reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AB350M-HD3

Hirogen (31)|29.6.2017 23:11
Dobrý den!
V jakém časovém horizontu prosím bude vydán nový BIOS (vím, již je to UEFI, ale BIOS zní lépe) s novým AGESA 1006, ev. novějším?

Řeším jeden problém. V BIOSu mám ručně nastaveny otáčky ventilátorů, včetně toho, při jaké teplotě se mají otáčky zvedat a na kolik procent (na procesoru R5 1600X mám chladič AC Freezer A33). Pokud počítač zapnu, vše funguje, jak má. Pokud počítač uvedu do režimu spánku a pak jej probudím, nastavení otáček nerespektuje mé vlastní nastavení v BIOSu. Pakliže dám restart, vše funguje po restartu, jak má.

Děkuji!
GIGABYTE (153)|2.7.2017 11:39
Dobry den,
muzete prosim vytvorit ticket na nasem e-supportu (klidne v cestine). Snazime se dotazy technickeho charakteru centralizovat a zlepsit, tak podporu.
http://www.gigabyte.com/Support/Technical-Support

BIOS s AGESA 1006 postupne pribyva do vice modelu, verim ze do mesice bude i pro AB350M-HD3.

BR,
GIGABYTE
Hirogen (31)|2.7.2017 13:36
BIOS - děkuji za info
Ventilátor - dotaz jsem vložil na uvedený odkaz.
Každopádně děkuji za odpověď!
Hirogen (31)|5.10.2017 15:28
Dobrý den!
Na stránkách http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ab350m-hd3rev_10#support-dl se objevil ovladač čipsetu s novějším datem uvedení, dle označení verze je ovšem starší, než ten předchozí. Je někde chyba, nebo to chápu špatně?
Děkuji.
GIGABYTE (153)|10.10.2017 09:20
Dobrý den, uvedené datum je datumem přidání na naše stránky, nikoliv datumem uvedení ovladače. Nejnovější si můžete rovněž stáhnout přímo ze stránek amd.com.
Děkujeme

BR,
GIGABYTE
Hirogen (31)|13.10.2017 14:00
Rozumím. Děkuji. Můj dotaz ale byl myšlen trochu jinak:
Měl Gigabyte důvod, proč o dva měsíce později dal na své stránky o půl roku starší ovladač? (třeba proto, že funguje lépe, než ten novější).
GIGABYTE (153)|17.10.2017 15:45
Dobrý den, žádného konkrétního důvodu jsem se nedopátral. Rozdíl ve zmiňovaných driver all-in balíčcích bude pravděpodobně jen ve verzi softwaru AMD crimson. Detailní popis změn je v případě zájmu k dohledání na amd.com.
Hirogen (31)|17.10.2017 18:56
Každopádně děkuji za ochotu věnovat se tématu!
Hirogen (31)|13.3.2019 12:43
Dobrý den. Mám ještě jeden problém ohledně nahrání biosu. Pokud chci nahrát bios z Win, nebo si vytvořím DOSovou flešku, tak nahrávání skončí chybou. Během nahrávání cca ve 2/3 se to zastaví a konec.
Tak jsem nahrál bios přímo přes bios. V biosu jsem přes položku bios update normálně bios nahrál. Jenomže nyní (myslím, že mám verzi 23) v bios update nevidím ani připojenou flešku, ani disk C:\ a ani disk D:\. Vidím složku C:\TEMP, ovšem zjistil jsem, že se jedná o systémový oddíl Win10, který je skrytý.
Poradíte mi prosím, jak jinak nahrát nový bios?
kevin00 (10238)|13.3.2019 14:48
Nahrál jsi BIOS do defaultního nastavení? Provedl jsi aktualizaci ovladače čipsetu, viz poznámky k vydání - [FONT=Arial]Update AMD Chipset Driver 18.10.20.02 or latest version before update this BIOS. Reflešuj BIOS přímo, pomocí utility Q-Flash.
[/FONT]
Hirogen (31)|13.3.2019 15:14
Default ne, nebylo to nikdy potřeba. Flash si to "zdefaultoval" vždy sám. Ovladače ano, ty ovšem nemají vliv na flešnutí, ale na pozdější správnou funkčnost. Qflash - ano. Psal jsem, že jsem to zkoušel na všechny 3 způsoby.