reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémové flash disky 2 TB

agnuss (3)|4.7.2017 08:39
Dostal jsem dvě podobné flashky Transcend 2 TB, USB 3.0. Chtěl jsem je používat hlavně pro nahrávání filmů z TV nebo PC karty (PC s Windows 10). Obě dvě jsou však problémové. První z nich nejde ani naformátovat, protože je disk chráněn proti zápisu, takže je naprosto nepoužitelná. Druhá flashka naformátovat jde (FAT32, NTFS). Data lze i na flashku stahovat i naopak, ale spustit lze jen některé filmy. Pokud jsem dříve flashku znovu naformátoval, tak disk krátce pracoval korektně, ale nyní už ani nové naformátování nepomáhá. Lze disky nějak zprovoznit?
j.albi (476)|5.7.2017 21:29
Fleška musí být naformátovaná na NTFS a na PC musí být zapnuté UEFI. Řečeno jinak, musí tam být podpora velkých disků.
Ventero (1280)|6.7.2017 13:21
Proc uefi? Nevim co to ma spolecneho s FS. Ale pamatuji si vlastne, ze driv nesli naformatovat disky vetsi nez 40GB, ale uz nevim, jesti to bylo podporou v biosu a nebo, ze fat32 vic neumi - uz nevim ...
j.albi (476)|6.7.2017 18:19
Takže trocha teorie.
FAT32 = max 2 TB HDD
A proč stařičký BIOS = 2 TB disk? Protože BIOS používá MBR, který je do 2 TB. UEFI umí použít GPT, teré je do 9,4 ZB (zettabyte). Jen pro názornost co je ZB; byte - kilo - mega - giga - tera - peta - exa - zetta
Ventero (1280)|7.7.2017 15:09
Predpony jednotek SI asi tady znaji vsichni :)

Tyto disky vsak hodnotu max.2 TB splnuji - spise maji o neco mene, jak je bezna praxe - takze splnuji limit mbr i fat32. Tim padem prepnuti do efi by nic resit nemuselo. Muzes spis zkusit fleshku rozdelit na nekolik oddilu a ty formatovat zvlast. Jestli to nepomuze, tak bych to videl primo na HW problem tech flesek ...