reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audigy 4 EAX

CZ-Rendl (1)|14.9.2007 12:13
Zdravim, mam Sound Blaster audigy 4, jakmile zapnu eax konzoli s efekty tak mi ve hrach ktere tyto efekty podporuji zvuk dost blbne, pri vypnute konzoli je ok. Dosud sem to resil vypnutim konzole ale pri zapnuti eax ve hre bioshock se mi hra vubec nerozjede. Nevite v cem by mohl byt problem a zda jsou eax efekty vubec ve hrach funkcni pokud sou v konzoli eax vypnute? Diky.
IXOXI (145)|14.9.2007 20:53
EAX by měl být ve windowsu vždy vypnutý před spuštěním jakékoliv hry. Jinak může způsobovat, že některé zvuky nebudou vůbec slyšet (často to dělá normalizace) nebo bude použito více filtru a zvuk nebude znít, tak jak by měl v daném prostředí.

Při vydání Audigy (1) existovala utilita EAX Unified, které zlepšovala podporu EAXu u her, v tomto případě by ale asi nepomohla.
mcgasto2 (1)|12.12.2011 20:28
Zdravím mám problém a potřeboval bych poradit. Vlastním základní desku ASUS MAXIMUS IV GENE-Z kde je zvuková karta SupremeFX X-Fi 2 (HD audio 8 kanálů), EAX Advanced HD 5.0 THX TruStudio PRO, X-Fi Xtreme Fidelity, Creative ALchemy. Jde mi o to že ve hře Bioshock když zapnu v nastavení EAX pak to chce restart hry mi potom už hra vubec nenajede když to mám vypnuté a je zaplý jen reverb tak vše funguje jak má ale se zapnutým EAX ve hře mi už hra nenajede napise se jen program přestal pracovat. Když po tomto okně kliknu znova na hru tak najede ale je v puvodním nastavení a samozdrejmě je v menu hry EAX vypnuté. Mám Win 7 (64bit) a har je originálka. Je tu nějaké řešení abych mohl EAX ve hře zapnout a fungoval? nebo to ta integr. zvuková karta na desce neumí a musel bych koupit externí? prosím o radu a předem moc děkuji za jakékoli řešení.

PS: dělal jsem reinstal windowsu na čisto, instaloval nejnovejší ovladače, zkusil reinstal hry ale nic nepomohlo :(
shapet (29)|15.10.2012 08:29
Audigy (obecně) má problém se 64 bity, driver má neodstraněný bug s adresováním více bež 4 GB paměti. Řešit to prakticky nejde ... hmm. Mnoo, přece jenom trochu ano ;).
Viz http://forums.creative.com/showthread.php?t=697079

Jinak obecně u Audigy a X-Fi karet je třeba konfigurovat Alchemy. Jak na to, lze pochopit přímo z rozhraní programu, musí být zadaná cesta k vaší hře, jinak ji Alchemy nenajde.