zmizí.Zajímalo by mě čím to může být.A nechci slyšet že odchází grafika :D Ovladače grafiky jsou aktuální,zkoušel jsem i návrat ke starší verzi,ale nepomohlo ani to.
Když spojím PC s TV kabelem HDMi,tak problém není.Když připojím přes HDMI monitor,tak je to stejné jako u DVI.Tak,že by odcházel monitor?
Ventero (1280)|30.6.2017 09:13
VLC je sice funkcemi nejnadupanejsi prehravac, ale znalci a filmovy fans ho zasadne nepouzivaji s tim, ze ma absolutne mizerne podani obrazu - nejhorsi ze vsech snad.

Kazdopadne to pri zminenych kombinacich asi nic nevysvetluje. Zkusit jiny monitor je asi pro zacatek ten nejlepsi napad ...
lape (109)|30.6.2017 11:27
Tak problém se nějak vyřešil sám.Nevím opravdu jak,ale momentálně je to prostě OK.Už jsem byl domluvený na zkoušku jiného monitoru i jsem si půjčil jinou,starší grafiku,ale nic z toho nebylo naštěstí zatím potřeba.Když jsem přišel po noční domů,tak jsem vypnul monitor z elektriky,před chvílí ho zapnul,pustil PC a videa jak z netu,tak z HDD zatím jedou bez nežádoucích efektů.Že by pomohlo vypojení monitoru ze sítě se mě sice moc nezdá,ale nic jiného jsem s compem neprováděl.
Ventero (1280)|30.6.2017 13:00
Může být - v monitoru můžou pomalu odcházet nějaké kondíky či polovodiče - tam by potom úplné vypojení ze sítě krátkodobě řešit mohlo. Uvidíš za nějaký čas. Také to může být v kabelu či v kontaktech konektorů - při manipulaci se mohl stát nějaký pohyb s kabeláží či jsi kabel vypojil zapojil. Dej pak vědět ...
lape (109)|30.6.2017 17:43
Tak to by mě dost nasr...o kdyby už odcházel monitor.Nemám ho ještě ani rok,ale stát se samozřejmě může.Uvidím jak to bude fungovat dál
Ventero (1280)|30.6.2017 18:25
Tak to spis vypada na kebel ci studenak ...